پرورش سلول های مغز با بازی رایانه ای

به گزارش 10 از 10، گروهی از محققان سلول های مغز را در یک آزمایشگاه پرورش دادند و به آن ها آموخته اند بازی رایانه ای پونگ را انجام دهند.

پرورش سلول های مغز با بازی رایانه ای

محققان یک استارت آپ زیست فناوری به نام کورتیکال لبز نخستین نمونه از فرایندی را نمایش دادند که در آن به یک مغز کوچک آموزش داده شد تا فعالیت هایی با هدف تعیین را انجام دهد.

برت کاگان مولف ارشد این پژوهش در این باره می گوید: این سلول ها می توانند اطلاعات را از یک منبع خارجی دریافت و آن را فراوری کنند و سپس به طور واقعی به آن پاسخ می دهند.

طی این آزمایش که DishBrain مشهور شده 800 هزار سلول مغزی کشت شدند. محققان طی این آزمایش سلول های موش (برگرفته از سلول های بنیادی) و سلول های بنیادی انسان را روی یک الکترود قرار دادند که به یک بازی پونگ متصل بود. پالس های الکتریکی ارسال شده به اعصاب حاکی از موقعیت توپ در این بازی بود.

در مرحله بعد الکترود با توجه به سیگنال های دریافتی از اعصاب راکت را در بازای رایانه ای بالا و پایین برد. DishBrain سیگنال های عمیق و یکپارچه به عنوان بازخورد دریافت کرد که به طور موثر هنگامیکه راکت به توپ برمی خورد نوعی محرک ایجاد می کردند.

محققان معتقدند سلول های کشت شده ابتدایی تر از آن هستند که هوشیار باشند و عنوان می کنند آزمایش مذکور نشان دهنده یادگیری یک بازی ظرف 5 دقیقه در شرایط کنترل شده است.

سلول های کشت شده پس از 20 دقیقه بازی با پونگ در آن مهارت بیشتری یافتند. محققان معتقدند این امر نشان می دهد سلول ها مشغول سازماندهی دوباره، توسعه شبکه ها و یادگیری هستند.

کاگان در این باره می گوید: آن ها شیوه فعالیت شان را تغییر داده اند که در حقیقت با عملکرد آن ها به عنوان یک سیستم دینامیک همخوانی دارد.

تحقیقات آینده DishBrain شامل بررسی شیوه تاثیرگذاری دارو ها و الکل بر توانایی سلول های کشت شده در بازی پونگ است.

کاگان امیدوار است DishBrain یا نسخه آینده آن بتواند درمان برای بیماری هایی مانند آلزایمر فراهم کند.

خبرنگاران علمی پزشکی کلینیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مهر 1401 بروزرسانی: 23 مهر 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2267

به "پرورش سلول های مغز با بازی رایانه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرورش سلول های مغز با بازی رایانه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید