تسلط ارتش یمن بر شهر مهم الزاهر

به گزارش 10 از 10، ارتش یمن پیروز شد در یک ضد حمله به ائتلاف سعودی در استان البیضاء در مرکز یمن، بخش های مهمی را در این جبهه پس گیرد.

تسلط ارتش یمن بر شهر مهم الزاهر

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، گروه اطلاع رسانی الاعلام الحربی ویدئویی تکمیلی از عملیاتی مهم که منجر به بازپس گیری کامل شهر الزاهر در استان البیضاء شد، منتشر کرد.

بر اساس گزارش شبکه الجهته، در این عملیات بعلاوه تمام پایگاه هایی که عناصر تکفیری سعی داشتند با حمایت نظامی، اقتصادی و رسانه ای ائتلاف سعودی اشغال نمایند، بازپس گرفته شد.

در فیلم مذکور ضد حمله ارتش و کمیته های مردمی یمن به ائتلاف سعودی با همکاری اهالی استان البیضاء و عشایر منطقه نمایش داده می گردد.

الجهته اضافه کرد، این عملیات که از چهار جهت شروع شد منجر به پاکسازی ده ها پایگاهی شد که گروهک های تکفیری از آن ها به اسم اردوگاه و کارخانه ساخت مواد منفجره و بمب دست ساز آنهم زیر نظر ائتلاف سعودی و آمریکا استفاده می کردند.

این فیلم چند دقیقه ای بخشی از نبرد های برق آسای ارتش یمن در جبهه مذکور و وارد کردن خسارت های گسترده به گروه های تکفیری را نشان می دهد.

روزنامه الاخبار لبنان هم در گزارشی درباره همین موضوع نوشت: خوشحالی ریاض و واشنگتن دوام نیاورد، الزاهر در استان البیضاء در دست نیرو های صنعاء نهاده شد.

در این گزارش آمده، ائتلاف سعودی-اماراتی پیروز به تغییر نقشه نظامی در استان البیضاء به نفع شبه نظامیان خودش نشد. پس از آنکه ریاض انتظار داشت مرکز اداری استان البیضاء تحت کنترل شبه نظامیان موسوم به العمالقه و عناصر القاعده بیفتد، نیرو های صنعاء الزاهر را پس گرفتند و این شبه نظامیان را ناچار به فرار کردند.

هفته گذشته، ارتش و کمیته های مردمی یمن در پاسخ به حملات مزدوران ائتلاف سعودی و عناصر القاعده در استان البیضاء یمن طی دو عملیات نظامی دیگر هشتاد نفر از آن ها را به هلاکت رسانده یا زخمی کردند.

ارتش دولت مستعفی یمن (متحد ریاض) از یازدهم تیرماه عملیاتی نظامی موسوم به النجم الثاقب را در استان البیضاء واقع در مرکز یمن شروع کرد و مانور تبلیغاتی زیادی بر روی آن داد.

صنعاء گفت، آمریکا در پشت پرده این عملیات واقع شده است و شعار دروغین صلح که کشور های ائتلاف سعودی و آمریکا در پشت آن پنهان می شوند چیزی جز یک ابزار برای فریب و اجرای دستورکار ها در سرکوب ملت ها و تسلط بر آن ها نیست .

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1840

به "تسلط ارتش یمن بر شهر مهم الزاهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلط ارتش یمن بر شهر مهم الزاهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید