شیوه جدید فیلم دیدن در سینماهای آمریکا با رعایت پروتکل های بهداشتی

به گزارش 10 از 10، سینماداران آمریکایی برای ترغیب مردم به تماشای فیلم ها در سالن های سینما کمپین گسترده ای در راستای تشویق سینمادوستان به انجام پروتکل های بهداشتی راه انداخته اند.

شیوه جدید فیلم دیدن در سینماهای آمریکا با رعایت پروتکل های بهداشتی

بعد از شیوع گسترده کروناویروس شاهد تعطیلی سینماهای سراسر دنیا بودیم. با اینکه هنوز واکسن یا درمانی برای مقابله با این بیماری در دسترس قرار نگرفته است، اما مشاغل مختلف برای جلوگیری از ورشکستی و تحمل ضررهای اقتصادی سنگین مجبور به از سرگیری فعالیت خود شدند و سالن های سینمایی یکی از این کسب وکارها هستند. سینماهای ایران از تیرماه بازگشایی شدند و حالا نوبت به بازگشایی گسترده سینماها در آمریکا رسیده است. این طور که پیداست برخلاف سینماداران ایرانی، هم صنف های خارجی شان با کاهش قیمت بلیت ها و راه انداختن کمپین گسترده ای برای ترغیب مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی تصمیمات جدی و درستی برای تزریق خونی تازه در کالبد نیمه جان شغل خود اتخاذ نموده اند.

در هفته گذشته، تقریبا پس از 5 ماه شاهد اکران گسترده یک فیلم در سینماهای اغلب ایالت های آمریکا بودیم. فیلم خارج از کنترل با بازی راسل کرو در بیش از 2 هزار سالن روی پرده رفت تا راه برای اکران عمومی انگاشته به کارگردانی کریسوفر نولان هموار گردد. مسئول بخش بهداشت و سلامت ناتو، چندی پیش در راستای بازگشایی سینماها و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی برای حفظ سلامت سینمادوستان اعلام نموده بود: در این دنیای جدید متأثر از کرونا، همه سینماگران باید پروتکل های بهداشتی را به صورت مداوم رعایت نمایند و انجام این موارد بهداشتی هیچ ارتباطی با تعداد مخاطبان و استقبال مردم از سالن های آن ها ندارد.

همه ما می دانیم که رفتن به سینما بی خطر نیست، اما با رعایت پروتکل های ابلاغی از سوی سازمان های بهداشتی می توان سلامت مردم را تا حد زیادی تأمین کرد. تا به امروز گزارشی مبنی بر ابتلا فرد یا افرادی به کرونا، به دنبال تماشای فیلم در سینما منتشر نشده است. قرار است تمام کارمندان سینماها در آمریکای شاقتصادی و اروپا ماسک داشته باشند و از تجمع افراد در سالن های انتظار جلوگیری گردد. همچنین به افرادی که ماسک بر صورت ندارند اجازه حضور در سینما و تماشای فیلم ها داده نمی گردد.

آدام آرون، مدیر سالن های ای ام سی اعلام نموده است: ما به دقت تمام پروتکل ها را اجرا خواهیم کرد و به تماشاگران اجازه نمی دهیم به هنگام تماشای فیلم ماسک خود را بردارند. مگر بچه ها زیر دو سال یا زمانی که کسی بخواهد به مدت چند دقیقه پاپ کورن بخورد یا آب بنوشد.

مارک زوراد، مدیر مجموعه سالن های سینمامارک نیز در صحبت های خود پیش از بازگشایی سینماهای آمریکا اعلام نموده است: از چندی قبل ما 60 سالن از سالن های خود را بازگشایی کردیم و تا به امروز مسئله ای در زمینه پوشیدن ماسک نداشته ایم. اگر فردی ماسک به همراه نداشته باشند، پرسنل ما یک ماسک به صورت رایگان به او خواهند داد و فکر می کنم این یک وظیفه ملی است.

سینماداران آمریکایی در ادامه این کمپین برای ترغیب مردم به تماشای فیلم های جدید در سینما متعهد شده اند به صورت مداوم شست وشوی سطوح مختلف توسط کارمندان سینماها انجام گیرد و محلول ضدعفونی نماینده دارای حداقل 60 درصد الکل نیز در دسترس تماشاگران باشد

  • نخستین تریلر فیلم بتمن مت ریوز منتشر شد

همان طور که به وضوح قابل مشاهده است، سینماداران آمریکایی و اروپایی به همراه متولیان هنر و فرهنگ در این کشورها عزم جدی برای بازگشایی مطلوب سینماها دارند. متأسفانه هفته ها از بازگشایی مجدد سینماهای کشورمان می گذرد، اما خبری از چنین کمپین ها و تعهدهایی برای رعایت پروتکل های بهداشتی نیست و در بسیاری از سالن ها شما می توانید ماسک خود را به هنگام تماشای فیلم ها بردارید یا مایع ضدعفونی نماینده رایگانی در اختیار تماشاگران نیست! همچنین برخلاف بسیاری از سینماهای آمریکایی و اروپایی که تخفیف های خوبی بر بلیت های خود در سانس های مختلف اعمال نموده اند، با از سرگیری فعالیت سالن های سینمایی در ایران شاهد این بودیم که یک اقتصادیات چند درصدی نیز از جانب سالن داران به مردم تحمیل شد!

در مطلب دیگری به این موضوع پرداختیم که تا به امروز، در قیاس با سال گذشته شاهد ریزش 14 میلیون نفری مخاطبان اکران سینمای ایران در پنج ماهه نخست سال بوده ایم و درآمد کل فیلم های اکران شده در سینماهای سراسر کشور حدود 5 میلیارد تومان بوده است. این اعداد و ارقام نشان می دهند اگر خیلی زود تصمیمات راه گشایی برای بهبود اوضاع سینماها اتخاذ نگردد، سینمای ایران با مسائل عدیده ای در زمینه ساخت، اکران و توزیع فیلم های سینمایی روبرو خواهد شد. این تصمیمات می بایست در راستای ترغیب تهیه نمایندگان برای اکران فیلم های مهم شان با شرایط موجود باشد و به مردم اطمینان دهد که پروتکل های بهداشتی به حد مطلوبی در سال های سینمایی رعایت می شوند و سینماداران هم مکلف به انجام وظایف بهداشتی شان شوند.

منبع: HollywoodReporter

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1296

به "شیوه جدید فیلم دیدن در سینماهای آمریکا با رعایت پروتکل های بهداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه جدید فیلم دیدن در سینماهای آمریکا با رعایت پروتکل های بهداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید