تعویض پلاک؛ از افزایش تعداد مراجعان تا افزودن 8 روز به رزرو سامانه نوبت دهی، 5شنبه ها هم باز هستیم!

به گزارش 10 از 10، رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا از افزودن 8 روز کاری به سامانه نوبت دهی اینترنتی در راستای ارائه خدمات بیشتر به متقاضیان نقل و انتقال در مراکز تعویض پلاک اطلاع داد.

تعویض پلاک؛ از افزایش تعداد مراجعان تا افزودن 8 روز به رزرو سامانه نوبت دهی، 5شنبه ها هم باز هستیم!

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، حدود یک سال و سه ماه از آمدن ویروس منحوس کرونا به کشور گذشته است.میهمان ناخوانده ای که مدارس و دانشگاه ها را به آموزش مجازی کشاند و کسب و کارها را به کسادی.

تاآنجا پیش رفت که دورهمی را از رونق انداخت و سفرها را به تعطیلی رساند. ویروس مرگباری که نامردانه تاخت و تاز کرد؛ به هیچ چیز و هیچ کس رحم نکرد؛ از جان آدم ها گرفته تا ورشکستگی مغازه ها و کارگاه ها و مشاغل.

تا آنجا پیش رفت که شهرها را به رنگبندی کشاند و پلیس را به اعمال قانون و اصناف را به تعطیلی

؛ و هر بار با افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان زنگ محدودیت و ممنوعیت را به صدا در آورد.

در آخرین تب و تابی که کرونا با موج چهارم به راه انداخت افزایش استان های قرمز کرونایی را شاهد بودیم که به موازات آن تعطیلی اصناف دسته دوم، سوم و چهارم رقم خورد اما در ادامه بنابر تدبیر و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و با توجه به تعطیلی های ادامه دار اصناف، مقرر شد که گروه دوم شغلی نیز در شهرهای قرمز فعال شوند.

براین اساس مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری که بسته به شرایط شیوع کرونا در شهرها و استان های مختلف کشور از 15 تا 30 روز بسته بودند شروع به کار کردند.

بازگشایی مراکز تعویض پلاک در تهران و تمام استان ها

سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا اوایل هفته در گفت وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در مورد آخرین شرایط فعالیت مراکز تعویض پلاک گفت: بنابر ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر فعالیت مشاغل گروه دوم در شهرهای قرمز، کلیه مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری در تمام استان های کشور بازگشایی شده و مشغول به ارائه خدمات هستند.

افزایش حجم مراجعان و متقاضیان برای دریافت خدمات تعویض پلاک و شماره گذاری

مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری پلیس راهور در تمام کشور بازگشایی شد اما در این بین افرادی که به صورت وکالتی اقدام به خرید و فروش وسیله نقلیه نموده بودند بیش از پیش نگران بودند چراکه یا تعداد روز کمی از اعتبار وکالتنامه شان به جامانده بود یا اینکه اعتبارش منقضی شده بود اگر چه پلیس از افزایش سیستمی اعتبار وکالتنامه ها به تعداد روزهای تعطیل خبر داده بود اما با توجه به افزایش تعداد مراجعان برای تعویض پلاک و پر شدن نوبت ها عملا بر نگرانی این دسته از متقاضیان افزوده می شد.

سرهنگ محمدی رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا روز گذشته در واکنش به گلایه بعضی از شهروندان مبنی بر پر بودن سامانه نوبت دهی و سخت بودن فرایند ذخیره نوبت و در تشریح آخرین شرایط ارائه خدمات در مراکز تعویض پلاک گفت: در روزهای ابتدایی هفته و با توجه به بازگشایی مراکز تعویض پلاک در استانها که بعد از 15 تا 30 روز بازگشایی شده بودند شاهد افزایش حجم مراجعان به سایت نوبت دهی اینترنتی و پر شدن نوبت ها در ساعات اولیه بودیم.

بازشدن ساعت رزرو 8 روز کاری در سامانه نوبت دهی اینترنتی

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا توضیح داد: در راستای تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان و کاستن از نگرانی مراجعان، مقرر شد سایت نوبت دهی هر بار بازه های زمانی تا 8 روز را پیشروی متقاضیان قرار دهد تا افراد بدون نگرانی بازه زمانی و مرکز مدنظر خود را انتخاب نمایند.

وی در مورد گلایه شهروندان مبنی بر قرمز بودن آیکون رزرو نوبت گفت: بعد از ساعت 24 هر شب نیز ، یک روز به تعداد روزهای مدنظر برای رزرو در سامانه اضافه می گردد؛ بنابراین اگر افراد با قرمز بودن قسمت رزرو زمان روبرو بودند هیچ نگران نبوده و در ساعات بامدادی یا اوایل صبح برای رزرو اقدام نمایند.

با گوشی تلفن همراه رایگان نوبت رزرو کنید/ نیازی به مراجعه به کافی نت نیست

سرهنگ محمدی با بیان این مطلب که برای رزرو نوبت نیازی به مراجعه به کافی نت ها و پرداخت هزینه نیست گفت: افراد با استفاده از گوشی تلفن همراه به صورت رایگان می توانند وارد سایت پلیس راهور شده و در سامانه نوبت دهی اینترنتی ثبت نام نموده و بعد برای دریافت خدمات و تعویض پلاک به مراکز شماره گذاری مراجعه نمایند.

افزایش دو ساعته فعالیت مراکز تعویض پلاک/ شنبه تا چهارشنبه 7 تا 16

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در مورد ساعت کاری مراکز شماره گذاری پلیس راهور بعد از ماه مبارک رمضان گفت: با افزایش دو ساعت کاری به زمان فعالیت مراکز تعویض پلاک از روز شنبه تا چهارشنبه ساعت کاری مراکز تعویض پلاک 7 صبح تا 16 است.

تعویض پلاک پنجشنبه ها هم باز است

وی گفت: مراکزتعویض پلاک و شماره گذاری پلیس راهور در روزهای پنجشنبه غیر از تعطیلات رسمی باز بوده و از ساعت 7 تا 12 اقدام به ارائه خدمات نقل و انتقال خواهند کرد.

به تعداد روزهای تعطیل به اعتبار وکالتنامه ها افزوده شده است

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا در مورد اعتبار وکالتنامه گفت: به تعداد روزهای تعطیل مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری در هر استان، به اعتبار وکالتنامه های منقضی افزوده می گردد.

روزانه 20 هزار خدمت نقل و انتقال در کشور انجام می گردد

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا توضیح داد: به طور میانگین در کل کشور روزانه 20 هزار مراجعه نماینده خدمات نقل و انتقال را دریافت می نمایند؛ بنابراین با توجه به افزایش ساعت کاری، ارائه نوبت 8 روز کاری برای ذخیره نوبت دهی اینترنتی و افزایش اعتبار وکالتنامه ها جای هیچ گونه نگرانی نیست.

دربازه زمانی رزرو شده مراجعه کنید؛ نه زودتر و نه دیرتر

وی با بیان این مطلب که باید شهروندان به وسیله سایت راهور 120 و نوبت دهی اینترنتی بازه زمانی و مرکز مد نظر خود را انتخاب نمایند، به هموطنان توصیه کرد که حتماً با رعایت پروتکل های بهداشتی و داشتن ماسک و ترجیحا اتوماتیک و دستکش در زمانی که در سامانه رزرو نموده اند به مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایند؛ نه زودتر و نه دیرتر؛ اگر زودتر مراجعه نمایند معطل شده و اگر دیرتر برسند، نوبت شان ابطال خواهد شد؛ همچنین از آوردن همراه اضافی در مراجعه به مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک خودداری نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1781

به "تعویض پلاک؛ از افزایش تعداد مراجعان تا افزودن 8 روز به رزرو سامانه نوبت دهی، 5شنبه ها هم باز هستیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویض پلاک؛ از افزایش تعداد مراجعان تا افزودن 8 روز به رزرو سامانه نوبت دهی، 5شنبه ها هم باز هستیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید