پوستر روز کیش رونمایی شد

به گزارش 10 از 10، پوستر روز کیش با ترکیب چهار المان گرافیکی دریا، خورشید، عقاب و لاک پشتصبح شنبه 17آبان، در بستر فضای مجازی به صورت آنلاین رونمایی شد.

پوستر روز کیش رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سید علیرضا علوی رضوی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش از اثر گرافیکی کار شده در طراحی پوستر روز کیش با محتوایخلقت، نیروی حیات، آزادی و صبر اطلاع داد و گفت: عقاب سارگپه جنگلی تاجدار در اندیشه ایرانیان باستان از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.

وی با بیان این که عقاب در میان ملل مختلف با مضامینی چون قدرت، اقتدار، تفوق، پیروزی، استحکام، تیزبینی، آزادی، شجاعت، آرزو، الوهیت، الهام، بردباری و بلند نظری شناخته شده است، اضافه کرد: عقاب در ادبیات ایران به جایگاهی ویژه و در شاهنامه فردوسی نگاهبانی و پرورش زال به این پرنده قدرتمند اشاره شده و مورد توجه قرار گرفته است.

علوی رضوی در مورد انتخاب پرنده عقاب سارگپه جنگلی تاجدار در این طرح، گفت: این پرنده بومی جزیره کیش بوده و شمار زیادی از آن در این منطقه به چشم می خورد و از گونه پرندگان حمایت شده در ایران است. این پرنده کمیاب، اغلب بر روی درختان پهن برگ از جمله درختان نخل با استفاده از شاخه های کوچک و برگ برای خود لانه می سازند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، نماد به کار رفته در پوستر روز کیش تحت عنوان دریا که بیانگر رمز حلقت انسان است گفت: دریا نمونه کامل خلقت خداوند و عنصر اصلی شکل گیری جزیره کیش و منشأ خیر و برکت برای کیشوندان و گردشگران این جزیره مرجانی است.

وی در ادامه توضیح داد: خورشید نمادی از روشنایی، گرما و نشانه حیات، سرچشمه نیروی انسان و کیهان و مظهر مجسم نیروی آسمان و زمین است.

به گفته سید علیرضا علوی رضوی، لاک پشت پوزه عقابی در ادبیات ایران زمین، نماد درنگ، صبر و تحمل برای رسیدن به کمال بوده و جزء گونه های در خطر انقراض است.

شایان ذکر است 20 آبان به عنوان روز کیش نام گذاری شده است. در این روز با اجرای دقیق ضوابط بهداشتی؛ برنامه های متنوع فرهنگی و هنری به منظور ایجاد نشاط و شادی در میان اقشار مختلف جامعه و همچنین افتتاح 5 پروژه عمرانی و فرهنگی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گفته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1424

به "پوستر روز کیش رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوستر روز کیش رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید