ادامه تنش بین حشدالشعبی و الکاظمی، نقشه آمریکایی ها چه بود؟

به گزارش 10 از 10، ایسنا نوشت:تنشی که اخیرا میان حشد الشعبی عراق و نخست وزیر این کشور اتفاق افتاده، سرانجام نیافته است و گروه های شیعه برای اتمام این تنش شرط گذاشتند.

ادامه تنش بین حشدالشعبی و الکاظمی، نقشه آمریکایی ها چه بود؟

به گزارش روسیا الیوم، یک منبع عراقی امروز شنبه گفت، تنش میان مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و حشدالشعبی که شرط هایی را به الکاظمی تحمیل نموده، هنوز سرانجام نیافته است.

این منبع گفت، فرمانده حشدالشعبی و گروه های شیعه همچنان برای الکاظمی شرط گذاشته اند که در ازای سرانجام دادن به این تنش و کاهش ناآرامی های ناشی از بازداشت قاسم مصلح، فرمانده حشدالشعبی در عملیات الانبار، احمد ابورغیف، رئیس کمیته مبارزه با فساد را برکنار کند.

وی اضافه کرد، دلیل این درخواست این است که ابورغیف عملیات بازداشت قاسم مصلح را اجرایی نموده است.

منبع مذکور گفت، کوشش ها برای خواباندن این تنش که طی دو روز اخیر اتفاق افتاده، ثمری نداشته و گروه های مسلح شیعه از الکاظمی عصبانی هستند.

روز پنج شنبه ائتلاف الفتح، الکاظمی را به کوشش برای بازگرداندن عراق به دوران دیکتاتوری متهم کرد.

این درحالی است که محمد پسر قاسم مصلح جزئیات جدیدی از بازداشت پدرش فاش و گفت، پدرش آمریکایی ها را به ستوه آورده بود برای همین کوشش کردند با بازداشت وی از دستش خلاص شوند.

وی در گفت وگویی گفت: احمد، برادر 12 ساله من هم همراه پدرم بازداشت شده است. پدرم بازداشت نشده بلکه ربوده شده است و با برادرم رفتار بدی شده است.

محمد گفت: آمریکا ادعا می نماید پدرم به خاطر حمله به پایگاه عین الاسد در الانبار بازداشت شده است. یکی از فعالان با الکاظمی ملاقات نموده و به او اطلاع داده که پدرم در کشته شدن فعالان دست ندارد.

پسر قاسم مصلح گفت: هر کس سند و مدرکی دال بر قتل فعالان به دست پدرم دارد به دستگاه قضایی ارائه دهد. پدرم مسؤول بخش مرزها با سوریه است؛ مساله ای که آمریکایی ها را به ستوه آورده بود و آنها کوشش کردند با بازداشت وی از دستش خلاص شوند.

طی روزهای اخیر روابط میان نخست وزیر عراق و الحشدالشعبی در پی بازداشت قاسم مصلح تیره شده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1772

به "ادامه تنش بین حشدالشعبی و الکاظمی، نقشه آمریکایی ها چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه تنش بین حشدالشعبی و الکاظمی، نقشه آمریکایی ها چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید