نماینده دبیران کل احزاب استانی در کمیسیون ماده 10 انتخاب شد

به گزارش 10 از 10، دور دوم انتخابات مشخص نماینده دبیران کل احزاب استانی در کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی، صبح امروز 21 آبانماه 98 با حضور جمعی از دبیران کل احزاب استانی برگزار گردید.

نماینده دبیران کل احزاب استانی در کمیسیون ماده 10 انتخاب شد

به گزارش گروه سیاسی 10 از 10، در ابتدای مراسم برگزاری انتخابات معین نماینده احزاب استانی در کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، حمید ملانوری مدیر کل سیاسی وزارت کشور و دبیر این کمیسیون با اشاره به اینکه به درخواست دبیران کل احزاب استانی، انتخابات از بعدازظهر به صبح موکول شد تا دبیران کل احزاب استانی راحت تر در این انتخابات حضور یابند، اضافه کرد: انتخابات معین نماینده احزاب استانی به دلیل به حدنصاب نرسیدن شرکت کنندگان به دور دوم کشیده شد که براساس قانون دور دوم این انتخابات در فاصله 20 روزه قانونی امروز برگزار می گردد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی اضافه کرد: در دور دوم این انتخابات حدنصاب ملاک نیست و با حضور هر تعداد از دبیران کل احزاب انتخابات برگزار می گردد و نماینده منتخب به مدت دوسال عضو کمیسیون ماده 10 خواهد بود.

ملانوری در ادامه اشاره نمود: امروز از میان 33 حزب استانی قانونی فعال در کشور، 16 حزب حاضر هستند و براین اساس پیروز این رقابت باید نصف به اضافه یک رای را کسب کند. همچنین خانم پروانه مافی نماینده مجلس و عضو کمیسیون ماده 10 و آقای رمضان رنجبر نماینده قوه قضاییه در این کمیسیون و بنده به عنوان دبیر کمیسیون ماده10، به عنوان اعضای هیئت نظارت بر انتخابات هستیم.

دبیرکمیسیون ماده 10 در ادامه اشاره نمود: مهلت ثبت نام کاندیدا ها در این انتخابات از 30 شهریورماه تا 5 مهرماه بود که براساس فراخوان کمیسیون هفت نفر برای شرکت در این انتخابات نامزد شدند که پس آنالیز کمیسیون همه این افراد تاییدصلاحت شدند، اما در نهایت سه نفر از شرکت در این انتخابات انصراف دادند و انتخابات امروز میان چهار نفر برگزار می گردد.

لازم به ذکر است؛ محمدعلی تبرایی، ابراهیم فتاحی، سید احمد نبوی و سهیلا حاجتی مدارایی نامزد های شرکت کننده در انتخابات معین نماینده دبیران کل احزاب استانی در کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی بودند که پس از انصراف خانم حاجتی مدارایی، رای گیری از میان سه تن از کاندیدا ها انجام شد.

هیئت رئیسه انتخابات که از سوی حاضریان همین جلسه معین شدند، نتایج این انتخابات را از مجموع 16 رای؛ محمدعلی تبرایی با 14 رای، سید احمد نبوی با 2 رای و ابراهیم فتاحی بدون کسب رای اعلام کردند و به این ترتیب محمدعلی تبرایی به عنوان نماینده احزاب استانی در کمیسیون ماده 10 انتخاب شد.

شایان ذکر است؛ دور اول این انتخابات بعدازظهر روز پنج شنبه 2 آبان ماه در وزارت کشور برگزار شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 661

به "نماینده دبیران کل احزاب استانی در کمیسیون ماده 10 انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده دبیران کل احزاب استانی در کمیسیون ماده 10 انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید