ارباب حلقه ها ، تصویری از کهکشانی منحصربه فرد منتشر شد

به گزارش 10 از 10، تلسکوپ فضایی هابل جدیدا تصویری از یک کهکشان منحصر به فرد که حلقه های بیشماری دارد به مرکز ناسا فرستاده است.

ارباب حلقه ها ، تصویری از کهکشانی منحصربه فرد منتشر شد

به گزارش خبرنگار فناوری 10 از 10، تلسکوپ فضایی هابل جدیدا تصویری از یک کهکشان منحصر به فرد که حلقه های بیشماری دارد به مرکز ناسا فرستاده است. در نگاه اول موضوع این عکس که تلسکوپ فضایی هابل گرفته است، یک کهکشان مارپیچی به نظر می رسد که دو بازو دارد و در مرکزی از ستاره ها و مواد ادغام شده است. در حقیقت حلقه هایی درون این بازو های مارپیچ وجود دارد، مارپیچ هایی در مارپیچ.

این نوع از ریخت شناسی با عنوان ساختار های چندجانبه شناخته می شود. همانطور که این عکس نشان می دهد، این کهکشان که NGC273 نام دارد، میزبان یک حلقه داخلی و دو شبه حلقه خارجی است. داشتن حلقه های مجزا بسیار نادر است و NGC2273 را غیر معمول می کند.

حلقه ها زمانی شکل می گیرند که به نظر می رسد بازو های مارپیچی کهکشان با یک منظره مرموز کیهانی نزدیک بهم می چرخند. شبه حلقه های NGC2273 با چرخیدن بازو های مارپیچی که بهم نزدیک می شوند و حلقه داخلی به وسیله دو ساختار قوسی نزدیک به مرکز شکل گرفته اند.

این حلقه ها تنها ساختار های خاص این کهکشان نیستند. NGC2273 یک کهکشان سیفرت است؛ کهکشانی با یک هسته بسیار درخشان. در واقع، مرکز کهکشان هایی از جمله این کهکشان با ابرسیاه چاله ها نیروبخشی می شوند، و می توانند انقدر درخشان باشند که تمام کهکشان را روشن کنند، همانند کهکشان راه شیری.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 14 خرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1036

به "ارباب حلقه ها ، تصویری از کهکشانی منحصربه فرد منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارباب حلقه ها ، تصویری از کهکشانی منحصربه فرد منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید