اثرات ژل های لاغری و رژیم های فوری ، درمان چاقی از ذهن شروع می گردد

به گزارش 10 از 10، یک پزشک جراح و استاد دانشگاه ضمن اشاره به شیوع داروها و ژل های لاغری و رژیم های فوری گفت: این روش ها نه تنها مثمر ثمر نیست بلکه ممکن است موجب امراض دیگر هم بشود.

اثرات ژل های لاغری و رژیم های فوری ، درمان چاقی از ذهن شروع می گردد

عادل ملک نیا پزشک جراح و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به خبرنگار مهر گفت: این روزها رژیم های مقطعی و استفاده از داروهای لاغری به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است به طوری که افراد وقتی تصمیم به کاهش وزن می گیرند به سراغ رژیم های فوری و یا استفاده از دارو و ژل های لاغری می روند و حتی گاهی ممکن است اقدام به انجام ورزش های پر فشار و سخت نمایند درحالی که هر سه روش نه تنها مثمرثمر نخواهد بود بلکه در بسیاری از موارد باعث ایجاد امراض دیگر می گردد.

ملک نیا اضافه نمود: برخلاف تصور بسیاری از افراد، درمان چاقی از ذهن شروع می گردد و تا زمانی که عادت های غذایی و رفتاری ما تغییر نکند نمی توان به تناسب اندام ایده ال دست یافت، واقعیت این است که افراد چاق باید تغییر سبک زندگی را به شکل جدی در احوالات روزمره خود جاری نمایند.

این پزشک جراح ادامه داد: هیچ عضله ای با یک بار تمرین، هر چند سخت، به قدرت عالی دست نمی یابد و هیچ فرزندی با چند روزی مراقبت، تربیت نمی گردد و چاقی و اضافه وزن نیز هرگز با دوره هایی هر چند کوتاه مدت و مفید و سخت برای همواره از بین نخواهد رفت.

وی علت شکست اغلب رژیم ها را بازگشت به عادت های قبلی دانست و اضافه نمود: چاقی و داشتن اضافه وزن اغلب ناشی از یک یا چند عادت نادرست است، باید توجه داشت که عادت ها باید خدمتگزار ما باشند نه ارباب، و کنترل رفتار و امیال غذایی باید به مثابه یک خدمتگزار در ذهن افراد تحت کنترل باشند.

ملک نیا گفت: افرادی که تأثیر رژیم را بیشتر از اثرگذاری ذهن می دانند اغلب ظرف مدتی کوتاه به علت تأثیرات محیطی و یا گفته های اطرافیان به راحتی رژیم غذایی و یا حتی ورزش را کنار می گذارند و به سبک قدیمی خود روی می آورند که البته بازگشت به جهت قبلی بی شک فرد را به جایی که پیشتر بوده بازمی گرداند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابراز کرد: چاقی و اضافه وزن اغلب حاصل رفتارهایی است که در ما نهادینه شده، عادت هایی هر چند کوچک که با گذشت زمان و با کنار هم انباشته شدن، دیگر نه دیده می شوند و نه مهم انگاشته می شوند، اما تأثیرات آنها بسیار عمیق و مهم است.

عادل ملک نیا اظهار داشت: رژیم، دارو، ورزش و رفتارهای کوتاه مدت و گذرا هر چقدر هم عالی و مؤثر باشند تنها محدود به همان زمان خواهند بود به همین دلیل باید در گام نخست به سراغ اندیشه های افراد چاق رفت تا آنها را عادت به رفتارهای تازه و همیشگی داد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 327

به "اثرات ژل های لاغری و رژیم های فوری ، درمان چاقی از ذهن شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثرات ژل های لاغری و رژیم های فوری ، درمان چاقی از ذهن شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید