بهترین غذاهای تایلند ، راهنمای رستوران گردی در سفر به تایلند

به گزارش 10 از 10، سفر به تایلند کشوری با طبیعت زیبا و بکر که توجه بسیاری از گردشگران دنیا را به خود جلب نموده است. هر ساله ایرانیان زیادی به این کشور سفر می نمایند؛ اما آنچه که در سفرها مهم است غذا و خوراکی های مقصدی است که به آنجا قصد سفر داریم. جدا از آن که تایلند کشوری زیباست، بهترین غذاهای تایلند و غذا و خوراکی های محلی زیاد و خوشمزه ای دارد که باعث می گردد هر فرد این مکان را برای گردش انتخاب کند. این که در سفر خود چه غذاهایی را از آن منطقه میل می کنید بدون شک تجربه ای هست که باید آن را حس کنید و در خاطرات به یاد ماندنی خود آن ها را ثبت کنید. همان طور که گفتیم کشور تایلند، کشوری با جاذبه های گردشگری زیبا و دیدنی، اما بسیاری از گردشگرانی که به این کشور سفر می نمایند بیشتر بخاطره پر آوازه بودن غذاهای خوشمزه این شهر به این مکان سفر می نمایند و علاقه مند به آشنایی با غذاهای تایلندی هستند و دلشان می خواهد آن ها را بچشند، تا بتوانند این غذاهای خوشمزه را در خانه خود تهیه نمایند. بهترین و برترین غذاهای تایلند در رستوران های تایلند بپردازد. شاید از گوشه و کنارها و یا از افرادی که به تایلند سفر نموده اند شنیده باشید که بگویند غذاهای تایلندی زیاد باب میل ایرانیان نیست، اما آیا با همه غذاهای تایلندی آشنایی دارید؟ آیا واقعا در این کشور پهناور که این همه غذاهای خوشمزه و رنگارنگ دارد غذایی نیست که دوست داشته باشید؟ برای پاسخ به این سوالات ابتدا ما آمده ایم تا شما را با فرهنگ خاص غذایی تایلند آشنا کنیم و بعد باهم غذاهای خوشمزه آن ها را امتحان کنیم. چون حتما زیاد شنیده اید که تایلند، کشوری است با غذاهای خاص و با رنگ و عطری نو در رستوران های تایلند و بهترین غذاهای تایلند که هیچ جایی مانند آن ها نه دیده اید و نه چشیده اید.

بهترین غذاهای تایلند ، راهنمای رستوران گردی در سفر به تایلند

با تور ارزان تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

آشنایی با آداب غذایی تایلند

یکی از نکات مهمی که در سفر به تایلند در رستوران های تایلند آشپزان در غذاهای تایلندی آن را مد نظر قرار می دهند، توجه به جزئیات و استفاده از مرغوب ترین و تازه ترین موادغذایی است به همین خاطر است که با دیدن این غذاهای رنگین و با بوی خوش و چشیدن این غذاها می توان بخش بزرگی از فرهنگ مردم کشور تایلند آشنا شد زیرا این رنگین بودن و بوی خوش نقش مهمی را در انتخاب غذا و مواد آن ها دارد. تزئئین غذا به نحو احسن و داشتن عطر و بوی خاصی که از غذا بلند می گردد از نکات دیگری است که آشپزان تایلندی به آن خیلی دقت می نمایند و برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است. از نکات دیگری که آشپز ها و ساکنان تایلند در آشپزی به آن توجه می نمایند، استفاده از ادویه جات مختلف در غذای خود هست. تایلندی ها علاقه خاصی به فلفل دارند به همین خاطر است شما به سختی می توانید غذا یا خوراکی را در تایلند پیدا کنید که در آن فلفل زیادی نباشد. همچنین مردم تایلند به بهترین غذاهای تایلند خوراکی های دریایی هم علاقه زیادی دارند به همین خاطر است که علاوه بر ادویه جات و فلفل، می توانید در غذاهایشان ماهی، میگو، صدف و خرچنگ هم ببینید. آشپزان تایلندی بر این باورند که باید در یک غذا، انواع طعم های مختلف مثل شوری، ترشی، شیرینی و تندی حس گردد، به همین خاطر اگر با روش های پخت آنان آشنا باشید یا از نزدیک ببینید می توانید بفهمید که در پخت غذاهای خود از روش های گوناگون و مختلف استفاده می نمایند تا غذایی درست نمایند که مطابق با هدفشان باشد. به خاطر همین موضوع شاید غذاها و خوراکی های تایلندی زیاد با مزاج و میل مردم کشورهای دیگر که به این کشور سفر می نمایند، جور در نیاید. در سفر به تایلند و رستوران های تایلند بدانید که در کل مردم تایلند در غذاهایشان سعی می نمایند از طعم های متنوع و پیچیده استفاده نمایند.

11) لارب LARB I

در بهترین غذاهای تایلند در سفر به تایلند و آشنایی با رستوران های تایلند بدانید که لارب غذایی با شکلی متفاوت از آن چه ما در ایران می بینیم! این غذا که با نام های لارپ (larp) و لپ (laap) هم شناخته می گردد و غذایی است که ماده اصلی آن گوشت چرخ نموده است. در واقع اگر غذای لارب را سفارش دهید بشقابی شامل گوشت چرخ نموده مزه دار شده با پودر برنج و آب آهک دار، سبزیجات تازه و سس ماهی را برایتان سرو می نمایند. این غذا را می توان بیشتر در روستاها پیدا کرد زیرا بیشتر در روستاها درست می گردد. لارب را بیشتر مردمان شمال شرقی تایلند می پزند. و گاهی برای اینکه لارب را چسبناک تر نمایند در آن برنج پخته شده هم اضافه می نمایند تا گوشت های چرخ نموده کمی به هم بچسبند و در عین حال غذایی گردد که زودتر فرد را سیر کند. نکته جالبی که در خصوص این غذاها و بهترین غذاهای تایلند وجود دارد این است که این غذا را می توان با دو چوب نازک میل کرد، حسی است که باید آن را تجربه کنید.

12) فَت کپرائو دذPhat kaphrao

کپرائو یکی دیگر از غذاهای گوشتی دیگر است که مردم تایلند آن را جزو یکی از بهترین و خوشمزه ترین غذاهای خیابانی تایلند می دانند. برای پخت این غذا از گوشت خرد شده همراه با ریحان تازه تفت می دهند و مزه دار می نمایند. همچنین به این غذا سیر و فلفل هم اضافه می نمایند تا طعمی متفاوت نسبت به غذاهای مختلف گوشتی پیدا کند و مزه ای خاص نسبت به دیگر غذاهای دیگر بدهد.در بهترین غذاهای تایلند هنگامی که گوشت خرد شده تفت داده می گردد، به آن برنج و تخم مرغ سرخ شده هم اضافه می گردد که باعث بهتر شدن عطر و بوی غذا گردد. البته باید گفت که اضافه کردن تخم مرغ به این غذا بسته به سلیقه آشپز دارد و این سرآشپز است که تصمیم می گیرد چه تغییراتی در غذا بدهد. به طور کلی می توان گفت این غذای خوشمزه نمادی از یک غذای تایلندی خوشمزه است که می توانید شما آن را به طور کامل در یک ظرف ببینید و میل بفرمایید.

13) یاکیسوبا مرغ Yakisoba Chicken

سفر به تایلند و در رستوران های تایلند شاید تا به حال پاستاهای مختلفی دیده باشید اما یاکیسوبا نوعی پاستا به سبک تایلندی است که تا به حال نظیر آن را ندیده اید. برای پخت این غذا، پاستا ها را همراه با کمی گوجه فرنگی رنده شده تفت می دهند و آن را طعم دار می نمایند. پاستای اصلی هم تکه های درشت مرغ است که می توانید به طور واضح و کامل آن ها را در غذا ببینید. علاوه بر گوجه فرنگی، هویج و برخی مواد دیگر به صلاح دید سرآشپز مثل کدو که به شکل خلالی خرد شده است، به این غذای خوشمزه اضافه می گردد تا طعم بهتری را به وجود بیاورد. در ظاهر شاید فکر کنید ای پاستا مانند پاستاهای همیشگی خودمان است که میل می کنیم اما این نکته را از قلم نیاندازید که مردم تایلند استعدادهای خاصی در طعم دار کردن و عطر و بوی غذا های خود دارند که نظیر آن را هیچ جا نمی توانید ببینید.سرآشپزان با ذوق برای رنگین کردن این غذا و همچنین برای اینکه غذایشان چهره خوبی را به نمایش بگذارد به این غذا نخود فرنگی و دانه های خشخاش اضافه می نمایند تا غذایشان چهره ای خاص و متفاوت تر پیدا کند.بهترین غذاهای تایلند یکی از جاذبه های سفر به تایلند هست

14) کای یانگ Kai yang

اگر زیاد مرغ می خورید و دوست دارید مرغ تازه وخوشمزه ای بخورید، کای یانگ را از دست ندهید. در این غذا مرغ را گریل و مزه دار می نمایند. برای اینکه این غذا مزه اش بهتر و خوشمزه تر گردد آن را با سس ماهی و ریشه گشنیز مخلوط می نمایند تا عطر و طعم بهتری به این غذا داده گردد، و در آن بر روی مرغ سیر می زنند و گریل می نمایند تا کمی چسبناک گردد و راحت تر خورده گردد.آشپزان برای اینکه کای یانگ خوشمزه تر خورده گردد آن را با سالاد پاپایای سبز سرو می نمایند تا مهمانان از چشیدن این غذای خوشمزه و افسانه ای تایلندی لذت ببرند و برای دیگران در بهترین غذاهای تایلند و رستوران های تایلند در سفر به تایلند از این غذای تعریف کنید.

15) اسپرینگ رولز Spring Rolls

در رستوران های تایلند ، همان طور که از اسم غذا هم تعیین است این غذا به صورت رول مانند است. ایرانیانی که به تایلند سفر می نمایند حتما این غذا را در انتخاب های خود قرار می دهند و از بین همه غذاهای تایلندی این غذا هواداران زیادی دارد. اسپرینگ رول جزء یکی از غذاها و خوراکی های خیابانی تایلند به شمار می آید اما خیلی ها آن را به عنوان یک غذای کامل میل می نمایند. البته اگر شما دوست دارید در تایلند غذاهای متنوع و زیادی نوش جان کنید ، می توانید این غذای خوشمزه را به عنوان یک میان وعده دلچسب بخورید و از خوردن آن لذت ببرید.برای خرید اسپرینگ رول نیازی نیست هزینه زیادی صرف کنید. شما می توانید پنج عدد از این غذای خوشمزه و ارزان را تنها به قیمت 50 سنت تهیه کنید. در این غذا مواد متنوع و مختلفی استفاده شده است، مانند سویا، گوشت و سبزیجات با هم مخلوط شده که بر روی خمیرهای مخصوص ریخته می شوند و مانند رول آن را می پیچند بعد آن ها را سرخ می نمایند و وقتی آماده شد آن را به همراه سس مخصوص سرو می نمایند.

16) کای جئو Kai Jeow

در سفر به تایلند و رستوان های تایلند کای جئو، غذایی سنگین و پر کالری که به آن لقب خوراک قهرمانان هم داده اند. هنگامی که این غذا را سفارش می دهید شاید در نگاه اول فکر کنید که این غذا همان املتی است که ما ایرانیان آن را درست می کنیم اما این غذا با املت ما فرق هایی دارد. کای جئو املتی خوشمزه به سبک تایلندی است که بسیار آسان و سریع پخت می گردد؛ در این غذا ابتدا تخم مرغ را با سس ماهی و فلفل مخلوط می نمایند و صبر می نمایند تا سرخ گردد، گاهی هم سس و فلفل را در حین سرخ شدن به تخم مرغ اضافه می نمایند که این کار بستگی به سلیقه سرآشپز دارد. تفاوت این املت با املت ما ایرانیان در آن است که کای جئو با برنج پخته شده سرو می گردد و شما می توانید آن را میل کنید.

17) پد کارا پائو Pad Kra Pao

در سفر به تایلند خود اگر به دنبال یک غذای کاملاً تند می گشت، پیشنهاد ما به شما غذای پد کارا پائو است که حتما یک بار امتحانش کنید. این خوراک مقوی را با برنج سرو می نمایند. برای تهیه خوراک پدکارا ابتدا گوشت خوک یا گوشت های دیگر را خوب چرخ و ریز ریز می نمایند و آن ها را با فلفل بسیار و ریحان و ادویه جات مختلف تفت می دهند. بعد از پخت این خوراک را که برخی اوقات می توان در آن سبزیجات هم دید، بر روی پلو می ریزند و میل می نمایند. به یاد داشته باشید که مردم تایلند این غذا را با طعم تندش دست دارند و به همین خاطر این غذا طعمی کاملاً تند دارد به طوری که تا خاتمه خوردن این غذا به سختی می توانید نفس بکشید پس به این نکته توجه کنید.

18) پد سی ایو Pad See Ew

پد سی هم مانند کای جئو جزء غذاهای سنگین و پرکالری تایلندی محسوب می گردد و طعمی فوق العاده جذاب دارد. برای تهیه این غذای خوشمزه از موادی مانند رشته فرنگی، مرغ، برنج پخته شده با تخم مرغ و بادام استفاده می نمایند. دلیل استفاده رشته فرنگی در این غذا فقط بخاطر طعم شیرین و چسبنده بودن این ماده است که در هنگام خوردن غذا یاری می نماید راحتتر به چنگال بچسبد و خوردنش آسان تر گردد. برای اینکه این غذا خوشمزه تر گردد به آن سس سویا اضافه می نمایند.اگر به دنبال غذایی می گشت که در آن طعم تند فلفل احساس نگردد حتما این غذا را امتحان کنید. پد سی ایو از معدود غذاهای تایلندی است که تند نیست.

19) انبه و برج چسبناک Mango Sticky Rice

غذایی با طعم کاملاً جذاب و منحصر به فرد است که مواد تشکیل دهنده آن انبه و برنج چسبناک می باشد. برای سرو این غذای خوشمزه انبه های تکه تکه شده را در یک طرف ظرف و برنج چسبناک را در طرف دیگر ظرف قرار می دهند و به هیچ وجه با هم مخلوط نمی نمایند. برای اینکه این غذا خوشمزه تر گردد بر روی آن شربتی شیرین می ریزنند تا مزه شیرین به آن غلبه کند.به دلیل اینکه انبه و شربتی که روی آن ریخته می گردد بسیار شیرین است تایلندی ها تصمیم گرفتند که در کنار این غذا برنج هم اضافه نمایند. و اگر دقت کنید می بینید که مردم تایلند در بیشتر وعده های غذایی خود و حتی میان وعده از برنج چسبناک استفاده می نمایند. این غذای خوشمزه را می توانید در بیشتر خیابان های تایلند ببینید به همین خاطر است که از پر فروش ترین غذاهای تایلندی به شمار می رود.

20) ماسامن کاری Massaman Curry

این غذا را می توانید بیشتر در مناطق جنوبی تایلند ببینید و میل کنید. و برخی ها معتقدند این غذا برگرفته از مسلمانان است. ماسامن شباهت زیادی به سوپ دارد و از آن دسته غذاهایی است که بسیار مقوی و خوشمزه است و جزء غذاهای اصلی کشور تایلند به شمار می رود و مردم تایلند آن را به عنوان یک وعده کامل میل می نمایند.موادی که در ماسامن از آن ها استفاده می گردد، شیر نارگیل، سیب زمینی خرد و پخته شده، خرما و مرغ است. برای مزه دار کردن این غذا هم از هل، دارچین، سس ماهی و فلفل و سس محبوب تمبر هندی استفاده می نمایند. موادی که در این خوراک خوشمزه از آن ها بهره می گیرند باعث عطر و طعمی متنوع و خوب می شوند که خیلی از افراد به خاطر همین عطر خوش بویش است آن را انتخاب می نمایند. ماسامن را مانند بیشتر غذاهای تایلندی با یک بشقاب برنج سرو می نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 461

به "بهترین غذاهای تایلند ، راهنمای رستوران گردی در سفر به تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین غذاهای تایلند ، راهنمای رستوران گردی در سفر به تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید