مراکز علمی کاربردی تنها بر اساس ماموریت خود دانشجو جذب خواهند کرد

به گزارش 10 از 10، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مراکزی که در رشته های غیر مرتبط دانشجو جذب می کردند، دیگر مجاز به پذیرش دانشجوی غیر مرتبط نیستند.

مراکز علمی کاربردی تنها بر اساس ماموریت خود دانشجو جذب خواهند کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه 10 از 10، محمد حسین امید رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: مأموریت مرکز علمی کاربردی معین شده است؛ از این رو دانشگاه و مراکز فقط باید در چارچوب مأموریت خود دانشجو پذیرش نمایند.

وی اضافه کرد: تعداد مراکز این دانشگاه از سال 1384 تا کنون رشد چشمگیری داشته است، ولی با کاهش فرایند رشد جمعیت در کشور، دانشگاه ها با مشکل روبرو خواهند شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز ساماندهی شده است، مراکزی که در رشته های غیر مرتبط دانشجو جذب می کردند، دیگر مجاز به پذیرش دانشجوی غیر مرتبط نیستند و باید در رشته های خود دانشجو پذیرش نمایند.

امید اظهار کرد: عدم پرداختن به کارآفرینی و اشتغال زایی یکی از آفت های مراکز علمی کاربردی در کشور است. از زمان شکل گیری این دانشگاه بالغ بر یک هزار و 50 مرکز جهت توسعه کیفی ایجاد شد که به علت غیر همگن بودن در فعالیت و رشته، تعدادی از مراکز حذف شدند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از اختصاص تسهیلات 50 میلیون تومانی جهت ایجاد مراکز نوآوری اطلاع داد و گفت: این تسهیلات جهت تجهیز و اداره محصولاتی که ارائه می دهند است و مراکز نوآوری که مقدمه مراکز رشد هستند خود می توانند با افراد شاغل در شرکت، مدرسین، دانشجویان و... شرکتی ایجاد نمایند تا با حمایت و آموزش جهت مدیریت کسب و کار برای شرکت ها گام بردارند.

امید با بیان اینکه برگزاری استارت آپ در زمینه های مختلف را جهت حفظ کیفیت برای دانش آموختگان را مؤثر دانست اظهار داشت: استفاده از محیط کار برای آموزش را نباید از دست بدهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 شهریور 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1199

به "مراکز علمی کاربردی تنها بر اساس ماموریت خود دانشجو جذب خواهند کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز علمی کاربردی تنها بر اساس ماموریت خود دانشجو جذب خواهند کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید