نمایشگاه نقاشی های قاسمی زاده در فلورانس برپا می گردد

به گزارش 10 از 10، نمایشگاه انفرادی امیرمحمد قاسمی زاده شامل دو مجموعه نقاشی با عنوان های چوب زخم ها و دانته و دیگران در فلورانس ایتالیا برگزار می گردد.

نمایشگاه نقاشی های قاسمی زاده در فلورانس برپا می گردد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا زمستان 99 همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش باشگاه 10 از 10 پویا، امیر محمد قاسمی زاده با دعوت کانون دانته در ایتالیا، از امروز 27 خرداد 1396 تا 8 تیر 1396، نمایشگاهی انفرادی خود را در شهر فلورانس ایتالیا برگزار می نماید. در این نمایشگاه دو مجموعه نقاشی با عنوان های چوب زخم و دانته و دیگران به نمایش در می آیند.

امیرمحمد قاسمی زاده که هم اکنون برای افتتاح نمایشگاه ش در ایتالیا به سر می برد، درباره برگزاری این نمایشگاه می گوید: حدود یک سال پیش چند تن از دوستان من در ایتالیا بعضی از آثارم به همراه بعضی از کتاب های نقاشی که از من چاپ شده را به کانون دانته برده بودند. آنجا کمیسیونی فرهنگی در بخش تجسمی وجود دارد که آثار من را دیدند و از آنها استقبال کردند. مدیر کانون دانته درباره آثارم گفته بود که در آثار این هنرمند چند نقاش وجود دارد.

او ادامه می دهد: کانون دانته چیزی شبیه به خانه هنرمندان ایران است. بعد از این ماجرا من عضو افتخاری کانون دانته شدم و قرار شد که نمایشگاهی از آثارم را در ایتالیا برگزار کنم. به همین دلیل مجموعه ای از آثارم که در جایی دیده نشده بودند را به پایان رساندم. همچنین به مرور آثار دانته مانند کمدی الهی پرداختم و فضاهای مختلفی برایم ایجاد شد. با همین فضاها توانستم تکنیک های مختلفی را روی پرتره دانته اجرا کنم. حاصل این کار مجموعه ای با حدود 20 پرتره از دانته را شامل شده که قرار است به دو زبان ایتالیایی و فارسی منتشر گردد.

قاسمی زاده تاکید می نماید: در همین زمان بود که به یاد رفیقان 500 ساله ام افتادم؛ یعنی نقاشان بزرگی مانند داوینچی، میکل آنژ، رافائل و کاراواجیو که روی من بسیار تاثیر گذاشته اند. پس پرتره های این هنرمندان را کشیدم. همچنین از میان نقاشان معاصر هم روی پرتره جاکومتی و بوچینی کار کردم. هر پرتره را با برداشت های خودم از سبک و تکنیک و دنیا شناسی این هنرمندان کشیدم.

او ادامه می دهد: اکنون نمایشگاه آثارم در فلورانس شامل دو بخش است که یکی آثار شخصی من با نام چوب زخم ها و دیگری مجموعه دانته و دیگران است.

در این نمایشگاه مریم بخشی مدیر هماهنگی و مترجم نمایشگاه فلورانس و کیوان صدیقی به عنوان مدیر برنامه فعالیت می نمایند.

نمایشگاه نقاشی های امیرمحمد قاسمی زاده از 17 تا 20 جون 2017 یعنی از 27 خرداد تا 8 تیر 1396 در خانه دانته در شهر فلورانس برگزار می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 782

به "نمایشگاه نقاشی های قاسمی زاده در فلورانس برپا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه نقاشی های قاسمی زاده در فلورانس برپا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید