دکوراسیون داخلی آشپزخانه را با کدام سبک می پسندید؟!

به گزارش مجله 10 از 10، آشپزخانه جدا از اینکه محلی برای طبخ غذاهای گوناگون است، می تواند محیطی اجتماعی، کاربردی و عمیقاً شخصی نیز باشد. این مهم رابطه مستقیمی با نوع طراحی داخلی این فضا دارد. به عباراتی، دکوراسیون داخلی آشپزخانه اغلب تا حدودی براساس فرهنگ جامعه، مُد روز و سبک های مختلفِ پذیرفته شده، طراحی می گردد. با اینکه امروزه بیشتر سبک ها ساده هستند، اما تمایل برای ایجاد دکوراسیونی متفاوت از سوی افراد به وفور درخواست می گردد. به همین دلیل ما در این مقاله در خصوص انواع سبک های دکوراسیون داخلی آشپزخانه صحبت خواهیم کرد؛ با ویکی ساختمون همراه باشید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه را با کدام سبک می پسندید؟!

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

طراحی، ساخت و اجرای کابینت های خود را به بهترین ها بسپارید

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوارسیون آشپزخانه می تواند با الهام از سبک کلی خانه، نیازهای طراحی داخلی و روحیات افراد انتخاب گردد. این سبک ها به توضیح زیر هستند:

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دقیقاً مانند سبک های امروزی آشپزخانه، یک دکوراسیون به سبک مدرن، تجسم ظرافت و جذابیتی ساده دارد. سبک مدرن شبیه به یک ظاهر طراحی شده معاصر، بدون جزییات و تزیین است. وسایل زیبا و ساده نظیر میزهایی براق با رنگ های خنثی استفاده می شوند تا بر کیفیت مواد و هنر بالا تأکید نمایند. فقدان دکوراسیون پیشخوان در آشپزخانه این اجازه را می دهد تا صاحبان آشپزخانه، زیبایی و کیفیت کاملی از قطعاتی که زیبا شناسی آشپزخانه را تعریف می نمایند داشته باشند.

مطلب پیشنهادی: کابینت آشپزخانه مدرن را چطور می پسندید؟ ایرانی، کوچک یا شیک!

مواد با کیفیت بالا در واقع ویژگی های شاخص آشپزخانه های مدرن هستند و به طور معمول شامل متریال های مدرن مانند کروم و فلز هستند که بسیار لوکس به نظر می آیند. لوکس بودن در سراسر آشپزخانه مدرن به چشم می خورد. قطعات کلاسیک و مدرنی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند و به طورمعمول از ساخت و سازهایی ساده با خطوطی تمیز برای زیبایی و ماندگاری بالا تشکیل می شوند، همه این ها عناصری از دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن هستند.

دکوراسیون آشپزخانه سنتی

یک آشپزخانه سنتی که به دلیل زیبایی و جذابیت شناخته می گردد، از عناصر طراحی کلاسیک و از فراوانی رنگ های تازه استفاده می نماید تا ظاهری ظریف و بی انتهایی به وجود آورد. کاشی های سفید و رنگ ها معمولاً در آشپزخانه های سنتی برای زنده کردن محیط مورد استفاده قرار می گیرند که باعث جذابیت بصری و نشاط می گردد.

در راستای این جذابیت تمام ناشدنی، از جزئیاتی مانند درب های کابینت شیشه ای یا چوبی که اغلب به همراه کفپوش های چوبی جلا داده شده و میزهای مرمر براق استفاده می شوند. در حالی که آشپزخانه های سنتی، ظاهری ظریف دارد، جزییات می توانند بسیار متفاوت باشند. در اغلب موارد، رنگ های بصری جذاب و کاملاً مکمل چوب های سفید و قهوه ای تیره استفاده می شوند و جایگاه ها با روکش چوبی مناسب می توانند به تمایز بسیار زیاد آشپزخانه سنتی از سایرین یاری کند.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

آشپزخانه به سبک ایرانی، یک طراحی بسیار آشنا است که به راحتی توسط ایرانیان و به طور گسترده ای مورد استقبال قرار گرفته است. یک آشپزخانه که به سبک ایرانی امروز طراحی شده است، ترکیبی از عناصر جدید و قدیمی است. برای مثال، می توان کابینت های چوبی را در کنار شیرآلات استایل مشاهده کرد.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون داخلی آشپزخانه با سبک دلخواه شما از روستیک تا کلاسیک

در حالی که آشپزخانه های سنتی از عناصر طراحی کلاسیک بهره می برند و در برخی مواقع با جزییات خاصی تزیین شده اند، یک آشپزخانه به سبک ایرانی می تواند عناصر مدرن و مینیمالیت را هم داشته باشد. این سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه معمولاً با تزیین کم و عاری از جزییات بیش از حد است. در عوض، تمرکزش بیشتر بر روی آمیختگی هنری و رابطه مکمل بین مواد، سطوح و رنگ ها است.

دکوراسیون آشپزخانه معاصر

گرایش های مدرن برای آشپزخانه های معاصر از عدم تقارن برخوردار است و بیشتر به دنبال اشکال هندسی هستند. خطوط افقی یک جذابیت کاربرپسند را ایجاد می نماید. جزییات غیر منتظره مانند کفپوش سنگی، دستگیره های نقره ایِ براق کابینت ها، جزییات کرومی و ظاهر استراتژیک و هنری به همراه ظهور رنگ های مختلف، خصوصیات صنعتی را نشان می دهد که با جذابیت بصری تلفیق شده اند. هیچ طرح استانداردی برای یک آشپزخانه با سبک معاصر وجود ندارد. در عوض، طراحی با تزئینات مینیمالیستی، انتخاب های رنگی قوی و جسورانه و تأکید بر پذیرش غیر منتظره در این سبک تعریف شده است.

مطلب پیشنهادی: چک لیست ساخت و نصب کابینت های آشپزخانه

یک آشپزخانه با سبک معاصر به شیوه های منحصربه فردی می تواند جذاب باشد. به این ترتیب، زیبایی در متریال انتخاب شده فرصتی به دست می دهد که از نظر بصری متمایز با دیگر سبک ها باشد. برای مثال میزهای گرانیت و پیشخوان روشن و شاداب، تمام سادگی، زیبایی و شکوه خود را ارائه می دهد. یک آشپزخانه معاصر، احساسات درونی انسان را برای آرامش بیشتر در این فضا فراهم می نماید.

دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ای

آشپزخانه هایی به سبک ترکیه ای یادآور یک ظاهر طراحی شده کلاسیک یونانی هستند، که هنر، فرهنگ و زیبایی های جغرافیایی این مکان باستانی را بیان می نماید. این آشپزخانه ها به شکلی هدفمند طراحی شده اند تا از زیبایی و پیچیدگی طراحی یونانی و رنگ های جسورانه، سبک های زمینی، تکنیک های براق و دیوارهایی با بافت خارق العاده و منحصر به فردی که در زمان و مکانی در گذشته به کار گرفته شده اند، استفاده نمایند.

علاقه بصری در دکوراسیون داخلی آشپزخانه ترکیه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اغلب دکوراسیونی با سبک های مختلف، انواع کاشی های پیچیده و منحصر به فرد و مبلمان ساخته شده از بهترین کیفیت چوبی را پیدا خواهید کرد. گفتنی است که کاشی ها و بافت دیواره ها، همواره بخش هایی از این آشپزخانه را تعریف می نمایند. بر خلاف زیبا شناسی ساده تر یک آشپزخانه مدرن یا معاصر، آشپزخانه به سبک ترکیه ای جلوه ای از منحنی های فراوان، خلاقیت و ظرافتی متفاوت از دنیای قدیمی را نمایش می دهند.

کلام آخر

برای زیباتر کردن محیط آشپزخانه، مهم است یک سبک خاص را به ظاهر آن بدمید. سعی کنید طرح ها و مدل های گوناگون را مورد آنالیز قرار دهید و یا از یک طراح برجسته بخواهید طرح مناسب دکوراسیون داخلی آشپزخانه را به شما ارائه دهد. به هر روی، ظاهر آشپزخانه بر خلق و خوق افراد به ویژه بانوانی که ساعت ها در آن در حال آشپزی هستند، تأثیر مستقیم دارد. طراحی خوب باعث شادی و انرژی بیشتر و طراحی بَد اغلب باعث خستگی افراد می گردد.

منبع: ویکی ساختمان
انتشار: 6 مرداد 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1145

به "دکوراسیون داخلی آشپزخانه را با کدام سبک می پسندید؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون داخلی آشپزخانه را با کدام سبک می پسندید؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید