بازگشایی کلیسای تاریخی روستای آده ارومیه

به گزارش 10 از 10، کلیسای تاریخی روستای آده ارومیه با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی بازگشایی شد.

بازگشایی کلیسای تاریخی روستای آده ارومیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، کلیسای تاریخی آده با حضور مدیرکل استان، نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی اسقف کلیسای شرق آشورایران و جمع کثیری از آشوریان روستای آده ارومیه طی مراسمی بازگشایی شد.

اسقف مارنرسای بنیامین در این مراسن گفت: امروز روز پرافتخاری است که در شهر زیبای ارومیه و در نظام جمهوری اسلامی شاهد بازگشایی مکانی مقدس بنام ماریوحنا رسول برای آشوریان هستیم و از این بابت از مسئولان نظام سپاسگذاریم.

اسقف مارنرسای بنیامین با قدردانی از مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی توضیح داد: در چند سال اخیر اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی نسبت به مرمت کلیسا ها در استان اقدامات خوبی انجام داده و به همین خاطر از حمایتهای شخص مدیرکل و زحمات پرسنل این اداره کل قدردانی می کنیم.

در ادامه این مراسم یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: بازگشایی این کلیسا و حضور مسئولان در این مراسم نشان می دهد که دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران به یاوه گویان خود پیغام ویژه ای رسانده و آن وجود برادری در بین پیروان ادیان مختلف در این کشور است.

کلیسای ماریوحنا رسول روستای آده در 15 کیلومتری ارومیه قرار داشته و برای احیا و مرمت این کلیسا بطور 100% اعتباری بالغ بر بیش از 400 میلیون ریال هزینه شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 340

به "بازگشایی کلیسای تاریخی روستای آده ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی کلیسای تاریخی روستای آده ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید