ماجراجویی هایی که می توانید در ونکوور تجربه کنیدونکوور لوک اوت

به گزارش مجله 10 از 10، افراد عاشق ماجراجویی و هیجان، در سفر به ونکوور کانادا می توانند از پیاده روی روی پل های معلق گرفته تا سوارشدن روی تله کابین و شام خوردن به صورت معلق را تجربه نمایند.

ماجراجویی هایی که می توانید در ونکوور تجربه کنیدونکوور لوک اوت

برای دریافت خدمات ویزای توریستی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

گردشگرانی که ونکوور را به عنوان مقصد سفرشان انتخاب می نمایند، می توانند تجربه های مختلفی از تماشای شنای نهنگ قاتل در آب های مه آلود گرفته تا دوچرخه سواری در جهتهای مملو از برگ پارک استنلی را برای خود رقم بزنند.

اما این همه ماجرا نیست و برای افراد ماجراجویی که به دنبال تجربه های ترسناک و دلهره آور هستند نیز مکانی فوق العاده به حساب می آید. بسیاری از این تجربه ها مربوط به ارتفاعات ونکوور هستند، نظیر تاب خوردن از پل های معلق، سوارشدن تله کابینی که از کناره کوه بالا می رود یا حتی قدم زدن روی یک جهت پیاده روی شیشه ای که از یک صخره بلند بیرون زده است. با اینکه بعضی گردشگران، چنین مواردی را تجربه هایی شبیه به تجربه مرگ می دانند، اما مردم ونکوور از آن ها به عنوان سرگرمی یاد می نمایند. جولیا گرانت که مسئولیت تفرجگاه کوه گروس را برعهده دارد، می گوید:

ما قطعاً سرگرمی هایی داریم که به اعتقاد بعضی افراد شاید ترسناک به نظر برسد، اما من فکر می کنم که واژه هیجان انگیز برای آن ها مناسب تر باشد. ماجراجوهایی که سوار اسکای راید سرف (Skyride Surf) می شوند، تا ارتفاع 1,615 متری از کناره کوه بالا می روند، در حالی که روی سقف یک تله کابین (و نه داخل آن) ایستاده اند.

یکی از کسانی که می خواست این ماجراجویی را انجام دهد، اما به دلیل طوفان ناگهانی مجبور شد به داخل تله کابین برود، گفت:

وقتی نتوانستم روی تله کابین بایستم، فوق العاده خشنود شدم. با اینکه ترس از ارتفاع ندارم؛ اما از ارتفاع متنفرم و از اینکه بخواهم در جایی مثل بالای تله کابین، تعادلم را حفظ کنم، احساس بدی به من دست می دهد. اصلاً نمی دانم چرا برای امتحان این سرگرمی داوطلب شدم. شاید این کار را برای یک جور خودآزاری انجام دادم. بدتر از آن وقتی است که بفهمید، همکار عکاس تان نیز رابطه خوبی با ارتفاع ندارد.

طبق پژوهشی از ژورنال نورولوژی، از هر سه نفر، یک نفر می گوید که هنگام حضور در ارتفاع احساس ناراحتی یا استرس پیدا می نماید. پس چنین اتفاقاتی خیلی هم عجیب نیست. با این حال هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید جاذبه های چالش برانگیر ونکوور را تجربه نکنید، با ما همراه باشید تا بعضی از آن ها را به شما معرفی کنیم.

کانادا پلیس

کانادا پلیس (Canada Place) در وسط یک منطقه تجاری واقع شده است و سقفی غیرمعمول شبیه به بادبان دارد که باعث شده است این بنا مثل یک کشتی بزرگ بادبانی به نظر برسد. این بادبان های مواج از جنس فایبرگلاس هستند و حدود 27 متر ارتفاع دارند و طوری طراحی شده اند که بیننده احساس می نماید، هر لحظه ممکن است بادی بوزد و آن ها را در خلیجک بورارد ناپدید کند. این جاذبه زیبا برای نمایشگاه جهانی Expo 86 ساخته شد و اکنون به عنوان اسکله کشتی های کروز به کار می رود. علاوه بر این، فلای اُور کانادا (Flyover Canada) نیز در همین مکان واقع شده است و بهترین نقطه برای آغاز تور عمودی ونکوور به حساب می آید.

فلای اُور کانادا، بسیار مشابه شبیه ساز پرواز سورین (Soarin) در پارک ماجراجویی دیزنی کالیفرنیا است و با یاری یک فناوری مدرن، احساس پرواز را در شرکت نمایندگان به وجود می آورد.

بازدیدنمایندگان به صورت معلق در می آیند، در حالی که پاهایشان آویزان است و در مقابل شان صفحه مدور بسیار بزرگی واقع شده است که با فیلمی هشت دقیقه ای، آن ها را به گشت وگذار در سراسر کانادا می برد. این تصاویر خارق العاده از ساحل تا قله مملو از برف کوه ها و اعماق دره هایی که رودخانه از وسط شان رد شده است، چمن زارها و طبیعت ونکوور و سایر شهرها را در بر می گیرد. ترکیب باد و مه و رایحه و حرکت باعث ایجاد حس پرواز در ارتفاع می شود. تجربه فلای اُور مثل سواری روی سقف تله کابین نیست و باعث تپش قلب و عرق کردن شما نمی شود و بعید است که با این سرگرمی غش کنید.

ونکوور لوک اوت

ونکوور لوک اوت (Vancouver Look Out) باعث سرگیجه و ترس نمی شود، مگر آنکه ترس از آسانسور داشته باشید. برای این تجربه باید سوار آسانسوری شیشه ای شوید که شما را در عرض 40 ثانیه به ارتفاع حدود 170 متری می برد و چشم اندازی 360 درجه از شهر، کوه ها و آب های ساحلی را پیشکش شما می نماید. اما این همه ماجرا نیست و می توانید در رستوران لوک اوت که جزو بهترین های ونکوور است، یک شام لذیذ میل کنید. با اینکه هزینه ورودی این رستوران برای هر فرد بزرگسال 14 دلار است، اما منوی گران قیمتی دارد.

پارک پل معلق کاپیلانو

پارک پل معلق کاپیلانو (Capilano Suspension Bridge Park) بهترین نقطه برای ماجراجویی در ونکوور است، جایی که قدمت ماجراجویی در آن به 130 سال قبل برمی شود. در این پارک، یکی از طولانی ترین و مرتفع ترین پل های معلق پیاده روی جهان وجود دارد که قطعاً برای افرادی که ترس از ارتفاع دارند، مناسب نیست. این پل پیاده روی در سال 1889 با طناب کنفی و تخته های چوب سرو در ارتفاع 70 متری بالاتر از رودخانه غران کاپیلانو و به طول 137 متر ساخته شد.

با اینکه این پل بازسازی شده است، اما همچنان مو به تن هر ماجراجویی سیخ می نماید. این پل هنگام راه رفتن به شدت تاب می خورد، به خصوص اگر تعدادی نوجوان پرشور همراه تان باشند و تمام کوشش خود را برای تاب خوردن بیشتر به کار ببندند. ابتدا و انتهای پل معلق کاپیلانو به سطح زمین می رسد؛ اما بخش میانی آن به شکل خطرناکی انحنا برداشته است. به همین دلیل هنگام عبور از روی آن احساس می کنید که تا نیمه راه از یک تپه پایین می آیید و در نیمه دوم، از تپه بالا می روید، در عینِ حال که پل زیر پایتان تلوتلو می خورد. یکی از کسانی که تجربه عبور از روی این پل را داشته است، می گفت:

محکم به نرده های پل چسبیده بودم. اشتباه کردم و به پایین نگاهی انداختم. چشمانم را از ترس بستم که این همه فکر خوبی نبود. با خودم فکر می کردم که چطور می شود مردم به حدی بترسند که نتوانند حرکت نمایند. می ترسیدم که همین اتفاق برای من هم بیفتد.

سوزان کافکا، معاون فروش و بازاریابی پارک می گوید:

گاهی اوقات مردم در جای خود میخکوب می شوند؛ اما ما کارکنان آموزش دیده ای داریم که با آن ها صحبت نموده و یاری می نمایند تا از روی پل رد شوند. سگ ها بدتر از انسان ها هستند، به طوری که از شدت ترس روی شکم شان می خوابند.

یکی دیگر از جاذبه های ترسناک پارک کاپیلانو، ماجراجویی بالای درخت (Treetops Adventure) است که شامل هفت پل پیاده روی معلق در ارتفاع 33 متری بالای جنگل می شود. علاقه مندان می توانند کلیف واک (Cliffwalk) را نیز امتحان نمایند که یک جهت محکم با تعدادی پل کنسولی باریک و پله و سکو است. ورودی پارک پل معلق کاپیلانو از 41 دلار برای بزرگسالان آغاز می شود.

بزرگراه سی تو اسکای

در بزرگراه سی تو اسکای (Sea to Sky) نه تنها می توان حین رانندگی از مناظر خارق العاده کنار دریا نهایت لذت را برد، بلکه امکان تله کابین سواری در منطقه اسکوامیش نیز وجود دارد که در 45 دقیقه ای ونکوور واقع شده است. این بزرگراه که به آن بزرگراه 99 نیز می گویند، در امتداد هاو ساند حرکت نموده و از میان کوهستان های ساحلی عبور می نماید و با گذر از جنگل های بارانی با درختانی قدیمی، به پیست معروف اسکی در ویسلر بلک کمب (Whistler-Blackcomb) می رسد. در میانه راه، گاندولا سی تو اسکای (Sea to Sky Gondola) واقع شده است، این پارک ماجراجویی به لطف پل معلق اسکای پایلوت (Sky Pilot Suspension Bridge) و تعدادی سکوی کنسولی تماشا، سطح هیجان و ترس را بالاتر برده است. ورودی این پارک برای بزرگسالان از 32 دلار آغاز می شود.

10 دقیقه تله کابین سواری امکان تماشای مناظر زیبای جنگل ساحلی و کوهستان های اطراف را فراهم می نماید؛ هرچند از آنجا که تقریباً کل کابین شیشه ای است، افرادی که ترس از ارتفاع دارند شاید بخواهند چشمان خود را ببندند و به این ترتیب از دیدن مناظر فوق العاده زیبای اطراف محروم می شوند. علاوه بر تله کابین، جهتهای مدور پیاده روی و کوهنوردی، صخره نوردی، جهتهای طبیعی و پل معلق اسکای پایلوت نیز می تواند آدرنالین خون را بالا ببرد. با اینکه این پل به اندازه پل معلق کاپیلانو شهرت ندارد؛ اما اصلاً قابل مقایسه با آن نیست. علاوه بر این، جمعیت کمتری روی آن قدم می زنند که خود یک مزیت است، چراکه در پل کاپیلانو ده ها نفر به هر دو طرف پل حرکت می نمایند. هنگام راه رفتن روی این پل 100 متری می توانید از مناظر فوق العاده کوهستانی هاو ساند در زیر پایتان نیز بهره ببرید.

پل های معلق زیادی در این شهر وجود دارد، نظیر پل های معلق در آبشار کسکید (Cascade Falls)، لین کانون (Lynn Canyon)، لیلوئت (Lillooet) و گرین هارت تری واک (Greenheart TreeWalk) در باغ گیاه شناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا که علاقه مندان به ماجراجویی می توانند آن ها را نیز امتحان نمایند.

شام در آسمان

یکی دیگر از تجربه های مهیج ونکوور، شام در آسمان (Dinner in the Sky) است که شما با یک جرثقیل بزرگ، به ارتفاع 30 متری از زمین برده می شوید و می توانید چشم اندازی منحصربه فرد از شهر را نظاره گر باشید. تصور کنید که با حدود 20 نفر در ارتفاع 30 متری زمین، دور یک میز، شامی معرکه بخورید. هرچند که متأسفانه این ماجراجویی برای فصل 2019 تعطیل است.

اگر به ونکوور سفر می کنید، خبرنگاران فهرست کاملی از جاهای دیدنی ونکوور را نیز در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید اطلاعات لازم درباره هر جاذبه گردشگری را از جمله آدرس، موقعیت مکانی روی نقشه، ساعات بازدید و... به دست آورده و سفر خود را بهتر برنامه ریزی کنید.

منبع: کجارو / latimes.com
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 393

به "ماجراجویی هایی که می توانید در ونکوور تجربه کنیدونکوور لوک اوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجراجویی هایی که می توانید در ونکوور تجربه کنیدونکوور لوک اوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید