اسپانیول 2-2 بارسلونا؛ هدیه چینی برای رئالی ها

به گزارش 10 از 10، بارسلونا در اولین دیدارش در سال جدید میلادی، مقابل رقیب همشهری اش، اسپانیول، با تساوی 2-2 متوقف شد.

اسپانیول 2-2 بارسلونا؛ هدیه چینی برای رئالی ها

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه ورزشی 10 از 10، در این ملاقات شاگردان ارنستو والورده تا دقایق خاتمهی با نتیجه 2-1 از حریف پیش بودند اما گل دقایق خاتمهی وو لی، ستاره چینی اسپانیول، باعث شد تا بازی با نتیجه مساوی به خاتمه برسد.

دو تیم بازی را متعادل شروع کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد گردد، سپری شد. پس از آن بازیکنان بارسا ابتکار عمل را در دست گرفتند و کاملا توپ و میدان را در اختیار داشتند اما دفاع فشرده اسپانیول، مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد.

در حالی که بارسایی ها سخت به دنبال زدن گل اول بودند، این تیم میزبان بود که روی ضربه آزاد، برخلاف جهت جریان بازی به گل رسید. در دقیقه 23 بود که ارسال مارک روکا از سمت چپ محوطه جریمه بارسا، در موقعیتی مناسب به داوید لوپز رسید و ضربه سر او به گوشه دروازه آبی و اناری ها رفت.

بعد از این گل بار دیگر این بازیکنان بارسا بودند که ابتکار عمل را در دست گرفتند و حملات زیادی روی دروازه میزبان ترتیب دادند اما این حملات به موقعیت ویژه ای تبدیل نشد. معدود ضربات بازیکنان بارسا هم که به سمت دروازه اسپانیول زده شد، به راحتی در اختیار دیگو لوپز نهاده شد و در نهایت نیمه اول با همان یک گل به خاتمه رسید.

اما نیمه دوم را بارسا هجومی شروع کرد و خیلی زود به گل تساوی رسید. روی یک حرکت از سمت چپ بود که ارسال جوردی آلبا به محوطه جریمه را لوئیس سوارز با ضربه ای دقیق، به گوشه دروازه اسپانیول فرستاد تا در دقیقه 49، حساب کار 1-1 گردد.

فشار حملات بارسا بعد از این گل ادامه پیدا کرد و بعد از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه، این تیم در دقیقه 59 به گل دوم رسید. لوئیس سوارز که درون محوطه جریمه اسپانیول صاحب توپ شده بود، با یک ارسال عالی به تیر دوم، آرتورو ویدال را صاحب موقعیت کرد و او هم با یک ضربه سر قدرتمندانه، بارسا را پیش انداخت.

بعد از این گل تیم میزبان تا اندازه ای از لاک دفاعی خارج شد اما چیزی نمانده بود که بارسا در دقیقه65 توسط لیونل مسی به گل سوم برسد اما واکنش عالی دیگو لوپز، مانع از باز شدن دروازه اسپانیول شد.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد تا اینکه در دقیقه 75، بارسا 10 نفره شد. فرانکی دی یونگ که کمتر از 10 دقیقه قبل، یک کارت زرد دریافت نموده بود، برای جبران اشتباهش در میانه میدان، مجبور شد کایری را با خطا متوقف کند و داور هم با دادن کارت زرد دوم، او را از بازی اخراج کرد.

اسپانیول از این فزونی نفری استفاده کرد و در دقایق خاتمهی، حملات بیشتری روی دروازه بارسا داشت و پایان در در دقیقه 88 به گل تساوی رسید. روی یک حرکت خوب تیمی بود که پاس در عمق وارگاس، وو لی را صاحب موقعیت کرد و شوت دقیق او از زاویه ای نه چندان مساعد، دروازه بارسا را باز کرد.

کوشش بازیکنان بارسا برای زدن گل فزونی در دقایق خاتمهی ثمری نداشت و بازی با تساوی 2-2 به خاتمه رسید تا شاگردان والورده تنها به لطف تفاضل گل بهتر، صدر جدول را حفظ نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 713

به "اسپانیول 2-2 بارسلونا؛ هدیه چینی برای رئالی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپانیول 2-2 بارسلونا؛ هدیه چینی برای رئالی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید