چگونه وارد حالت ریکاوری گوشی های هوآوی شویم؟

به گزارش 10 از 10، حالت ریکاوری محیطی مجزا از سیستم عامل است که در تعمیر مسائل نرم افزاری، بازیابی اطلاعات و تنظیمات و نصب به روزرسانی استفاده می گردد. حالت ریکاوری تقریباً در تمامگوشی های هوشمنداندرویدی در دسترس است.

چگونه وارد حالت ریکاوری گوشی های هوآوی شویم؟

حالت ریکاوری (Recovery Mode) در دستگاه های اندرویدی، محیطی مستقل و سبک است که روی قسمتی مجزا از سیستم عامل دستگاه قرار می گیرد. با ورود به این بخش می توان اقدام هایکاربردیمانندبازگشت به تنظیمات کارخانه (Factory Reset)، حذف حافظه Cache اپلیکیشن ها، انجامبه روزرسانی های خاص و...راانجامداد.

ذات متن باز سیستم عامل اندروید و امکان شخصی سازی های متعدد در بخش های مختلف، به سازندگان این امکان را می دهدکه از روش های مختلفی برای ورود به حالت ریکاوری درگوشی های هوشمنداندرویدی استفاده نمایند.

به طور معمول برای ورود به حالت ریکاوری درگوشی های اندرویدی استفاده از کلیدهای ترکیبی به عنوان میان بر است. با این حال به علت تعدد شرکت های سازنده، روش های مختلفی هم برای این کار وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است فشردن هم زمان دکمه پاور + افزایش صدا در بعضی از گوشی های هوشمند اجرای حالت ریکاوری را در پی داشته باشد و در بعضی دیگر عمل خاصی را انجام ندهد.

چرا به ریکاوری نیاز داریم

نخستین کارایی حالت ریکاوری، نصب به روزرسانی هاست. دستگاه پس از دانلود آپدیت های نرم افزاری و دریافت تأیید کاربر برای نصب، به طور اتوماتیک به حالت ریکاوری مراجعه و به روزرسانی را نصب می نماید. با این حال، این امکان نیز وجود دارد که فایل Zip به روزرسانی را به طور دستی از اینترنت دانلود کنیم و به وسیله حالت ریکاوری آن را نصب کنیم.

از ویژگی های مهمی که حالت ریکاوری ارائه می نماید، می توان به بازیابی تنظیمات کارخانه، پاک کردن داده ها و پاک کردن حافظه Cache اشاره نمود. استفاده از این ویژگی ها می تواند منجر به افزایش کارایی دستگاه گردد؛ مخصوصاً زمانی که دستگاه دچار مشکل کمبود فضای ذخیره سازی یا نقص در عملکرد سیستم عامل شده باشد.

چگونه وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) گوشی های هوآوی

شویم

1. با استفاده از دکمه پاور دستگاه را خاموش کنید.

2. پس از خاموش شدن دستگاه به طور کامل، کلیدهای پاور و ولوم بالا را برای چند ثانیه به صورت همزمان فشار دهید.

3. پس از چند ثانیه لوگوی اندروید نمایان می گردد.

4. با استفاده از دکمه پاور دستگاه وارد حالت ریکاوری می گردد.

5. پس از ورود به حالت ریکاوری، می توان از دکمه های ولوم بالا و پایین، برای حرکت و جابه جایی میان گزینه ها و از دکمه پاور به منظور انتخاب گزینه مورد نظر، استفاده کرد.

پس از انجام این مراحل می توان وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) در گوشی های هوآوی شد. خروج از این حالت نیازمند انتخاب گزینه Reboot System Now با استفاده از دکمه های ولوم و انتخاب آن با دکمه پاور است.

استفاده از حالت ریکاوری نیازمند دقت و آگاهی است. علاوه بر این پیشنهاد می گردد حتماً قبل از انجام هرگونه تغییر(بازگشت به تنظیمات پیش فرض کارخانه یا انجام ریکاوری)، از اطلاعات گوشی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 672

به "چگونه وارد حالت ریکاوری گوشی های هوآوی شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه وارد حالت ریکاوری گوشی های هوآوی شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید