اگر دستپخت همسرتان را دوست ندارید...

به گزارش مجله 10 از 10، بهترین ها: شما واقعا نمی خواهید همسرتان را برنجاید، ولی خب، با اینکه خیلی هم گرسنه هستید غذایی که همسرتان تهیه نموده را اصلا دوست ندارید. همه دوست دارند با فرد مورد علاقه شان اوقات خوشی را بگذرانند، چه در پارک و سینما باشد و چه سر میز ناهار و شام در خانه شان. هیچکس کامل نیست و در زمینه آشپزی هم قرار نیست همه ما متبحرانه عمل کنیم.

اگر دستپخت همسرتان را دوست ندارید...

شاید شما خودتان عاشق آشپزی کردن باشید و دوست داشته باشید مدام غذا های گوناگون و دستورالعمل های جورواجور را امتحان کنید، یا شاید هم غذا های بیرون را بیشتر ترجیح می دهید. زمان هایی هم هست که همسرتان دوست دارد با مهارتِ آشپزی اش شما را غافلگیر و مسرور کند، در چنین شرایطی اگر در نهایت، غذایی که سرو می نماید همان چیزی نشده باشد که انتظارش را داشته اید، خیلی هم مهم نیست و با ترفند هایی که بلدید می توانید وانمود کنید در حال خوردن یکی از برترین غذا های عمرتان هستید و دل همسرتان را نیز شاد کنید.

اما چه باید بکنید اگر به طور کل دستپخت همسرتان باب طبع تان نیست و بیشتر ِ غذا هایی که درست می نماید را نمی پسندید؟ واقعیت این است که بیشتر آقایان در خصوص دستپخت نه چندان جالب همسر خود آنقدر سکوت و تحمل می نمایند که بعد از مدتی احساس می نمایند دیگر برای هر گونه اظهار نظر و اعتراضی خیلی دیر شده است.

بیشتر آقایان شاید یکی دو غذای دستپخت همسر خود را چندان نپسندند و این مسئله چندان چالش برانگیز نیست، اما برای آقایانی که با بخش عمده آشپزی همسر خود مشکل دارند، موضوع پیچیده تر از این حرف هاست. اگر همسر شما اصرار دارد همواره همان غذا هایی را درست کند که از خوردن شان لذتی نمی برید، پس باید بنشینید و با هم تبادل نظر کنید.

در این مطلب راه حل هایی به شما توصیه می کنیم که اگر دستپخت همسر خود را دوست ندارید، می توانید از آن ها یاری بگیرید.

به همسرتان پیشنهاد کنید در یک کلاس آشپزی ثبت نام کند

می توانید به همسرتان این طور پیشنهاد بدهید: عزیزم من خیلی دوست دارم دستپخت تو خیلی بهتر از این ها باشد، چطور است که در یک کلاس آشپزی ثبت نام کنی و شیوه ها و نکات جدیدی یاد بگیری؟.

این روز ها انواع و اقسام کلاس های آشپزی وجود دارند که می توانید طبق احتیاج و سلیقه تان از آن ها بهره ببرید.

به همسرتان پیشنهاد کنید در آشپزی به او یاری کنید

منظور این نیست که مدام در آشپزخانه کنار همسرتان باشید و تمام حرکاتش را کنترل کنید، بلکه می توانید در انتخاب غذایی که می خواهد درست کند به او یاری کنید، مواد غذایی که از آن ها استفاده می نماید را آنالیز کنید و نظر بدهید و لا به لای این همکاری ها به احتمال زیاد می توانید نقاط ضعف یا اشتباهات همسرتان در آشپزی را پیدا نموده و یاریش کنید تا آن را رفع کند.

مثلا شاید خانم شما از سیر زیاد در غذا استفاده می نماید یا زمان کافی برای پخت به غذا نمی دهد. ایراد هر چه که هست، با بودن در کنار همسرتان حین پخت و پز می توانید پیدایش کنید.

به همسرتان پیشنهاد کنید سبزیجات را شما خُرد کنید یا سس غذا را شما درست کنید. خانم شما مطمئنا از پیشنهاد یاری تان استقبال می نماید و شما هم همزمان می توانید آشپزی او را ببینید. اگر همسرتان اصرار کرد که خودش کارهایش را انجام دهد و شما هم به کار خودتان مشغول باشید، فقط به او بگویید دوست دارید هنگام آشپزی تماشایش کنید، زیرا وقتی مشغول غذا درست کردن است خیلی خواستنی می گردد!

با هم در اینترنت جستجو کنید، غذا هایی را انتخاب نموده و با هم درست کنید

برای مبتدی ها در آشپزی همواره برترین کار این است که طبق دستورالعمل پیش بروند. خوشبختانه این روز ها با یاری اینترنت، به انواع غذا ها و دستور تهیه و پخت شان به راحتی دسترسی دارید. با همسرتان بنشینید و غدا هایی را انتخاب کنید و با همکاری هم طبق دستور آن را آماده کنید. بدین ترتیب می دانید چه چیز هایی در غذای تان وجود دارد، چگونه مواد را با هم ترکیب کنید، چقدر زمان پخت ضروری است و در نتیجه، دقیقا چه قرار است بخورید. در ضمن یکی از امتیازات جستجو کردن در اینترنت هم این است که تنوع را وارد رژیم غذایی تان می کنید و نحوه پخت مواد غذایی را خوب یاد می گیرید.

از همسرتان بخواهید اول غذایی که درست نموده را بچشد

اگر همسرتان خودش نتواند مز ه و طعم چیزی که تهیه نموده است را تحمل کند، مطمئنا از شما هم انتظار ندارد آن غذا را دوست داشته باشید. از او بخواهید در مراحل تهیه غذا، آن را بچشد و اگر چیزی کم و کسر داشت یا درست نبود، راهی برای تصحیح آن پیدا کند یا از شما نظر بخواهد.

نظر واقعی تان را پنهان نکنید

وقتی دستپخت همسرتان را دوست ندارید مطمئنا این را هم دوست ندارید که او را از خود برنجانید و زحماتش را نادیده بگیرید.

اما همواره هم که نمی توانید نظرتان را پنهان کنید و به خوردن غذا هایی که باب میل تان نیست ادامه دهید. پس باید کاملا مهربانانه، ملایم و صادقانه با همسرتان حرف بزنید و از از بخواهید تا با هم راه حلی پیدا کنید. اگر او نداند که از غذا هایی که درست می نماید خوش تان نمی آید، به شیوه اش ادامه می دهد و شما هم مجبورید هر روز همان غذا ها را بخورید. فکر می کنید این شرایط تا کِی می تواند ادامه پیدا کند؟!

چه باید بکنید اگر

اگر مشکل، دستپخت همسرتان نیست، بلکه فقط ذائقه های غذایی تان فرق دارد. کسی که تمام روز ها و شب های زندگی تان را با او سهیم هستید، بیشتر تصمیم ها را با هم می گیرید، رویاهای تان یکی است و در یک تختخواب می خوابید آیا لزوما باید ذائقه غذایی یکسانی با شما داشته باشد؟ خیر، این طور نیست. در خیلی از موارد، زن و شوهر تا حدودی می توانند به یک حد وسط در سلیقه ها غذایی خود برسند و بعد از مدتی هم به این شرایط عادت می نمایند، اما خوب است بدانید در شرایطی که ذائقه های کاملا متفاوتی با هم پیدا می کنید، هیچ ایرادی ندارد که دو غذای کاملا متفاوت با هم در یک وعده صرف کنید و این اصلا چیز بدی نیست و معنی خاصی هم ندارد.

در این زمان می توانید هر یک از شما غذای مورد علاقه خود را تهیه کنید، اما سر میز غذا کاملا راحت و صمیمی غذای تان را با هم صرف کنید.

در خاتمه

به هر حال فراموش نکنید که سلیقه های غذایی بسیار بسیار متفاوت اند و حتی کم یا زیاد شدن ِ تنها یکی از عناصر یک غذا می تواند تفاوت بزرگی در طعم و عطر نهایی آن ایجاد کند. پس زیاد هم سخت نگیرید و انعطاف داشته باشید. مسائل و عیب های کوچک نیز با صبر و حوصله و مهربانی و کمی هوش و خلاقیت، قابل حل اند.

اما فقط نظاره گر نباشید و از راه دور ایراد نگیرید، لطفا دست به کار شوید و با حضور در قلب آشپزخانه، قدم های فعالانه برای بهتر شدن دستپخت همسرتان بردارید!

منبع: زندگی روز
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2039

به "اگر دستپخت همسرتان را دوست ندارید..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر دستپخت همسرتان را دوست ندارید..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید