پرواز کانکشنی به هند برگشت ندارد، مهر هند در گذرنامه باعث ممنوعیت ورود به ایران می گردد

به گزارش 10 از 10، با وجود آنکه هنوز فروش بلیت پروازهای کانکشنی از ایران با مقصد هندوستان انجام می گردد اما سازمان هواپیمایی می گوید مسافران می توانند به وسیله ترکیه و یا دوبی به هند بروند اما در بازگشت امکان تهیه بلیت برای مقصد ایران را ندارند.

پرواز کانکشنی به هند برگشت ندارد، مهر هند در گذرنامه باعث ممنوعیت ورود به ایران می گردد

به گز ارش خبرنگاران به نقل از خبرگز اری فارس، روز چهارم اردیبهشت بود که فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی، درباره ویروس کرونای جهش یافته هندی، هرگونه تردد مستقیم یا غیر مستقیم مسافر و کالا با این کشور را تا اطلاع ثانوی ممنوع اظهار داشت.

د ر این راستا روز گذشته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در گفت وگو با فارس از ابلاغ نامه ای برای لغو پروازها بین ایران و هندوستان و ایران و پاکستان اطلاع داد و در عین حال گفت که پرواز برنامه ای به هند نداریم و فقط هر 2 ماه یک بار پرواز به هندوستان بابت بازگشت ایرانیان مقیم آنجا، دانشجویان و غیره انجام می گردد.

طبق اعلام سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ساعت صفر امروز پنجم اردیبهشت، پروازها بین ایران و هندوستان و ایران و پاکستان به دلیل شیوع کرونای هندی تعلیق شد.

البته محمدحسن ذیبخش تأکید کرد که پذیرش مسافر کانکشن از کشورهای مذکور نیز ممنوع خواهد بود یعنی اگر مسافری از هند وستان خارج شده باشد و سپس از طریق ترکیه یا دوبی قصد سفر به ایران را داشته باشد، از پذیرش وی جلوگیری می گردد.

به گفته وی در حال حاضر محدودیت پروازی به 41 کشور وجود دارد، پرواز از مبدأ و مقصد کشورهایی که در فهرست شرایط ویژه قرار دارند ممنوع بوده و کشورهایی که در لیست کشورهای پرخطر قرار دارند ملزم به انجام تست مجدد در ایران هستند.

طبق گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری عدم منع تردد مستلزم ارائه تست PCR منفی با اعتبار 96 ساعته در مبدا و انجام تست مجدد پس از ورود به کشور برای مسافران بالای 8 سال در کشورهای پر خطر است و تردد در سایر کشورها با الزام ارائه تست PCR منفی با اعتبار 96 ساعته در مبدا و انجام مراقبت های سندرومیک پس از ورود به کشور و انجام تست مجدد در صورت احتیاج بلامانع است،ارائه تست PCR فقط در آزمایشگاه های مورد تأیید وزارت امور خارجه ایران در کشورهای مبدأ دارای اعتبار است.

در این راستا امروز بعضی اظهار داشتند که با وجود آنکه انجام پرواز ها به هند ممنوع است، اما فروش بلیت در این جهت انجام می گردد.

یکی دیگر از کاربران در این باره به نقل از یک اپراتور آژانس های هواپیمایی گفته است: ما همچنان فروش بلیت پرواز به مقصد دهلی را داریم و فقط باید تست pcr داشته باشید.

* فروش بلیت از سوی بعضی آژانس ها رزروی است

در این باره سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوی می گوید : در حال حاضر هیچ پروازی به هندوستان و پاکستان نداریم، از آن طرف هم از مبادی هند و پاکستان هیچ پروازی به فرودگاه امام خمینی (ره) انجام نمی گردد.

به گفته محمدحسن ذیبخش اگر فروش بلیت آژانسی هم در این جهت وجود داشته باشد، منافاتی با موضوعی که اظهار داشتیم ندارد (توقف پرواز ها به هند و پاکستان) ندارد، چون بلیت روز فروخته نمی گردد بلکه بلیت رزروی است.

وی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان متولی و حاکمیت صنعت حمل و نقل هوایی رسما اعلام می نماید که ما هیچ پروازی به هند و پاکستان نداریم و از کشورهای هند و پاکستان هم پروازی به ایران نداریم.

* صدور اطلاعیه هوانوردی به شرکت های هواپیمایی بابت عدم پذیرش گذرنامه های دارای مهر هندوستان

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری حال اگر در جهت کانکشنی مسافرانی به وسیله دبی یا ترکیه قصد سفر به کشورهای هند و پاکستان را دارند، صاحب اختیارند و هیچ مسئله ای نیست، اما در زمان بازگشت اجازه ورود به کشور را ندارند و اگر در گذرنامه آنها مهر کشور هند درج شده باشد، طبق اطلاعیه هوانوردی که به شرکت های هواپیمایی داده ایم، فروش بلیت به این مسافران انجام نمی گردد و اجازه ورود به ایران را ندارند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه نمود: پس در بحث جهت رفت، ما که پرواز به هند نداریم و به صورت کانکشنی هم مسئله ای وجود ندارد و مسافران می توانند به وسیله ترکیه یا دبی به برزیل، هند، آفریقای جنوبی و یا هر کشوری که ما به دلیل شیوع کرونا ممنوع اعلام نموده ایم، سفر نمایند، اما در بازگشت هیچ امکانی برای ورود به کشور ندارند.

وی تأکید کرد: ما پرواز مستقیم به هند و پاکستان نداریم، حالا عده ای اگر قصد سفر به هند و پاکستان را دارند می توانند به صورت کانکشنی سفر نمایند ولی امکان بازگشت به کشور را ندارند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1723

به "پرواز کانکشنی به هند برگشت ندارد، مهر هند در گذرنامه باعث ممنوعیت ورود به ایران می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "پرواز کانکشنی به هند برگشت ندارد، مهر هند در گذرنامه باعث ممنوعیت ورود به ایران می گردد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز کانکشنی به هند برگشت ندارد، مهر هند در گذرنامه باعث ممنوعیت ورود به ایران می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید