آتامبایف: در پیشگاه خدا و مردم قرقیزستان سربلند هستم

به گزارش 10 از 10، رئیس جمهور سابق قرقیزستان در خصوص حکم مجلس برای حذف مصونیت سیاسی وی و تشکیل پرونده های قضایی مختلف با انتشار اطلاعیه ای رسمی، خود را در پیشگاه خدا و مردم سربلند خواند.

آتامبایف: در پیشگاه خدا و مردم قرقیزستان سربلند هستم

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در بیشکک، الماس بیک آتامبایف رئیس جمهور قرقیزستان در مورد تصویب حکم حذف مصونیت سیاسی وی توسط مجلس این کشور اطلاعیه رسمی منتشر کرد.

در سایت رسمی آتامبایف آمده است: اتهامات مجلس قرقیزستان نسبت به من بی اساس بوده و با تکیه به شایعه های مختلف و کوشش های سورانبای جین بیک اف رئیس جمهور فعلی برای مبارزه با رقبای سیاسی ایجاد شدند.

جین بیک اف ابزار دیگری برای خاموش کردن من به غیر از تشکیل پرونده های قضایی بی اساس پیدا نکرد.

برای درک اهداف اصلی دولت تنها انداختن نگاهی به اسامی نمایندگانی که به من حمله کردند کافی است.

نقض قانون اساسی و دیگر قوانین کشور، مستندسازی و گسترش دروغ برای دریافت امتیازات از طرف جین بیک اف ها علیه من صورت گرفته است.

نمایندگان مجلس در پی انقلاب سال 2010 امتیازات، اختیارات جدی و درآمدهای قابل توجهی را از دست دادند و در حال حاضر برای ضربه زدن به آتامبایف کوشش می نمایند.

متأسفانه من درباره برادران جین بیک اف اشتباه کردم و حالا آنان تبدیل به بزرگترین دشمنان من شدند.

من در پیش خدا، مردم قرقیزستان و قانون کشور سربلند هستم و تمام اقدامات در چارچوب ریاست من به دلیل توسعه سطح زندگی مردم صورت گرفته است.

من آماده پاسخگویی درباره تصمیماتم هستم و در بازی برادران جین بیک اف شرکت نخواهم کرد. آنان نمی توانند برای مدت طولانی مردم را گول بزنند و مردم تمام اقدامات دولت را می بینند.

جین بیک اف ها تمام نهادهای دولتی را تحت کنترل خود قرار دادند.

این در حالی است که چندی پیش نمایندگان مجلس قرقیزستان حکم تشکیل پرونده های قضایی برای آتامبایف و حذف مصونیت سیاسی وی را تصویب کردند.

در 7 روز دادستان کل این کشور باید نقش رئیس جمهور سابق در پروسه نوسازی نیروگاه حرارتی بیشکک، نوسازی موزه ملی قرقیزستان، آزادسازی عزیز باتوکایف رئیس یکی از گروه های جنایی، فروش زغال سنگ به نیروگاه حرارتی بیشکک و زمین خواری در استان ایسیک کول را آنالیز کند.

این اقدامات مجلس قرقیزستان پس از تشدید مقابله رئیس جمهور سابق این کشور و سورانبای جین بیک اف رئیس جمهور فعلی قرقیزستان شکل گرفت و کمیسیون مذکور پس از سخنرانی انتقادی آتامبایف نسبت به دولت تشکیل شد.

اختلافات بین روسای جمهور سابق و فعلی قرقیزستان از حدود یک سال و نیم گذشته شروع شده و علت آن هم برکناری یا بازداشت مقامات دولتی هوادار آتامبایف توسط جین بیک اف به بهانه مبارزه با فساد در این کشور است.

روسای جمهور سابق و فعلی قرقیزستان از حزب سوسیال دموکرات(حزب حاکم) هستند و اختلافات آنان به مرور زمان افزایش چشمگیری یافته است.

انتهای پیغام/ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 300

به "آتامبایف: در پیشگاه خدا و مردم قرقیزستان سربلند هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتامبایف: در پیشگاه خدا و مردم قرقیزستان سربلند هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید