3000 خانه روستایی در گیلان تبدیل به خانه مسافر می گردد

به گزارش 10 از 10، مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: بیش از 3000 خانه روستایی را در گیلان شناسایی کردیم و بانک اطلاعاتی آنها ثبت شد و در گام بعدی عملیات صدور پروانه بهره برداری برای ایجاد خانه مسافر در روستاها را عملیاتی می کنیم.

3000 خانه روستایی در گیلان تبدیل به خانه مسافر می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات اقامت پنج ساله کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش 10 از 10 از رشت, رضا علیزاده صبح امروز در مراسم شروع بهره برداری از اقامتگاه های طرح توسعه و توانمندسازی جامعه محور روستایی که در رشت برگزار گردید گفت: به دنبال ارتقای سطح درآمد مالی و تامین معیشت پایدار در گیلان هستیم.

وی با اشاره به برگزاری طرح توسعه و توانمندسازی جامعه محور روستایی گفت: با مشارکت اداره کل بهزیستی بیش از 3 هزار خانه روستایی را شناسایی کردیم و بانک اطلاعاتی آنها ثبت شد و در گام بعدی عملیات صدور پروانه بهره برداری برای ایجاد خانه مسافر در روستاها را عملیاتی می کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری گیلان، گردشگری روستایی را مورد توجه این اداره کل مطرح نمود و اضافه نمود: روستاها علاوه بر الگوهای معماری بومی و محلی، میراث معنوی دارند و می توانند مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرند.

علیزاده احیای بافت فرسوده در روستاها را از دیگر اقدامات و برنامه های اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری خواند و گفت: بافت های روستایی در حال تغییر است و برای افزایش جذب گردشگر به دنبال این هستیم بافت های روستایی را احیاء کنیم.

وی طرح طبیعت گردی,طرح توسعه و توانمندسازی جامعه محور روستایی و طرح روستای بدون بیکار را از جمله طرح های اجرا شده در روستاهای گیلان اعلام نمود و اضافه نمود: طرح روستای بدون بیکار اسطلخ جان به وسیله ویدئو کنفراس با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری گیلان از وجود هزار و 724 واحد اقامتی گردشگری در گیلان اطلاع داد و گفت: این واحدها 24 هزار تخت دارند و از این تعداد هزار و 233 واحد خانه مسافر هستند و به دنبال این هستیم با افزایش تعداد خانه مسافرها خدمات رسانی به گردشگران را به ویژه در روستاها افزایش دهیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 مرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 795

به "3000 خانه روستایی در گیلان تبدیل به خانه مسافر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3000 خانه روستایی در گیلان تبدیل به خانه مسافر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید