مقاله: آشنایی با فستیوال روز مردگان در مکزیک (The Day of the Dead)

به گزارش 10 از 10، این شهر که در فاصله 2 ساعت از شهر مکزیک واقع شده است شاید بیشتر مورد استقبال گردشگران خارجی قرار می گیرد. جشن روز مردگان در این شهر بسیار باشکوه و تماشایی برگزار می شود و مراسم آماده سازی برای این جشن از ماه ها قبل صورت می گیرد. گورستان سن آندره مرکز اصلی برگزاری جشن است و تمام مردم شهر و همینطور گردشگران برای شرکت در جشن به این گورستان می آیند. خانواده ها دور قبرهای عزیزانشان جمع می شوند و با قرار دادن گل و روشن کردن شمع تا صبح را در کنار اقوام مرحومشان سپری می نمایند.

مقاله: آشنایی با فستیوال روز مردگان در مکزیک (The Day of the Dead)

همان طور که گفتیم جشن روز مردگان در سه روز برگزار می شود و هر روز معنا و مفهوم ویژه ای دارد. روز اول نوامبر به بچه ها درگذشته اختصاص دارد و به نام روز بیگناهان یا روز فرشته های کوچک معروفیت دارد. در این روز اسباب بازی ها و شیرینی و آبنبات های مختلف روی قبر بچه ها فوت شده و همین طور در مکان ویژه مردگان در منزل قرار داده می شود تا ارواح بچه ها را مسرور نمایند.

اما جشن روز مردگان تنها راجع به این ظواهر نیست. آماده سازی برای روز مردگان از هفته ها و شاید ماه ها قبل آغاز می شود. خانواده های مکزیکی محلی ویژه را برای گرامیداشت مردگانشان در منزل مشخص می نمایند و بعد، تصاویر آن ها و همینطور غذاهای مورد علاقه آن ها را در آن مکان قرار می دهند. در باور و اعتقاد مکزیکی ها مردگان در روز جشن مردگان برای سر زدن به اقوامشان به این جهان بازمی گردند. بنابراین خانواده ها کوشش می نمایند خانه هایشان را برای ورود عزیزان فوت شده شان آماده نمایند. یک نوع نان شیرینی سنتی به نان مردگان یا Pan de Muerto هم از قدیم در ایام جشن پخته می شود و در کنار سایر چیزها قرار داده می شود.

منبع مقاله: آشنایی با فستیوال روز مردگان در مکزیک (The Day of the Dead)

انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1954

به "مقاله: آشنایی با فستیوال روز مردگان در مکزیک (The Day of the Dead)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: آشنایی با فستیوال روز مردگان در مکزیک (The Day of the Dead)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید