30 دانشگاه آمریکایی: اگر دانشجویان واکسن نزنند، اجازه بازگشت به کلاس ها را ندارند

به گزارش 10 از 10، بیش از 30 دانشگاه آمریکایی اعلام کردند که اگر دانشجویان در برابر کووید-19 واکسینه نشوند، اجازه ورود و بازگشت به کلاس ها را ندارند.

30 دانشگاه آمریکایی: اگر دانشجویان واکسن نزنند، اجازه بازگشت به کلاس ها را ندارند

به گزارش ایسنا به نقل از اینسایدر، دانشگاه ایالتی کالیفرنیا و دانشگاه کالیفرنیا در میان دانشگاه هایی هستند که اعلام کردند برای کارمندان و دانشجویان خود نیازمند واکسن هستند.

در مجموع، بیش از یک میلیون کارمند دانشگاهی و دانشجو در این دو دانشگاه حضور دارند که تعداد پردیس های آن ها در مجموع به عدد 33 می رسد.

جوزف کاسترو سرپرست دانشگاه ایالتی کالیفرنیا گفت: ایالت کالیفرنیا، در مدیریت واکسن کووید-19 پیشتاز بوده است و کالیفرنیایی هایی که واکسن دریافت نموده اند، سبب کاهش قابل توجه آمار ابتلا به این بیماری شده اند.

وی ادامه داد: ما همچنان همه اعضای انجمن های دانشگاهی خود را به شدت تشویق می کنیم که واکسن کووید-19 را به محض دسترسی دریافت نمایند.

این الزام با تایید سازمان غذا و دارو آمریکا در تاثیرگذاری واکسن های کووید-19 اجرا شده است.

از این رو، دانشگاه های کالیفرنیا به لیست موسساتی اضافه شدند که تزریق واکسن را اجباری می نمایند.

این لیست شامل دانشگاه های ییل(Yale)، امریکن(American)، جورج تاون(Georgetown)، استنفورد(Stanford)، جورج واشنگتن(George Washington)، اموری(Emory)، کلارک آتلانتا(Clark Atlanta)، سیاتل(Seattle) ، فرلی دیکسون(Fairleigh Dickson) و چندین دانشگاه و کالج دیگر می گردد.

در این میان، دانشگاه های دیگری چون دوک(Duke)، براون(Brown)، نورث ایسترن(Northeastern)، کرنل(Cornell) و دانشگاه های دیگر نیز تصمیمات مشابه گرفتند.

این شرایط در حالی است که بسیاری از دانشگاه های آمریکا در خصوص اجرای دستور تزریق واکسن به دانشجویان و کارمندان خود اختلاف نظر دارند چراکه معتقدند واکسن، آزادی های شخصی، مذهبی و یا انتخاب های پزشکی افراد را از آنها سلب می نماید.

اخیرا یک نظرسنجی در آمریکا انجام شد که نشان می دهد از هر 5 آمریکایی(بزرگسالان) یک نفر به تزریق واکسن تمایل ندارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1757

به "30 دانشگاه آمریکایی: اگر دانشجویان واکسن نزنند، اجازه بازگشت به کلاس ها را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 دانشگاه آمریکایی: اگر دانشجویان واکسن نزنند، اجازه بازگشت به کلاس ها را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید