افتتاح اکو کمپ کوهستانی شمالی دماوند

به گزارش مجله 10 از 10، پیشرفته ترین کمپ کوهنوردی کشور و بعلاوه اقامتگاه بوم گردی در ناندل با حضور مقامات مسئول و افراد سرشناس در حوزه کوهنوردی و گردشگری؛ تحت عنوان مجتمع خدمات اقامتی و کوهنوردی شمالی دماوند، رسما افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

افتتاح اکو کمپ کوهستانی شمالی دماوند

موسسین این مجموعه با همکاری شرکت اسپیلت البرز؛ مجری قدرتمند تورهای کوهنوردی در سراسر دنیا، اقامتگاه رفاهی- ورزشی را واقع در روستای ناندل، استان مازندران، شهرستان آمل، بخش لاریجان برای توریستانی که با هدف کوهنوردی و طبیعت گردی قله دماوند را انتخاب می نمایند احداث کرده و در تاریخ 29 مرداد ماه 1394 با حضور مقامات مسئول و افراد سرشناس در حوزه طبیعت و کوهستان به طور رسمی افتتاح و به جامعه کوهنوردی و عموم مردم میهن عزیزمان معرفی خواهد شد. این مجتمع که با هدف ارائه خدمات صعود قله دماوند برای کوهنوردان و توریستان خارجی و داخلی که مایل به صعودی مطمئن و با امکانات رفاهی در سطح استانداردهای دنیای هستند در دو بخش راه اندازی شده:

1- اقامتگاه بوم گردی.

2- اکو کمپ کوهستانی شمالی دماوند پیشرفته.

اقامتگاه بوم گردی در روستای ناندل:

حفظ و تاکید بر عناصر معماری ناندل، همخوانی بیرونی اقامتگاه با بافت بومی روستا و ایجاد امکانات رفاهی استاندارد در داخل اقامتگاه بوم گردی در ناندل، رویکردهای اصلی این اقامتگاه می باشد.

بعلاوه این مجموعه شامل سالن غذاخوری، آشپزخانه، حمام و دستشویی به مقدار کافی و بعلاوه چادرهای استاندارد دو نفره در محوطه ای زیبا برای اقامت توریستان بوده و ظرفیت پذیرش 30 نفر توریست و بیش از 5 نفر خدمه را دارا می باشد.

کمپ کوهستانی کوهنوردی پیشرفته:

گام دوم ایجاد کمپ پیشرفته کوهنوردی در منطقه فریدون تخت در ارتفاع 4300 متری جبهه شمال شرقی قله دماوند است.این کمپ برای علاقه مندان به صعود دماوند، به عنوان اقامتگاه نهایی صعود مورد استفاده قرار می گیرد.

کمپ فریدون تخت، شامل چادرهای آشپزخانه، غذاخوری، توالت و چادرهای اقامتی مجهز دو نفره است. در این کمپ خدمه و آشپز مجرب در طول فصل ساکن می باشد تا به کوهنوردان و راهنمایان کوهنوردی که به منظور صعود قله، در این کمپ پیشرفته اقامت می نمایند خدمات حرفه ای ارائه دهند.

از رویکردهای اصلی احداث این کمپ در ارتفاع 4300 متری، خودداری از انجام هرگونه ساخت و ساز دائم، استفاده از چادر های موقت و استاندارد، سرویس جمع آوری و انتقال مرتب زباله ها به پایین کوه و دست نخوردن ترکیب زیست محیطی و بصری منطقه می باشد.

شعار این مجموعه در ایجاد کمپ پیشرفته فریدون تخت، عدم استفاده از حتی یک کاسه سیمان است!

موسسین مجتمع اکو کمپ کوهستانی شمالی دماوند اعتقاد دارند احداث این مرکز با استاندارد های مد نظر، زمینه ساز موضوعاتی خواهد شد که ارزش به سزایی خواهند داشت:

1. معرفی قله دماوند به ویژه صعود از مسیرهای مجذوب کننده جبهه شمالی و شمال شرقی با امکانات و استاندارد های دنیای به توریستان خارجی و داخلی.

2. جلوگیری از یکی از عوامل تخریب محیط زیست دماوند (که ناشی از تمرکز 90 درصدی صعود ها تنها از یک جبهه جنوبی می باشد) بعلاوه آموزش های مرتبط با حفظ محیط زیست به توریستان .

3. حفظ بافت بومی روستاهای اطراف دماوند و معرفی آن ها به توریستان خارجی و داخلی.

4. رونق مالی جامعه محلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم

برای تجربه اقامت در اکو کمپ کوهستانی شمالی دماوند میتوانید با اسپیلت البرز همراه شوید

شرکت خدمات مسافرتی و طبیعت گردیاسپیلت البرز

[email protected]

www.spilet.com

تهران، خ کارگر شمالی، بین نصرت و بلوار کشاورز،

پلاک 1166، طبقه اول، واحد 101 و 102

تلفن : 80 2690 66 9821+

نمابر : 66581104

منبع: همگردی
انتشار: 14 دی 1401 بروزرسانی: 14 دی 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2302

به "افتتاح اکو کمپ کوهستانی شمالی دماوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح اکو کمپ کوهستانی شمالی دماوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید