کشف پنگوئنی که هم قد انسان بود ، اظهارات مدیر موزه کانتربری درباره کشف فسیل عجیب پنگوئن

به گزارش 10 از 10، بقایای پنگوئنی عظیم الجثه در نیوزیلند پیدا شده که به گفته پژوهشگران هم اندازه یک انسان امروزی بوده است.

کشف پنگوئنی که هم قد انسان بود ، اظهارات مدیر موزه کانتربری درباره کشف فسیل عجیب پنگوئن

10 از 10: بی بی سی نوشت: استخوان های فسیل شده ای که دانشمندان پیدا نموده اند متعلق به حیوانی است که گفته می گردد قدش حدود 160 سانتی متر و وزنش تقریبا 80 کیلوگرم بوده است.

این حیوان در دوران پالئوسن بین 66 تا 56 میلیون سال پیش زندگی می نموده است.

این موجود که موزه کانتربری نیوزیلند آن را پنگوئن غول پیکر نامیده به فهرست حیوانات عظیم الجثه ای اضافه می گردد که بومی نیوزیلند بوده اند و منقرض شده اند.

پل اسکافیلد از مدیران موزه کانتربری به بی بی سی گفت این جانور یکی از بزرگ ترین گونه های پنگوئنی است که تاکنون پیدا شده است.

به گفته اسکافیلد این پنگوئن در آب های نیم کره جنوبی می زیسته است.

خزندگان دریایی ساکن اقیانوس تقریبا هم زمان با دایناسورها منقرض شده اند و به گفته اسکافیلد بعد از آن به مدت سی میلیون سال دوره پنگوئن های غول پیکر فرا رسیده است.

در حال حاضر بزرگترین گونه این حیوان، پنگوئن امپراتور است که قدش به حدود یک متر و 20 سانتی متر می رسد.

اسکافیلد شرح می دهد: ما فکر می کنیم در آن موقع جانوران خیلی سریع تکامل می یافتند و رشد می کردند. دمای آب در اطراف نیوزیلند در آن موقع ایده آل بوده، در حدود 25 درجه سانتی گراد در مقایسه با هشت درجه سانتی گراد در حال حاضر.

در دوره پنگوئن های عظیم الجثه، نیوزیلند با سرزمین فعلی استرالیا یکپارچه بوده که آن هم تصور می گردد به سرزمین های جنوبگان متصل بوده است.

به گفته پژوهشگران پاهای پنگوئن منقرض شده احتمالا نقش مهم تری در شنا کردن این حیوان نسبت به پنگوئن های فعلی ایفا می نموده است.

استخوان های ساق پای این حیوان سال گذشته میلادی جایی در منطقه کانتربری شمالی در نیوزیلند پیدا شد و از آن موقع یک تیم پژوهش بین المللی در حال مطالعه آن بود.

منبع: چمدان
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 329

به "کشف پنگوئنی که هم قد انسان بود ، اظهارات مدیر موزه کانتربری درباره کشف فسیل عجیب پنگوئن" امتیاز دهید

1 کاربر به "کشف پنگوئنی که هم قد انسان بود ، اظهارات مدیر موزه کانتربری درباره کشف فسیل عجیب پنگوئن" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف پنگوئنی که هم قد انسان بود ، اظهارات مدیر موزه کانتربری درباره کشف فسیل عجیب پنگوئن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید