مدیر موسسه بیماری های عفونی آمریکا: باید دست دادن را فراموش کنیم

به گزارش 10 از 10، مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا و عضو ارشد کارگروه کاخ سفید برای مقابله با شیوع ویروس کرونا بیان کرد، حتی بعد از کنترل این ویروس هم باید سنت دست دادن در آمریکا برچیده گردد.

مدیر موسسه بیماری های عفونی آمریکا: باید دست دادن را فراموش کنیم

به گزارش گروه بین الملل 10 از 10، با شدت دریافت شیوع ویروس کرونا در آمریکا و افزایش شمار تلفات به مرز 13000 نفر و نزدیک شدن تعداد مبتلایان به 400000 نفر، مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا از لزوم برچیده شدن سنت دست دادن در این کشور سخن گفته است.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیزینس اینسایدر، آنتونی فائوچی در یک مصاحبه گفت: به عنوان اعضای جامعه، ما باید دست دادن را به فراموشی بسپاریم. نیازی به دست دادن وجود ندارد و ما باید این سنت را بشکنیم چرا که این یک حقیقت است که یکی از راه های اصلی انتقال بیماری تنفسی به وسیله دست دادن صورت می گیرد.

پیش از این هم مرکز کنترل بیماری های آمریکا به مردم این کشور پیشنهاد داده بود به منظور مقابله با شیوع کرونا از دست دادن اجتناب نموده و برای احوالپرسی، از آرنجهای خود استفاده نمایند.

این پزشک سرشناس و 79 ساله آمریکایی با اذعان به تاثیرات بلندمدت اجتماعی ویروس کرونا بر زندگی مردم آمریکا تاکید نمود: آنچه که به صورت دائمی در ما درونی خواهد شد این شناخت است که یک اتفاق فاجعه باری همانند آنچه که هم اکنون دنیا با آن روبرو است می تواند دوباره اتفاق بیافتد.

وی درباره طرق مقابله با شیوع ویروس کرونا هم این توصیه ها را عنوان کرد: اجتماع بیش از 10 نفر انجام نشود، فاصله 6 فوتی (1.8 متری) با دیگران را رعایت کنید، از حضور در اماکن شلوغ اجتناب کنید، اگر می توانید دور کاری انجام دهید. اینها کارهایی است که اگر ما به انجام آنها ادامه دهیم تاثیرات بزرگتری (روی مهار کرونا) شاهد خواهیم بود.

مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا پیشتر گفته بود: دنیا هرگز به روال عادی قبل از شیوع کرونا بازنخواهد گشت زیرا این ویروس حتی بعد از کشف واکسن و درمان نیز همچنان باقی خواهد ماند.

اظهارات فائوچی در حالی مطرح شده که طبق آخرین آمار ارائه شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز شمار تلفات ویروس کرونا در آمریکا به مرز 13000 نفر و تعداد مبتلایان به 400000 نفر نزدیک شده است (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1028

به "مدیر موسسه بیماری های عفونی آمریکا: باید دست دادن را فراموش کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر موسسه بیماری های عفونی آمریکا: باید دست دادن را فراموش کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید