تعلل و تردید باشگاه پرسپولیس در پرونده برانکو؛ فیفا سراغ کسر امتیاز می رود یا سقوط؟

به گزارش 10 از 10، باشگاه پرسپولیس به دنبال این است که بقیه مطالبات برانکو ایوانکوویچ را فراهم کند، اما با سرانجام مهلت این باشگاه مشخص نیست چه اتفاقاتی برای سرخپوشان رخ می دهد.

تعلل و تردید باشگاه پرسپولیس در پرونده برانکو؛ فیفا سراغ کسر امتیاز می رود یا سقوط؟

به گزارش خبرنگاران، باشگاه پرسپولیس پس از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا، روزهای پُراسترس و سختی را پشت سر می گذارد و مدیران این باشگاه در تلاش اند بدهی 784هزاریورویی برانکو ایوانکوویچ را فراهم کنند و به حساب این مربی انتقال دهند، موضوعی که هم در بحث تهیه پول و هم در شیوه انتقال آن چالش های فراوانی را برای باشگاه پرسپولیس به وجود آورده است.

از طرفی مدیران این باشگاه نگران اقدام انضباطی بعدی فیفا هستند و در همین زمینه مدارک و ای میل های ارسال شده از سوی این نهاد را در روزهای گذشته به چند وکیل داده و از آنها مشاوره گرفته اند، اما هنوز درباره اقدام بعدی فیفا و جریمه مجدد باشگاه پرسپولیس تردید وجود دارد.

فیفا در ای میل های قبلی خود به باشگاه پرسپولیس پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی، مهلت معینی برای پرداخت مطالبات برانکو و جریمه های بعدی معین نکرده و همین موضوع این نگرانی را به وجود آورده است؛ فیفا در اقدام بعدی خود سراغ کسر امتیاز می رود یا سقوط پرسپولیس به لیگ پایین تر؟

جدیدترین خبرها و رویدادهای ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید (کلیک کنید).

به همین دلیل مدیران باشگاه پرسپولیس تا به امروز پیروز به فراهم کردن 350هزار یورو از مطالبات برانکو شده اند و در روزهای گذشته مذاکراتی را با وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال داشته اند تا بتوانند بقیه این پول را به نوعی قرض کنند و پس از دریافت پاداش صعود به فینال آسیا، این پول را برگردانند که این تلاش مدیران باشگاه فعلاً بی نتیجه مانده است.

در این شرایط و بنا بر اعلام مهدی رسول پناه، باشگاه پرسپولیس اگر نتواند تا پایان امروز مابقی پول برانکو را تهیه کند، فقط 350هزار یوروی تهیه شده را به حساب برانکو واریز خواهد کرد تا حسن نیت خود را به طرف مقابل نشان دهد، اما با توجه به اتمام فرصت دوباره سرخپوشان، به نظر می رسد باید منتظر جرائم انضباطی بعدی فیفا علیه باشگاه پرسپولیس بود.

این که چرا باشگاه پرسپولیس در این ماجرا و پس از دریافت فرصت یک ماهه تا این حد تعلل کرده و فقط وعده داده، نکته ای است که باید به آن توجه کرد، اتفاقی که می تواند تبعات بدی برای سرخپوشان به همراه داشته باشد، این موضوعی است که وکیل برانکو هم به آن اشاره کرده است، دارو بوشیچ در این باره به خبرنگاران گفته است: امروز آخرین فرصت پرسپولیس است و اگر پول نرسد قاعدتاً باید به صورت اتوماتیک تنبیهات بعدی فیفا اعمال شود، اما باید منتظر تصمیم نهایی این نهاد باشیم.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1361

به "تعلل و تردید باشگاه پرسپولیس در پرونده برانکو؛ فیفا سراغ کسر امتیاز می رود یا سقوط؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعلل و تردید باشگاه پرسپولیس در پرونده برانکو؛ فیفا سراغ کسر امتیاز می رود یا سقوط؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید