تبلیغ لباس در کنار آثار تاریخی، مجموعه تخت جمشید: بدون هماهنگی بود

به گزارش مجله 10 از 10، کلیپی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن، تعدادی دختر جوان در محوطه میراث جهانی تخت جمشید به تبلیغ لباس پرداخته اند.

تبلیغ لباس در کنار آثار تاریخی، مجموعه تخت جمشید: بدون هماهنگی بود

مسئول یگان حفاظت این مجموعه تاریخی تأکید کرد: این کار بدون هماهنگی با مدیران این مجموعه اجرا شده است.

روح الله خالدیان گفت: در این فیلم چهار بانو با لباس ها و پوشش محجبه در حال راه رفتن در دروازه ملل هستند و هیچ حرکت ناموزون و یا شرایط نامناسبی نداشتند، اما منتشر شدن این فیلم در فضای مجازی نشان می دهد که این افراد در پی کاری تبلیغاتی بودند؛ این در حافهرست که ما از قصد و هدف این افراد آگاهی نداشتیم.

مسئول یگان حفاظت مجموعه تخت جمشید گفت: این کار با هماهنگی مجموعه انجام نشده است و حتی مکان یا رختکن برای تعویض لباس در اختیار این افراد قرار نگرفته و بدون شک آن ها دوربین هم همراه نداشتند چراکه در مجموعه تخت جمشید عکاسی یا فیلمبرداری با دوربین حرفه ای ممنوع است و به گردشگران اجازه آوردن دوربین حرفه ای داده نمی شود؛ لذا امکان دارد که این فیلم را با دوربین گوشی و تلفن همراه خود گرفته باشند.

او گفت: طبق ضوابط موجود مبنی بر ممنوعیت تبلیغات در مجموعه جهانی تخت جمشید، مجوز برای ساخت اینگونه ویدیو ها صادر نمی شود و اقدام اجرا شده می تواند پیگرد قانونی در پی داشته باشد.

مجموعه تخت جمشید به یادگار مانده از دوران هخامنشیان و ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو در 55 کیلومتری شمال شیراز و در محدوده شهرستان مرودشت قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

خبرنگاران فارس شیراز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1401 بروزرسانی: 7 شهریور 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2242

به "تبلیغ لباس در کنار آثار تاریخی، مجموعه تخت جمشید: بدون هماهنگی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبلیغ لباس در کنار آثار تاریخی، مجموعه تخت جمشید: بدون هماهنگی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید