بارندگی های اخیر تاثیر چندانی بر خشکسالی تالاب شادگان ندارد

به گزارش 10 از 10، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان با اشاره به وضعیت خشکسالی در تالاب شادگان گفت: تا زمانی که بارندگی های سیلابی در منطقه نداشته باشیم، بارشهای فعلی تأثیر چندانی بر وضعیت تالاب شادگان نخواهند داشت.

بارندگی های اخیر تاثیر چندانی بر خشکسالی تالاب شادگان ندارد

رحیم مجدمی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به بارندگی های اخیر خوزستان اظهار کرد: تا زمانی که بارندگی های سیلابی در منطقه نداشته باشیم، بارش های فعلی تأثیر چندانی بر وضعیت تالاب شادگان نخواهند داشت.

وی با اشاره به خشکسالی در تالاب شادگان اضافه کرد: این تالاب پستی و بلندی دارد و در حال حاضر قسمت های بلند تالاب که در شرق قرار دارند، هنوز خشک هستند. این میزان بارندگی تنها می تواند تالاب شادگان را مرطوب کند اما برای اینکه حجم آب بالا برود، نیازمند باران های سیلابی هستیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان گفت: در پی بارندگی های اخیر حجم آب در رودخانه جراحی که تامین کننده آب تالاب شادگان است، به حدود یک و نیم متر رسید اما این میزان آب کمتر از یک هفته در رودخانه باقی ماند زیرا بارندگی در مناطق بالادست کمتر بوده است.

مجدمی اعلام کرد: در مدت اخیر مجموع میزان بارندگی در حوزه شادگان حدود 80 میلی متر بوده است. میانگین متوسط سالانه بارندگی در این شهرستان 100 میلی متر است و بارندگی اخیر خوب بوده است.

وی با اشاره به روند تقسیم آب بین نخلستان ها پیش از رسیدن به تالاب شادگان گفت: در قسمت جنوبی شادگان انهاری وجود دارند و آب رودخانه جراحی بین انهار نخلستان ها تقسیم می گردد و هر نخلستان نیز انشعاباتی دارد و پس از پر شدن انهار، آب وارد تالاب شادگان می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 150

به "بارندگی های اخیر تاثیر چندانی بر خشکسالی تالاب شادگان ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارندگی های اخیر تاثیر چندانی بر خشکسالی تالاب شادگان ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید