اعلام آمادگی یونسکو برای تداوم همکاری ها در تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری

به گزارش 10 از 10، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری از اعلام آمادگی یونسکو برای تداوم همکاری ها با ایران به منظور تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری خبر داد.

اعلام آمادگی یونسکو برای تداوم همکاری ها در تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علیرضا رحیمی گفت: بر اساس مذاکرات انجام شده در تماس تصویری بین معاون گردشگری با سرپرست دفتر منطقه ای یونسکو در تهران مستقر در پاریس، مقرر شد همکاری های مشترک برای انجام پروژه تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری که پس از بحران کرونا دچار وقفه شده بود، در سال جاری نیز تداوم داشته باشد.

او اضافه نمود: در این پروژه، یونسکو به عنوان هماهنگ کننده با مشاوران بین المللی و تامین کننده منابع مالی بین المللی و همچنین سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در زمینه کمک های فنی همکاری خواهند داشت.

رحیمی گفت: سرپرست دفتر منطقه ای یونسکو در این مذاکرات، همکاری های دوجانبه برای اجرای این پروژه را حائز اهمیت دانسته و ابراز امیدواری کرد با مهیا شدن شرایط انجام مراودات بین المللی با توجه به شیوع بیماری کرونا، زمینه استقرار مشاوران فنی پروژه در ایران برای تدوام همکاری های سال گذشته و اجرای فازهای بعدی هرچه سریع تر فراهم شود.

در چارچوب این برنامه مقرر است، استراتژی های توسعه گردشگری در قالب توسعه محصول و بازاریابی، نیروی انسانی، کسب و کارهای گردشگری، زیرساخت ها، تاسیسات و خدمات، سرمایه گذاری، مدیریت و توسعه آمایشی، قوانین و مقررات حوزه گردشگری به همراه برنامه اقدام پروژه با مشارکت ذینفعان گردشگری و بهره مندی از ظرفیت ها و کمک های بین المللی تدوین شود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1218

به "اعلام آمادگی یونسکو برای تداوم همکاری ها در تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی یونسکو برای تداوم همکاری ها در تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید