جزئیات پرداخت حقوق نو بازنشستگان و شاغلان تامین اجتماعی

به گزارش مجله 10 از 10، در پی اظهارات سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعمال احکام نو و افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، به نظر می رسد از پنج روز آینده مستمری بگیران تامین اجتماعی، حقوق های نو خود را دریافت خواهند کرد.

جزئیات پرداخت حقوق نو بازنشستگان و شاغلان تامین اجتماعی

به گزارش خبرنگاران، محمدهادی زاهدی وفا، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تازگی از افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح، مطابق مصوبه شورای عالی کار یعنی 38 درصد به اضافه مبلغ ثابت 515 هزار و 166 تومان خبر داد و گفت: افزایش حقوق و احکام اصلاح شده بازنشستگان از شهریورماه اعمال شده و افزایش مطابق با سقف مصوبه شورای عالی کار و هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان پرداخت خواهد شد.

البته مباحث دیگری نیز در روزهای بعد از این اظهارات، از سوی دولتمردان مبنی بر اعمال همین اندازه افزایش حقوق برای سایر بازنشستگان و مستمری بگیران لشگری و کشوری مطرح شد. به عنوان مثال مسعود میرکاظمی - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در این باره گفت: افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری و لشگری منوط به تامین منابع یا مدیریت مصارف است.

وی اضافه نمود: رئیس جمهوری دستوری برای ترمیم حقوق شاغلان و بازنشستگان دادند؛ البته با این فرض که خلق پول یا استقراضی انجام نشود.

این عضو کابینه دولت سیزدهم در پاسخ به سوال ایسنا درباره چگونگی اعمال افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران لشگری و کشوری گفت: با توجه به اینکه هنوز مسئله افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان لشگری و کشوری قطعی نشده نمی توان در مورد جزئیات آن صحبت کرد اما در ماه جاری یعنی شهریورماه تصمیم گیری درباره آن نهایی می شود و از آن به بعد اگر منابعش تعیین شود، می توان آن را اجرا کرد. البته به عنوان مثال با توجه به طرح افزایش جمعیت می توان اینگونه سیاست گذاری کرد که در افزایش حقوق ها و ضرایب آن عائله مندی و فرزند را هم در نظر گرفت اما این طرح بعید است به شهریور ماه برسد.

در همین رابطه اطلاعات دریافتی ایسنا حاکی از آن است که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از شهریور ماه اعمال شده و احکام آن ها نیز اصلاح شده است. فیش حقوق تازه بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس احکام اصلاح شده آماده است و همه مستمری بگیران سایر سطوح می توانند در پروفایل خود در سامانه مورد نظر در درگاه خدمات الکترونیکی طرح تحول دیجیتال این تغییرات را مشاهده کنند.

بر اساس احکام صادر شده، بازنشستگان تامین اجتماعی از 20 تا 31 شهریور ماه (بر اساس حروف الفبا) حقوق و مزایای خود را با اعمال 38 درصد افزایش به علاوه 550 هزار تومان دریافت می کنند. معوقات و مابه التفاوت حقوق و مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی نیز از مهر ماه و بر اساس فرمولی که سازمان تامین اجتماعی آن را اعلام خواهد کرد، به همه مستمری بگیران پرداخت می شود که البته روش دقیق این پرداختی ها هنوز تعیین نشده است.

بر اساس بررسی های اجرا شده حقوق همه بازنشستگان در قالب احکام تازه و به صورت سیستمی افزایش یافته است اما اگر در این میان یکی از مستمری بگیران سهوا در احکام و فیش حقوقی خود تغییری ندید یا احتمالا اشتباه محاسباتی مشاهده کرد، می تواند به شعب تامین اجتماعی مراجعه کرده و نسبت به اصلاح آن اقدام کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1401 بروزرسانی: 18 شهریور 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2249

به "جزئیات پرداخت حقوق نو بازنشستگان و شاغلان تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداخت حقوق نو بازنشستگان و شاغلان تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید