ورزش دوران بارداری به تقویت ریه های نوزاد یاری می نماید

به گزارش 10 از 10، به گفته محققان، ورزش در دوران بارداری می تواند برای ریه نوزادان مفید باشد.

ورزش دوران بارداری به تقویت ریه های نوزاد یاری می نماید

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از مدیسن نت، به گفته محققان، این مطالعه یک نکته جالب ارائه می دهد که افزایش فعالیت بدنی مادران با عملکرد بهتر ریه در نوزادان آنها و احتمالاً سلامت آنها در سنین بالاتر مرتبط است.

این مطالعه شامل 814 نوزاد سالم در نروژ و سوئد بود که عملکرد ریه آنها در حدود 3 ماهگی ارزیابی شد. به طور کلی، 5.8 درصد آنها عملکرد ریه شأن پایین بود. از 290 نوزاد متولد شده از مادران بی تحرک، 8.6 درصد در گروه با کمترین عملکرد ریه قرار داشتند، در حالی که 4.2 درصد از آنها از مادران پرتحرک و فعال متولد شده بودند.

بر اساس یافته های مطالعاتی، میانگین عملکرد ریه در نوزادان مادران فعال و پرتحرک کمی بالاتر بود.

دکتر رفنا کاترین گادمانداتیر سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه اُسلو نروژ، در این باره می گوید: مطالعات قبلی نشان داده است افرادی که عملکرد ریه آنها در دوران نوزادی کم است، بیشتر در معرض ابتلاء به آسم، سایر بیماری های انسدادی ریه و عملکرد پایین ریه در سنین بالاتر قرار دارند.

وی در ادامه اضافه کرد: ما روندی را مشاهده کردیم که بر اهمیت توصیه به زنان در سنین باروری و زنان باردار در خصوص فعالیت بدنی می افزاید. با این حال، ممکن است عواملی وجود داشته باشند که بر فعالیت بدنی مادر و عملکرد ریه در فرزندان تأثیر می گذارد که ما آنها را در نظر نگرفته ایم و می تواند نتایج را تحت تأثیر قرار دهد، بنابراین تحقیقات بیشتری مورد احتیاج است.

محققان قصد دارند نظارت بر عملکرد ریه نوزادان در حین رشد و ارتباط آن با ابتلاء به آسم و سایر بیماری های تنفسی را ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1905

به "ورزش دوران بارداری به تقویت ریه های نوزاد یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش دوران بارداری به تقویت ریه های نوزاد یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید