علت اعمال نشدن ترافیک رایگان برای برخی دانشگاه ها چیست؟

به گزارش 10 از 10، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دریافت اطلاعات فنی سامانه های آموزشی از وزارت ارتباطات در حال تکمیل است، گفت: عدم تطابق کامل اطلاعات واصله سامانه ها با سامانه های انتهایی که محتواهای آموزشی روی آن ها بارگذاری شده می تواند از عوامل اعمال نشدن ترافیک رایگان برای برخی دانشگاه ها باشد.

علت اعمال نشدن ترافیک رایگان برای برخی دانشگاه ها چیست؟

پس از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی به دلیل گسترش ویروس کرونا در کشور، یکی از مسائل اصلی، دسترسی دانشجویان به اینترنت اعلام شد و اینکه مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان، بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، به همین دلیل دانشجویان خواستار رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند و محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- وعده اینترنت رایگان برای آموزش مجازی داده و امروز نیز از تمدید اینترنت رایگان دانشگاهی و استفاده از سامانه های آموزش مجازی برای یک ماه دیگر خبر داد.

در این راستا به نقل از وزارت ارتباطات، ستار هاشمی - معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اشاره به فراگیری ویروس کرونا در ایران و مجازی شدن فرآیندهای آموزشی، اظهار کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داوطلبانه و به عنوان مسئولیت اجتماعی اقدام به رایگان کردن پهنای باند مصرفی مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه های علمیه مورد تایید مدیریت حوزه های علمیه و وزارت ارتباطات کرده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید اخیر معاون اول رییس جمهور از این وزارتخانه ارزش ریالی این خدمت را بیش از 50 میلیارد تومان مطرح نمود و با دستور آذری جهرمی این سرویس رایگان به مدت یک ماه دیگر تمدید شده است.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه از مدیران کل استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواسته شده است تا همکاری را با واحدهای دانشگاهی داشته باشند، شرح داد: مراکز علمی که در این زمینه مشکل دارند می توانند موضوع را از طریق ادارات کل ICT استانی دنبال کنند.

به گفته مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تا به امروز اقدامات لازم برای درج اطلاعات 1493 سامانه مرکز علمی و دانشگاهی و پیکربندی اعمال ترافیک رایگان اجرا شده است.

وی گفت: دریافت اطلاعات فنی سامانه های آموزشی از وزارت ارتباطات در حال تکمیل است و عدم تطابق کامل اطلاعات واصله سامانه ها با سامانه های انتهایی که محتواهای آموزشی روی آن ها بارگذاری شده می تواند از عوامل اعمال نشدن ترافیک رایگان برای بعضی دانشگاه ها باشد. تعدد اطلاعات واصله برای بعضی از مراکز دانشگاهی و درج سرویس های غیرمرتبط در اطلاعات رسیده از مشکلاتی است که برای حصول نتایج بهتر و جلب رضایت ذی نفعان انتهایی باید اصلاح و به روزرسانی شود.،ایسنا

بیشتر بخوانیم: استفاده دانشجویان از اینترنت رایگان یک ماه دیگر تمدید شد

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1143

به "علت اعمال نشدن ترافیک رایگان برای برخی دانشگاه ها چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت اعمال نشدن ترافیک رایگان برای برخی دانشگاه ها چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید