کشف ترکیبات فرازمینی در آتشفشان 3.3 میلیارد ساله

به گزارش 10 از 10، زمین شناسان فرانسوی و ایتالیایی در جدیدترین تحقیق روی سنگ های 3.3 میلیارد ساله در آفریقای جنوبی، اثری از ترکیبات آلی فرازمینی پیدا نموده اند.

کشف ترکیبات فرازمینی در آتشفشان 3.3 میلیارد ساله

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از gizmodo، زمین شناسان فرانسوی و ایتالیایی در جدیدترین تحقیق روی سنگ های 3.3 میلیارد ساله در آفریقای جنوبی، اثری از ترکیبات آلی فرازمینی پیدا نموده اند.

یک منطقه کوهستانی کوچک در آفریقای جنوبی که Makhonjwa نام دارد، لایه ای با ضخامت 7 تا 20 متر از سنگ آتش فشانی با قدمت 3.3 میلیارد سال را در خود جای داده است.

بین لایه های این بقایای آتش فشانی، کربن نیز وجود دارد که در زمان فعالیت کمتر آتش فشان به وجود آمده است.

محققان قسمت های بسیار کوچکی از این لایه ها را با استفاده از میکروسکوپ های الکترونی مورد آنالیز قرار دادند؛ آنها واکنش الکترون ها به یک میدان مغناطیسی متغیر که روند تغییرات آرامی داشت مشاهده نموده و سیگنا ل های متفاوتی از نمونه ها دریافت کردند.

به گفته دانشمندان با اینکه این تحقیق شواهدی اندک برای ردیابی عناصر آلی فرازمینی فراهم می نماید اما از آنجایی که امضای به جا مانده از برخورد یک شهاب سنگ مشابه اثرات حیات است، چنین نتایجی می تواند تحقیق برای یافتن حیات روی سیارات دیگر همچون مریخ را با پیچیدگی روبرو کند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 277

به "کشف ترکیبات فرازمینی در آتشفشان 3.3 میلیارد ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ترکیبات فرازمینی در آتشفشان 3.3 میلیارد ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید