اتاق بازرگانی اراک آماده افزایش مبادلات مالی با کشور عمان است

به گزارش 10 از 10، رئیس اتاق بازرگانی اراک گفت: اتاق بازرگانی اراک آماده افزایش مبادلات مالی با کشور عمان است.

اتاق بازرگانی اراک آماده افزایش مبادلات مالی با کشور عمان است

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش 10 از 10 از اراک، منوچهر توسطی عصر امروز در جلسه معرفی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری ایران و عمان، با اشاره به موضوع سرمایه گذاری ایران در کشور عمان گفت: یکی از موضوعاتی که سبب شد تا به این سو حرکت کنیم، تحریم های دیگر کشورها بود که فضای مالی ما را محدود نموده است، به طوری که جز اولویت های کشور اعلام شده است.

وی اضافه کرد: کشور عمان برای سرمایه گذاری مناسب است، یکی از ویژگی های مثبت این کشور، در طی سال های گذشته تا به امروز ثبات و پایداری سیاسی و به ویژه ثبات امنیتی است، به نوعی که به تعبیر عمومی، کشور عمان را به سویس خاورمیانه یا منطقه تعبیر می نمایند.

توسطی توضیح داد: به دلیل بعضی مسائل اکنون فضای مبادلات مالی تنگ است و یکی از اولویت های کشور در زمینه صادرات محصولات و تولیدات ایران افزایش روابط با کشورهای همسایه است.

وی مطرح نمود: عمان از کشورهای مهم برای توسعه روابط تجاری محسوب می گردد و باید از فرصت های ممکن در این زمینه نهایت بهره را برد.

رئیس اتاق بازرگانی اراک اعلام نمود: به منظور دستیابی به راهکارهای ورود به بازار عمان و صادرات مجدد به بازارهای جهانی به وسیله عمان و تامین نیازهای وارداتی در زمینه تامین مواد اولیه و قطعات و تکنولوژی و ... به وسیله این کشور، اقدامی در قالب همکاری با اتاق مشترک ایران و عمان شروع و طی آن از رئیس اتاق مشترک ایران و عمان دعوت شد تا با حضور در استان مرکزی این بازار را به فعالان مالی استان معرفی کند تا شرایط بهتری برای فعالان مالی در این زمینه ایجاد گردد.

توسطی بیان نمود: از دیرباز کشور عمان با ایران روابط سیاسی و تجاری خوبی داشته و ثبات و پایداری مالی عمان، مناسب ترین شرایط را برای انجام این کار و توسعه روابط بین دو کشور ایجاد نموده که امیدواریم با کوشش و همکاری با اتاق مشترک ایران و عمان زمینه برای توسعه مالی و افزایش فعالیت ها و برطرف کمبودهای مالی فراهم گردد.

711،

منبع: تسنیم
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 شهریور 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 813

به "اتاق بازرگانی اراک آماده افزایش مبادلات مالی با کشور عمان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق بازرگانی اراک آماده افزایش مبادلات مالی با کشور عمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید