ملی پوش فوتبال بانوان: ویتنام و میانمار از ایران ترس دارند

به گزارش 10 از 10، ملی پوش فوتبال بانوان بیان نمود: تیم ملی فوتبال بانوان احتیاج به حمایت دارد و ملی پوشان بدون هیچ چشم داشت اقتصادی کار می نمایند.

ملی پوش فوتبال بانوان: ویتنام و میانمار از ایران ترس دارند

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش 10 از 10، تیم ملی فوتبال بانوان ایران بعد از دو سال اواخر سال گذشته تشکیل شد و با مدت زمان دو ماه تمرین کردن راهی رقابت های مقدماتی آسیایی شد و با دو شکست و دو پیروزی به کار خود در رقابت ها انتها داد.

زهرا قنبری، ملی پوش تیم فوتبال ایران در گفت وگو با 10 از 10، درباره رقابت های مقدماتی آسیا، بیان کرد: تجربه بسیار خوبی برای تیم ملی فوتبال ایران بود، ولی ای کاش زمان بیش تری برای تیم ملی گذاشته می شد و تیم با آمادگی بهتری راهی رقابت ها می شد. در کل بازی های خوبی برای ملی پوشان بود، ولی ناگفته نماند که تیم ملی در گروه سختی قرار داشت.

قنبری در دیدار مقابل ویتنام که رنک سی و سوم جهان را در اختیار دارد در دقایق ابتدایی بازی از روی ضربه ایستگاهی گل نخست ایران را به ثمر رساند که او در این باره بیان کرد: همواره دوست داشتم چنین توپی را گل کنم. تمرینات بسیاری را انجام داده بودم و هم از لحاظ بدنسازی و تاکتیکی آماده بودم. بازی با ویتنام در 20 دقیقه نخست برای ما فوق العاده بود. زمانی که تیم ملی برای حضور در یک رویداد آماده می گردد مدت زمان دو ماه تمرین برای رقابت با تیم هایی مانند ویتنام که رنک سی و سوم جهان را در اختیار دارد مدت زمان کمی است. هر چند که ما نیز در مقدماتی المپیک ریو در چین تایپه تنها حدود سه ماه تمرین داشتیم. این مدت زمان تمرین برای حضور در چنین مسابقاتی بسیار کم است.

او در ادامه اضافه کرد: ملی پوشان از مسابقات لیگ آمده بودند و هنوز با یکدیگر هماهنگ نشده بودند. برای کسب یک نتیجه بهتر احتیاج بود مدت زمان بیش تری صرف گردد. ملی پوشان در چهار بازی خود با جان و دل بازی کردند، حتی مقابل میانمار و ویتنام که از تیم های خوب آسیا هستند. سال های گذشته این تیم ها حرفی برای گفتن نداشتند ولی این بار با برنامه ریزی که داشتند پیشرفت را می شد در آن ها احساس کرد.

قنبری در ادامه با اشاره به پتانسیل های تیم ملی، بیان کرد: واقعا حیف است که قدر پتانسیل های خود را ندانیم. تیم ایران می تواند جزو تیم های بسیار خوب آسیا باشد. تیم ایران در مدت دو سال هیچ اردویی نداشت و در هیچ مسابقه ای شرکت نکرد و همین باعث شد تا از رنکینگ فیفا خارج شویم و این بسیار برای تیم ملی ایران افت دارد، ولی در کل فکر نمی کنم با چنین وضعیتی که در رقابت ها شرکت کردیم، نتیجه بدی کسب شد. نتیجه خیلی خوبی نگرفتیم، اما نتیجه بدی نیز نبود.

او در ادامه با اشاره به بازی های تیم ملی اعلام نمود: در بازی نخست خود برابر میانمار موقعیت های بسیار خوبی را داشتیم و می توانستیم در این دیدار نتیجه مساوی را کسب کنیم و یا حتی پیروز میدان شویم، اما با بدشانسی روبرو شدیم، ولی تیم ویتنام، تیم بسیار خوبی است. تمام بازیکنان ویتنام، چه بازیکنان زمین و چه بازیکنان نیمکت نشین همه یکسان بودند و این تیم با یک برنامه ریزی دقیق وارد رقابت ها شده بود و همانند ما با دو ماه تمرین کردن در این مسابقات حضور پیدا ننموده بودند. با دو ماه تمرین کردن نمی توان توقع داشت تیمی مانند ویتنام را شکست دهیم. همین که توانستیم 25 دقیقه مقابل این تیم خوب بازی کنیم و گل نخست را به ثمر برسانیم و از تیم ما ترسیده بودند می تواند یک آغاز خوب برای سال های آینده فوتبال بانوان باشد.

ملی پوش تیم فوتبال بانوان حمایت های نایب رییس فوتبال بانوان را عاملی برای انرژی تیم دانست و در ادامه اضافه کرد: صوفی زاده شخصا در مسابقات حاضر شد و در کنار تیم ملی بود و همه چیز را از از نزدیک دید و همه جور تیم را حمایت کرد و این باعث انرژی و امید تیم ملی شد. او از حمایت تیم ملی فوتبال بانوان استقبال کرد و از ادامه دار بودن این روند گفت و از برنامه ریزی های متعددی که برای تیم ملی دارد. امیدوار هستم این اتفاق رخ دهد. حرف های بسیار خوبی شنیده ایم و امیدوار به حمایت از تیم ملی هستیم. واقعا حیف است اگر فوتبال بانوان دوباره رها گردد و سپس در مدت زمان کوتاهی برای یک رویداد آماده گردد. این گونه، بازیکنان مهره های سوخته خواهند شد. تیم ایران می تواند در سال های آینده حرفی برای گفتن داشته باشد. در حال حاضر بسیاری از تیم هایی مانند ویتنام و میانمار دیگر آن نگاه را به فوتبال ما ندارند. درست است که ما شش گل مقابل ویتنام دریافت نموده ایم، اما حق مان این نبود، چرا که ما تا دقیقه 56 بازی دو بر یک بودیم، اما به یک دفعه همه چیز به هم ریخت.

او در ادامه درباره سبک بازی تیم ها بیان کرد: ویتنامی ها بسیار سرعتی بودند و سبک بازی آن ها با ما متفاوت بود. در حالی که تیم ما بسیار قدرتی بود. ما هم می توانستیم بسیار خوب ظاهر شویم، اما در دیدار با ویتنام علاوه بر این که بازی سوم ما بود، شرایط آب و هوایی و تغذیه نیز تاثیرگذار بود. می توان روزهای خوبی را برای فوتبال بانوان دید.

قنبری در پاسخ به انتقادها از اضافه وزن داشتنش بیان کرد: طبق آزمایشاتی که انجام داده ام اضافه وزن ندارم، اما باید یک مقدار بیش تر روی خود کار کنم تا شرایط ایده آل تری را برای خود ایجاد کنم، اما در کل چنین چیزی روی روند کاری من تاثیر ندارد. در لیگ نیز هم با همین شرایط بازی کردم و کارایی خودم را داشتم.

این ملی پوش فوتبال بانوان در ادامه اظهار کرد: تمام بازیکنان فوتبالی دوست دارند که فوتبال بانوان حمایت گردد، چرا که ما به حمایت احتیاج داریم و امیدوارم در تورنمنت های مختلف شرکت کنیم و بازیکنان بتوانند میدان های بیش تری را ببینند تا تجربیات زیادی را کسب نمایند، چرا که تیم برای حضور در چنین رقابت های مهمی، بسیار بی تجربه است. امیدوارم که رها نشویم و به آرزویی که هر فوتبالی دارد یعنی قهرمانی در آسیا دست پیدا کنیم و این دور از دسترس نیست.

زهرا قنبری در ادامه درباره شرایط اقتصادی توضیح داد: ما در تیم ملی بازی می کنیم، اما هیچ پولی دریافت نمی کنیم و حقوقی نیز نداریم. ملی پوشان بدون هیچ چشم داشت اقتصادی کار می نمایند و این نشان می دهد که بازیکنان چه عشق و علاقه ای به فوتبال دارند، چرا که عمر، زندگی و بدن خود را می گذارند، پس بسیار بهتر است در کنار این عشق و علاقه نیز کسانی در کنار ملی پوشان باشند و آن ها را حمایت نمایند تا دلسرد نشوند. صوفی زاده شخصا این کار را کرد و جو خوبی در تیم ملی در رقابت های مقدماتی حاکم بود.

این ملی پوش فوتبال بانوان در انتها بیان کرد: مطمئن هستم ویتنام و میانمار در سال های آینده از ایران ترس دارند، چرا که شاهد پتانسیل بازیکنان ایران بودند و می دانند که تیم ایران دو سال وجود نداشته است، ولی در حال حاضر آمده و خودش را نشان داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 554

به "ملی پوش فوتبال بانوان: ویتنام و میانمار از ایران ترس دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوش فوتبال بانوان: ویتنام و میانمار از ایران ترس دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید