از موازی کاری در اعزام هیات های تجاری به اکسپو 2020 جلوگیری گردد

به گزارش 10 از 10، اگرچه اتاق ایران با تصمیم ستاد ملی اکسپو 2020 دبی مسئولیت اعزام هیات های تجاری به رویداد جهانی اکسپو را بر عهده دارد، اما همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری این نمایشگاه بعضی شرکت ها هم اقدام به ثبت نام متقاضیان نموده اند.

از موازی کاری در اعزام هیات های تجاری به اکسپو 2020 جلوگیری گردد

این در حالی است که متولی اعزام هیات های تجاری به اکسپو دبی، اتاق مشترک ایران و امارات مشخص شده است. این موضوع در بیانیه شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی هم تاکید شده بود. حتی حسن زمانی، مشاور وزیر و رئیس هیات مدیره شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران در نامه ای به فرزانگان، رئیس اتاق مشترک ایران و امارات در چهارم مهرماه، تاکید نموده است:با توجه به اینکه مسئولیت اعزام هیات های تجاری به اکسپو دبی با اتاق ایران و اجرای آن بر عهده اتاق مشترک ایران و امارات است ، ضمن هماهنگی با سازمان توسعه تجارت و بهره مندی از ظرفیت های فراوری داخلی و هم افزایی با سایر تشکل های بخش خصوصی مرتبط با اقدامات بایسته معمول از فرایند پیشرفت کارها این شرکت را آگاه فرمایید.

با این حال شرکت های متعددی در حال ثبت نام از متقاضیان برای اعزام هیات های تجاری به دبی هستند که هم سو با اهداف و برنامه های پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو دبی نیست. به همین علت محمدرضا کرباسی، معاون بین الملل اتاق ایران نسبت به عواقب نامطلوب و نارضایتی هایی که در میان فعالان مالی در پی خواهد داشت هشدار داده است.

او در نامه ای به علیرضا پیمان خاک معاون وزیر صنعت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از او خواسته تا اقدامات قانونی برای جلوگیری از موازی کاری در این زمینه انجام دهد.

کرباسی در نامه خود تاکید نموده سازمان توسعه تجارت برای شفاف سازی و روشنگری مخاطبین رویداد اکسپو در اطلاعیه ای مسئولیت اتاق مشترک ایران و امارات و سیاست های اعزام هیات های تجاری را به اطلاع متقاضیان رسانده و در وبسایت خود منتشر کند.

پیش از این هم فرزانگان در نامه ای به رئیس شرکت نمایشگاه های بین المللی درباره کلاه برداران و سواستفاده کنندگان برای اعزام هیات های تجاری به دبی هشدار داده بود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 15 مهر 1400 بروزرسانی: 15 مهر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1928

به "از موازی کاری در اعزام هیات های تجاری به اکسپو 2020 جلوگیری گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از موازی کاری در اعزام هیات های تجاری به اکسپو 2020 جلوگیری گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید