کاروانسرای مزینان رفع تصرف شد

به گزارش مجله 10 از 10، کاروانسرای دیرقدمت مزینان واقع در راستا جاده تاریخی ابریشم که توسط افراد متخلف مورد تصرف واقع شده بود، با پیگیری مسئولان میراث فرهنگی در شهرستان داورزن رفع تصرف شد.

کاروانسرای مزینان رفع تصرف شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داورزن، در این باره گفت: این مکان به عنوان یکی از شاخص ترین آثار تاریخی در غرب خراسان رضوی مورد تصرف عدوانی گروهی از افراد متخلف قرار گرفته بود لذا با اقدام قضایی و طی روال قانونی از تصرف سودجویان خارج شد.

محمد عبدالله زاده ثانی افزود: رفع تصرف کاروانسرای تاریخی مزینان در پی پنج ماه پیگیری قضایی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داورزن با رای دادگاه تجدیدنظر به نفع سازمان میراث فرهنگی صورت گرفت.

وی ادامه داد: هم اینک فرایند مراحل قضایی پرونده رفع تصرف عدوانی کاروانسرای مزینان کامل شده لذا حکم دادگاه تجدیدنظر این پرونده از طریق اجرای احکام دادگستری عملی خواهد شد.

کاروانسرای مزینان معروف به کاروانسرای شاه عباسی با شمارهٔ 1664 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

شهرستان داورزن واقع در دروازه ورودی غرب خراسان با آثاری قابل اعتنا در حوزه های تاریخی و طبیعی، قرار دریافت در جهت جاده تاریخی ابریشم و نیز جاده تهران - مشهد که سالانه افزون بر 20 میلیون زائر بارگاه مطهر حضرت امام رضا (ع) از آن به سوی مشهد رفت و آمد می کنند شرایط مناسبی برای جذب گردشگران دارد. داورزن واقع در فاصله 310 کیلومتری غرب مشهد 150 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی دارد که 68 مورد آنها تاکنون فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده اند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 345

به "کاروانسرای مزینان رفع تصرف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاروانسرای مزینان رفع تصرف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید