پرتره های فراموش نشدنی روی یخ های قطب شمال کانادایی

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران: هنرمند خودآموخته شان یورو که معمولا در جاهایی که دسترسی به آن ها سخت است و باید با قایق پارویی به آنجا رسید، نقاشی می نماید. فیلم کوتاه چه می شد اگر پرواز می کردید؟ ما را به دنیای یورو و یکی از بزرگترین چالش های او یعنی نقاشی روی یخ های درحال ذوب قطب شمال می برد.

پرتره های فراموش نشدنی روی یخ های قطب شمال کانادایی

از سفر با تور کانادا نوروز لذت ببرید.

یکی از انگیزه های اصلی هنرمند برای کار در فضای بیرون، تعامل با محیط زیست است و او برای پیدا کردن قطعه یخ مناسب به عنوان بوم سفر هیجان انگیزی را طی می نماید. بااینکه قطب شمال کانادا کاملا با زادگاه یورو در اوآهو متفاوت است او پیوند عمیقی با اینویت های کانادایی شکل داده است. این گروه بومی بیش از 50 هزار نفر جمعیت در کانادا دارند و و با مسائل گسترده ای از خودکشی تا سوء مصرف مواد روبرو هستند. جسی مایک، زنی که یورو تصویر او را روی یخ ها کشیده این نکته را تایید می نماید و می گوید: بسیاری از مردم فقط درباره خرس های قطبی این منطقه اظهار نگرانی می نمایند نه درباره مردم آن. اگر من می توانم به نحوی در موقعیتی باشم که پیامی تاثیرگذار برای مردم دنیا ارسال کنم که این مهمترین چیز برای من است، پیامی که می خواهم ارسال کنم این است که اینویت ها مردم بسیار ماهر، باهوش و شگفت انگیزی باید باشند که در چنین محیطی زنده بمانند.

یورو و کسانی که با او کار می نمایند بعد از خوابیدن روی یخ سعی می نمایند قبل از اینکه یخ آغاز به شکستن کند کار خود را تمام نمایند. برای حفظ محیط زیست یک صفحه نازک شفاف روی سطح قرار داده می گردد.و به عنوان یک اینستالیشن موقتی، اثر او تقریبا به محض اینکه به سرانجام رسید برداشته می گردد. او در نقاشی هایش از مواد غیرسمی که شامل روغن بزرک قلیایی تصفیه شده و رنگدانه های طبیعی می گردد استفاده می نماید. کار جالب یورو را در این مطلب مشاهده می کنید.

منبع: برترین ها
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 521

به "پرتره های فراموش نشدنی روی یخ های قطب شمال کانادایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتره های فراموش نشدنی روی یخ های قطب شمال کانادایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید