9 سال زندان برای پدر رومینا اشرفی

به گزارش 10 از 10، مادر رومینا اشرفی نوجوان 13ساله تالشی که خرداد ماه امسال توسط پدرش به قتل رسید، گفت: رای دادگاه برای همسرم تنها 9 سال و برای بهمن خاوری (پسری که رومینا با او فرار کرده بود) دوسال حبس اعلام شده است.

9 سال زندان برای پدر رومینا اشرفی

رعنا دشتی مادر رومینا اشرفی در مصاحبه با خبرنگار ایلنا اضافه نمود: با وجود تاکیدات مقام های قضایی از رسیدگی ویژه به این پرونده، رای دادگاه ترس و وحشت به جان من و خانواده ام انداخته است. من به این رای اعتراض دارم و خواهان تجدیدنظر در دیوان عالی کشور هستم.

با وجود آنکه در روز های ابتدایی نشر خبر قتل رومینا به عنوان نمونه ای از نقض آشکار حقوق کودک نام برده و گفته می شد که به دلیل ماهیت جرم، دادستان مطابق با ماده 5 قانون حمایت از کودک و نوجوان به عنوان مدعی العموم در این پرونده وارد عمل می شود؛ ولی رای دادگاه موجب برخی نگرانی ها برای مادر رومینا و تنها فرزند خردسالش شده است.

مادر رومینا در ادامه و با تاکید بر اینکه خواهان تجدید نظر خواهی دراین پرونده و قصاص همسرش است، اضافه نمود: دیگر نمی خواهم شوهرم به روستا بازشود.

خانم دشتی گفته بعد از 15 سال زندگی مشترک، هیچ علاقه و امیدی به ادامه زندگی با همسرش که این بلا را سر آن ها آورده، ندارد و نگران جان تنها پسر و خانواده اش است.

مادر رومینا مدعی شد: در همین مدت کوتاه بار ها خانواده همسرم، من و فرزند خردسالم را تهدید کرده اند و با وجود آن که صلاحیت لازم را ندارند؛ قصد دریافت کودک خردسالم را دارند.

او معتقد است: اگر همسرش قصاص نشود، باید زندانی یا تبعید شود، چرا که در غیر این صورت هیچ امنیتی برای او و اطرافیانش قابل تصور نیست.

بر اساس قانون مجازات اسلامی پدری که فرزندش را بکشد قصاص نمی شود و در صورت محکومیت در دادگاه به پرداخت دیه و حبس محکوم می شود.

به گفته مادر رومینا حکم دادگاه برای بهمن خاوری که فرزندش چند روز قبل از قتل با او فرار کرده بود، تحمل تنها دو سال حبس است.

رومینا اشرفی، دختر نوجوان 13 ساله تالشی متولد 1385 بود که در اول خرداد ماه سال 99 در روستای سفید سنگان لمیر، توسط پدرش به قتل رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1297

به "9 سال زندان برای پدر رومینا اشرفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 سال زندان برای پدر رومینا اشرفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید