ارباب: تیم ملی برای افراد خاص نیست و شایسته ها انتخاب خواهند شد، در زمان کوتاه امکان معجزه وجود ندارد

به گزارش 10 از 10، سرمربی تیم ملی کاراته بانوان گفت: تیم ملی کاراته بانوان تنها برای افراد خاص نیست و تمام کوشش ما انتخاب بازیکنان شایسته است.

ارباب: تیم ملی برای افراد خاص نیست و شایسته ها انتخاب خواهند شد، در زمان کوتاه امکان معجزه وجود ندارد

فرحناز ارباب در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد انتخاب خود به اسم سرمربی تیم ملی کاراته بانوان گفت: قبل از هر چیزی از اعتماد اعضای کمیته فنی فدراسیون کاراته تشکر می کنم و یک تشکر ویژه هم از تمام سرمربیان گذشته تیم ملی برای رساندن تیم به اینجا دارم. سعی می کنم در کار خود از مشاوره و کمک پیشکسوتان که در گذشته برای کاراته ایران زحمت کشیدند، استفاده کنم و از تمام رسانه ها می خواهم مثل همواره در کنار تیم باشند و انرژی مثبتی به ما بدهند.

وی با تاکید بر کار سخت خود اسم کرد: در مقطعی تیم در اختیار من و کادرفنی قرار گرفته است که باید به گونه ای کار کنیم که در شان تیم ملی باشد. کاراته ایران دارای شخصیت بالایی در دنیا است و ما باید این شخصیت را تقویت و رشد بدهیم تا بتوانیم نتایج خوبی بگیریم. اردوی اول تیم ملی کاراته از 15 تا 20 شهریور ماه برگزار خواهد شد، اما قبل از نخستین اردو، مسابقات کشوری برگزار گردید. دو روز پیش هم نفرات شایسته جامانده در یک مسابقه انتخابی شرکت کردند. در نهایت نفرات برتر این انتخابی را در کنار نفرات اول تا سوم قهرمانی کشور و بازیکنانی مانند سارا بهمنیار، رزیتا علیپور، طراوت خاکسار و شیما آل سعدی وارد اردو کردیم.

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در مورد زمان معین شدن ترکیب برای مسابقات قهرمانی دنیا اضافه کرد: قرار است اردوهای ما از مرحله بعد با توجه به زمان کوتاه تا قهرمانی دنیا 10 روزه برگزار گردد. باید اردوهای خود را به صورت فشرده برگزار و با بچه ها کار کنیم تا در قهرمانی دنیا حداقل نتیجه مثبتی بگیریم. در مرحله بعد با ورود بازیکنان به اردو، مسابقه انتخابی را برگزار خواهیم کرد تا ریزش داشته باشیم.

وی در مورد حضور تیم ملی در مسابقات کاراته وان مسکو تاکید نمود: در این مسابقات تنها نفراتی که در میان 200 نفر برتر رنکینگ قرار داشته باشند، مجوز حضور خواهند داشت. موضوعی که شاید باعث گردد حتی نفرات برتر انتخابی در صورت نداشتن رنکینگ، شانس حضور در مسکو را نداشته باشند. نفراتی رنکینگ دار در کاراته وان مسکو شرکت خواهند کرد تا قبل از دنیای محک مناسب بخورند. در هر صورت تمام بازیکنان، چه ملی پوشان گذشته و چه نفرات تازه وارد باید در انتخابی شرکت تا ترکیب تیم ملی معین گردد.

ارباب در پاسخ به این سوال که چه تضمینی برای شایسته سالاری در تیم ملی خواهد داد، گفت: همواره تمام کوشش خود را در انتخابی ها خواهم کرد تا حقی از بازیکنی تضییع نگردد. تیم ملی فقط برای افرادی خاص نیست و هربازیکنی که شایستگی داشته باشد حتماً انتخاب خواهد شد و سعی می کنیم انتخاب شایسته ای داشته باشیم.

وی در مورد تصمیم کمیته فنی برای انتخاب مشاور فنی مرد، توضیح داد: به هر حال وقتی فردی مسئولیت تیم ملی را برعهده بگیرد، تنها این مسئولیت برای او نیست. حتماً احتمال موفقیت در کارگروهی از کار فردی بیشتر است. نمی خواهم فقط در تیم ملی ارباب تصمیم گیرنده باشد و تمام کوشش خود را برای گرفتن مشاوره از افراد صاحب نام خواهم کرد. این مشاوران می تواند آقا یا خانم باشد و ما دست کمک و کمک به سوی همه افراد خانواده کاراته دراز می کنم و از تمام پیشکسوتان و خبرنگاران می خواهم به تیم کمک و آرامش بدهند تا آنچه شایسته کاراته بانوان است، رقم بخورد.

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در مورد اینکه با حضور مشاور فنی، تصمیم نهایی بر عهده چه کسی خواهد بود، گفت: تصمیم نهایی با من خواهد بود و حرف آخر را خواهم زد.

ارباب در مورد برخورد با بازیکن سالاری تاکید نمود: یکسری مسائل در گذشته اجرا و صورت گرفته است و شاید این مسائل ناخواسته در کار آن مربی به وجود آمده باشد. ما نمی خواهیم چنین مسائلی در آینده وجود داشته باشد. اردوی تیم ملی مانند سربازخانه است و کسی که سرباز کشور می گردد باید مانند یک سرباز در خدمت تیم ملی باشد و تمام شان و شئونات اردو را حفظ کند. از روز اول با بچه ها صحبت کردیم که شان اردوی حفظ گردد و تمام هدف ما در شایسته سالاری خواهد بود. هر کسی که شایستگی داشته باشد، درهای تیم ملی به روی او باز خواهد بود.

وی در مورد شانس موفقیت در مسابقات دنیای گفت: یکسری مسائل و حاشیه های به وجود آمده است و احتیاج به کمک همه داریم. نباید وارد مسائل گذشته شد تا بازیکنان و کادرفنی با آرامش کار نمایند و نتیجه مثبت بگیرند. در این زمان کم نمی توانیم معجره کنیم، اما تیم بانوان شایستگی و شخصیت بالایی در دنیا دارد و این را ثابت نموده است و می تواند نتیجه خوب بگیرد. باید در این مدت درست مدیریت و جهت را به خوبی حرکت کنیم.

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در مورد غیبت حمیده عباسعلی در مسابقات دنیای گفت: عباسعلی یکی از مهره های خوب ما است و امیدواریم هر چه زودتر با کسب سلامتی به اردو بازگردند. سعی خواهیم کرد با دقت فراوان، فردی را جایگزین عباسعلی کنیم تا عملکرد قابل قبول داشته باشد.

ارباب در مورد انتخاب تنها یک مربی در کادرفنی اضافه کرد: شاید در آینده نفرات دیگری را اضافه کنیم، اما در حال حاضر در پی شلوغ کردن کادر نیستیم. مربیان قبلی زحمت کشیدند و ما می خواهیم این جهت را اندکی تغییر بدهیم. لاله صمدی به اسم همکار در کنارم حضور دارد. ایشان مربی خوب و شایسته ای هستند و امتحان خود را پس داده است. صمدی مربی قهرمان پرور است و امیدواریم در این کادر با انرژی تمام خانواده کاراته نتیجه خوبی بگیریم.

ارباب در پاسخ به این سوال که باید از تیم ملی در مسابقات دنیای توقع مدال داشت، گفت: تمام سعی ما این است که نتیجه بگیریم، اما قولی نمی توانم بدهم. ما تازه استارت کار را زدیم، اما می توانم این قول را بدهم، اما در صورت ادامه کار در بازی های آسیایی عملکرد بهتری داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1898

به "ارباب: تیم ملی برای افراد خاص نیست و شایسته ها انتخاب خواهند شد، در زمان کوتاه امکان معجزه وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارباب: تیم ملی برای افراد خاص نیست و شایسته ها انتخاب خواهند شد، در زمان کوتاه امکان معجزه وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید