نشست تعریف همکاری میان پارک فناوری پردیس و گروه مپنا برگزار گردید

به گزارش 10 از 10، نشست تعریف همکاری میان پارک فناوری پردیس و شرکت بهره برداری و تعمیراتی از زیرمجموعه های گروه مپنا برگزار گردید.

نشست تعریف همکاری میان پارک فناوری پردیس و گروه مپنا برگزار گردید

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، نشست تعریف همکاری میان این مجموعه و شرکت بهره برداری و تعمیراتی مپنا، با حضور مهدی صفاری نیا، رئیس، اکبر قنبرپور، معاون توسعه نوآوری پارک و شریفی مدیرعامل شرکت بهره برداری مپنا برگزار گردید. رئیس پارک فناوری پردیس در این نشست که در محل پارک برگزار گردید، میزبان شریفی مدیرعامل شرکت O&M مپنا و معاونان وی بود.

صفاری نیا همکاری شرکت مپنا و پارک فناوری پردیس را نقطه شروع استفاده حداکثری شرکت های دانش بنیان و فناور، در مجموعه های نیروگاهی و پالایشگاهی دانست.

مهمانان پارک فناوری پردیس در این نشست با ماموریت ملی پارک در جهت بومی سازی فناوری و فراوری تجهیزات فناورانه صنعت نفت و نیرودر پارک، آشنا شدند.

قنبرپور ضمن ارائه شرحاتی درخصوص زیرساخت ها و دستاورد های پارک فناوری پردیس، گفت: این مجموعه از حدود سال 80 فعالیت خود را شروع نموده و در این 20 سال ماموریت های این پارک در رده های ملی و بین المللی پیش رفته است.

وی شرح داد: پارک فناوری پردیس دارای 250 هزار متر مربع فضای پژوهشی و فناوری است. از بدو تاسیس این پارک شرکت های دانش بنیان و فناور بالغ بر 43 هزار میلیارد ریال در آن سرمایه گذاری نموده اند.

معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس در این نشست گفت: 6 هزار و 500 نیروی انسانی متخصص در پارک مشغول به فعالیت هستند. فروش شرکت های عضو این مجموعه حدود 11 هزار میلیارد تومان در سال 1398 بوده و صادرات بیش از 50 محصول با ارزش بیش از 27 میلون یورو صادرات به 22 کشور را تجربه نموده ایم. این آمار نشان دهنده وجود بستر های مناسب جهت فعالیت شرکت های فناور در پارک است.

تبیین ماموریت ملی پارک درحوزه بومی سازی و ساخت داخل تجهیزات مورد احتیاج صنایع و همچنین انواع مدل های قراردادی که پارک فناوری پردیس در طی 10 سال گذشته با صنایع مختلف نظیر شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی نفت، وزرات نیرو و... منعقد نموده است موضوعات دیگر سخنان معاون توسعه نوآوری پارک در این نشست بود.

در ادامه شریفی مدیرعامل شرکت بهره برداری مپنا ضمن استقبال از ظرفیت ایجاد شده در پارک فناوری پردیس، زمینه همکاری این دو مجموعه را در سه حوزه برگزاری تورهای های فناوری برای مدیران و کارشناسان شرکت مپنا از پارک و شرکت های دانش بنیان آن و بازدید گروهی شرکت های دانش بنیان از نیروگاه ها و سایت های عملیاتی شرکت بهره برداری و تعمیراتی مپنا و استفاده حداکثری از شرکت های دانش بنیان و فناور در تامین احتیاج های فناورانه مپنا ممکن دانست.

شایان ذکر است، ظرفیت شرکت ناموران قرن پانزدهم خورشیدی جهت افزایش عمر قطعات مکانیکی با فناوری لیزر و همچنین شرکت دانش اندیش رانا درخصوص استفاده از پرینتر سه بعدی در ساخت قطعات مکانیکی، در این جلسه به مدعوین معرفی گردید. همچنین مدیر و معاونان شرکت مپنا در انتها این نشست از شرکت های صنعت کاران الکترونیک مراغه و پالس نیرو بازدید کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1800

به "نشست تعریف همکاری میان پارک فناوری پردیس و گروه مپنا برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست تعریف همکاری میان پارک فناوری پردیس و گروه مپنا برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید