رسیدگی حقوقی پرونده شرکت ها در مجتمع قضایی تجاری

به گزارش 10 از 10، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس مجتمع قضایی مالی گفت: در مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری به پرونده های شرکت ها در ابعاد حقوقی رسیدگی می گردد.

رسیدگی حقوقی پرونده شرکت ها در مجتمع قضایی تجاری

به گزارش خبرگزاری 10 از 10، قاضی اسداله مسعودی مقام و در پاسخ به این سؤال که راه اندازی مجتمع قضایی تجاری شائبه موازی کاری با مجتمع مالی را ایجاد نموده، اضافه کرد: در مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری به پرونده های شرکت ها و تخلفات مرتبط در ابعاد حقوقی رسیدگی می نماید و مجتمع قضایی مالی ابعاد کیفری پرونده ها را آنالیز و درباره آن ها حکم صادر می نماید.

وی گفت: ما در مجتمع قضایی مالی مواردی از پرونده شرکت ها را رسیدگی می کنیم که ابعاد کیفری داشته باشند یعنی اشخاص حقوقی، اشخاص حقیقی و اقدامات مجرمانه مرتبط با چنین پرونده هایی رسیدگی می گردد.

رئیس مجتمع قضایی مالی اضافه کرد: پرونده شرکت های تجاری در مجتمع قضایی رسیدگی به دعاوی تجاری، کاری حقوقی است که هیچ موازی کاری با مجتمع مالی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری 10 از 10 به نقل از صدا و سیما، قاضی مسعودی مقام در پاسخ به این سؤال که صلاحیت دادگاه های ویژه رسیدگی به اتهام اخلالگران ارزی و مفسدان مالی رسیدگی به همه اتهامات متهمان است یا خیر؟ گفت: در باب استجازه به ما اجازه داده شده که به جرائم متعدد افرادی که متهم به اخلال در نظام مالی هستند رسیدگی کنیم و در سایر موارد، پرونده به محاکم کیفری یک یا دو که صلاحیت رسیدگی دارند، ارجاع می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1459

به "رسیدگی حقوقی پرونده شرکت ها در مجتمع قضایی تجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدگی حقوقی پرونده شرکت ها در مجتمع قضایی تجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید