آخرین شرایط اجرای طرح مسکن ملی در خوزستان

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران/خوزستان معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به طرح مسکن ملی گفت: عملیات ساخت برای حدود پنج هزار و 400 واحد آغاز شده که با پیشرفت های متفاوت در حال اجرا است.

آخرین شرایط اجرای طرح مسکن ملی در خوزستان

محمد حسین پناهی فر در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص آخرین شرایط طرح مسکن ملی در استان اظهار کرد: در راستای اقدام ملی مسکن پنج فاز ثبت نام انجام شد. فاز ششم نیز پس از قانون جهش تولید مسکن، در راستای نهضت ملی مسکن آغاز شده است. در حال حاضر در راستای این نهضت، 135 هزار نفر در خوزستان ثبت نام کردند که حدود 80 هزار نفر از این میزان واجد شرایط هستند و فرآیند پالایش، بررسی و احراز هویت این افراد در حال اجرا است.

وی با اشاره به شرط تخصیص واحدها به افراد متقاضی، افزود: هر متقاضی در مرحله اول باید مبلغ 40 میلیون تومان را به حساب بانک مسکن واریز کند و پس از واریز این مبلغ، تخصیص واحد برای فرد مورد نظر انجام خواهد شد.

پناهی فر شرح داد: در استان خوزستان تامین زمین برای حدود 30 هزار واحد انجام و زمین برای حدود 32 هزار واحد دیگر نیز شناسایی شده که در مجموع می توان گفت زمین برای 62 هزار واحد، تامین یا شناسایی شده است.

وی ادامه داد: ساخت این واحدها از طریق کارگزاران انجام می شود که از ابتدای طرح کارگزاران ما، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده اند که در حال حاضر بنیاد مستضعفان و جانبازان، قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) کارگزاران جدیدی هستند که به این عرصه اضافه شدند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در خصوص اجرای پروژه های مسکن ملی گفت: عملیات اجرایی ساخت برای حدود پنج هزار و 400 واحد آغاز شده که با پیشرفت های متفاوت در حال اجرا است.

پناهی فر با اشاره به تسهیلات بانکی طرح مسکن ملی ادامه داد: میزان تسهیلات بانکی در اهواز 400 میلیون تومان، سایر شهرها 300 میلیون تومان و در شهرهای زیر 25 هزار نفر و روستاها 250 میلیون تومان است. میزان نرخ سود این تسهیلات از طریق شورای عالی مسکن هنوز مصوب نشده است اما بر اساس دهک درآمدی متقاضی نرخ سود از پنج درصد به بالا است و بازپرداخت آن نیز 20 ساله خواهد بود.

وی شرح داد: موضوع حائز اهمیت این است که کلیه انبوه سازان و غیر انبوه سازان، بدون سپرده گذاری و خرید اوراق، به هر تعداد که بخواهند در حوزه ساخت و ساز چه به شکل انبوه سازی و چه شخصی سازی، می توانند فعالیت داشته باشند و از تسهیلات در نظر گرفته شده در طرح استفاده کنند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان ادامه داد: سود وام برای این افراد 18 درصد و با بازپرداخت 20 ساله است که در راستای تولید مسکن در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه انبوه سازان ظرفیت خیلی خوبی دارند می توانند از تسهیلات این طرح در قالب خودمالکی، استفاده کرده و با ارائه یک سند مالکیت، پروانه ساخت و یا پیش پروانه ثبت نام خود را انجام دهند.

پناهی فر گفت: همچنین تمام شخصی سازان و انبوه سازان، بدون داشتن رعایت شرایط چهارگانه ای که برای بافت های فرسوده در نظر گرفته شده است، می توانند از این تسهیلات با نرخ 12 درصد استفاده کنند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: مهلت ثبت نام این طرح همچنان ادامه دارد و زمان دقیقی نیز برای سرانجام فرصت ثبت نام اعلام نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2148

به "آخرین شرایط اجرای طرح مسکن ملی در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط اجرای طرح مسکن ملی در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید