فعال زن بحرینی در آستانه عید قربان آزاد شد

به گزارش 10 از 10، فعال زن بحرینی که از 2017 به خاطر انتقادهایش در رابطه با برگزاری مسابقات فرمول یک و فیسبوک در حبس به سر می برد، در آستانه عید قربان آزاد شد.

فعال زن بحرینی در آستانه عید قربان آزاد شد

به گزارش 10 از 10، به نوشته روزنامه گاردین، نجاح یوسف، فعال بحرینی در آوریل 2017 و به خاطر انتقاد از برگزاری مسابقات فرمول یک و قوانین مربوط به فیسبوک زندانی شد.

در حکم دادگاه بحرین علیه این فعال زن آمده که وی در مطلبی نوشته بود نه به برگزاری مسابقات فرمول یک در سرزمین اشغال شده بحرین و اینکه این زن مدعی شده بود این مسابقات چیزی جز راهی برای خانواده حاکم آل خلیفه برای لاپوشانی سوابق کیفری و نقض های گسترده حقوق بشری نیست.

وی همچنین خواهان آزادی تمامی افرادی شد که بابت اعتراض به برگزاری این مسابقات در زندان به سر می برند.

مدیر موسسه بحرینی برای آزادی ها و دموکراسی گفت: این یک نتیجه بزرگ برای آنهایی است که بی امان کوشش کردند تا نجاح آزاد گردد. نجاح یوسف یک زن دلیر است که شجاعانه درباره سوءاستفاده از سوی دستگاه امنیتی بحرینی سخن گفته است.

هم اکنون شش فعال زن دیگر در زندان عیسی در بحرین هستند و در میان آنها، هاجر منصور نیز دیده می گردد که به گفته سازمان ملل به صورت خودسرانه و غیرقانونی در حبس به سر می برد. نجاح در میان 105 زندانی بود که آزاد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 325

به "فعال زن بحرینی در آستانه عید قربان آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال زن بحرینی در آستانه عید قربان آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید