10 مشکل عمده ای که مهاجران کانادا با آن روبه رو می شوند

به گزارش 10 از 10، کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای غربی است. اما مهاجران که هریک از سرزمین و فرهنگ دیگری وارد این کشور می شوند، ممکن است با مشکلاتی روبه رو شوند.

10 مشکل عمده ای که مهاجران کانادا با آن روبه رو می شوند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور لوکس کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

ساکن شدن در یک مکان جدید، جدا از پیشینه تان، چالش های زیادی به همراه دارد و بعضی از این چالش ها برای تمام مهاجران در سرتاسر جهان مشترک است. ممکن است مهاجران کانادا به مسئله ای برخورد نمایند، در این صورت این کشور شرایطی فراهم می نماید تا این جابه جایی آسان تر انجام پذیرد. در این مقاله ما به این موارد و چگونگی حل آنان در کانادا می پردازیم.

موانع زبانی

جای تعجب نیست که زبان بزرگ ترین مشکل کسانی است که به هر کشوری مهاجرت می نمایند. توانایی برقراری ارتباط (یا ناتوانی در آن) تمام جنبه هایی از زندگی را که ما در آن باید با دیگران ارتباط برقرار کنیم، تحت تأثیر قرار می دهد. از اشتغال تا تحصیل، برای ساده تر پیدا کردن راهتان یا خرید غذا، یاد دریافت زبان مکان مورد نظر حیاتی است. آمریکا و کانادا، هر دو بیشتر از یک زبان غالب (اسپانیایی و فرانسوی) و چند زبان محدود دیگر که در اقلیت هستند، دارند.

در این مورد برای کانادا، فرانسوی توسط دولت به عنوان یک زبان رسمی پذیرفته شده است. اگر در تکلم زبان انگلیسی مهارت نداشته باشید، اما فرانسوی را خوب صحبت کنید، کانادا گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. هر جایی که می خواهید بروید، حداقل یاد دریافت یک زبان رسمی کشور جدیدتان حیاتی است و همچنین این امکان وجود دارد تا بتوانید به صورت محلی یا بین المللی به وسیله موسسات مربوطه دوره های مرتبط با زبان و فرهنگ کشور مزبور را ببینید. گرچه نباید با زبان مادری خود خداحافظی کنید. در بازار رو به رشد جهانی کارفرمایان ممکن است برای توانایی چند زبانه بودن شما، بیشتر از کسان دیگری که یک یا دو زبان در رزومه شان ثبت نموده اند ارزش قائل شوند.

استخدام

بعد از این مانع، مشکل بعدی که بسیاری از مهاجرانی که زندگی خود را در یک کشور جدید آغاز نموده اند از آن سخن می گویند، پیدا کردن شغلی مناسب است. از قلم نیاندازید مطلبی که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، مهارت های زبانی، می تواند در انواع شرایط مفید واقع گردد. از بخش های بین المللی سرمایه گذاری تا ادارات دولتی که مترجمان مناسب اندکی برای آنان یافت می گردد.

در هر حال بسیاری از مهاجران جدید با دو مشکل عمده روبرو هستند؛ تبدیل سوابق شان و تجربه کار مربوط در حوزه محلی. این موارد ممکن است فرد را در تنگنا قرار دهد. در بسیاری از حوزه های قضایی (همینطور کانادا) این امکان وجود دارد تا بتوانید سوابق خود را قبل از ورود به کشور جدیدتان تبدیل نموده تا وقتی وارد کشور می شوید بتوانید در شغل های مربوطه فعالیت و سابقه کاری مرتبط در حوزه محلی پیدا کنید.

اسکان

برای هر کس که به منطقه ای جدید نقل مکان می نماید، پیدا کردن خانه در اولویت قرار گرفته است. مسائل زبانی می توانند مشکل بزرگی برای مهاجران باشند، اما نداشتن اطلاعات راجع به بازار املاک در محل مورد نظرتان برای پیدا کردن خانه در کشور جدیدتان هم می تواند یک مشکل عمده باشد. تحقیق کردن از پیش می تواند یکی از راه های رفع کردن این مشکل باشد و اینترنت هم به شما اجازه می دهد تا با شرایط حال حاضر مکان مورد نظرتان بیشتر آشنا شوید.

دوباره باید خاطر نشان کنیم که در هر کشوری، سازمان های ملی و دولتی به شما پیشنهاداتی ارائه می نمایند و نیز ممکن است برنامه هایی مخصوص هم برای افراد تازه وارد به کشور در نظر داشته باشند. در خصوص آمریکا و کانادا سازمان اسکان ملی (CMHC) یک بخش از خود را به مهاجران اختصاص داده تا بتوانند هم اطلاعات مربوطه را به دست آورند و هم در جریان فرایند این امر قرار گیرند.

دستیابی به خدمات

نوع، ابعاد و کیفیت خدمات موجود در کشور جدیدتان معمولاً با کشور مادری تان متفاوت است. بیشتر مهاجران عنوان نموده اند که دانستن خدمات موجود برای آنان یک مشکل بزرگ است. خدماتی که موارد مهمی از جمله سلامتی، مشاوره های حقوقی و دسترسی به خدمات اجتماعی و روانی را شامل می شوند. دوباره مقوله زبان می تواند در اینجا به صورت نامحسوس مشکل ساز گردد و دوباره تحقیق کردن از پیش، می تواند دسترسی به انواع خدمات در کشور جدیدتان را امکان پذیر کند.

در بیشتر کشور ها سازمان های خدمات اجتماعی اولین مکان برای دریافت یاری در این زمینه هستند. اگر زبان کماکان از مسائل شما است، امروزه اغلب مترجمانی در این مکان ها حضور دارند که حقوق شما را برایتان شرح داده و به شما می گویند که از کجا و چگونه به یاری ها یا خدمات مربوطه دسترسی پیدا کنید.

مسائل مربوط به رفت وآمد

دسترسی به وسائل نقلیه بسیار مهم است، چون آن ها دسترسی به محل تحصیل و کارتان را بسیار ساده تر می نمایند. در این مورد مهاجران اغلب با دو سطح از مسائل روبرو می شوند. ابتدا، ممکن است گواهینامه رانندگی تان در کشور جدید معتبر نباشد، که در این صورت ممکن است برای معتبر کردن آن متحمل بعضی هزینه ها شوید. سپس، دوباره، مشکل زبان، درک یا حتی پیدا کردن سرویس های حمل و نقل عمومی را برایتان سخت می نماید.

در کانادا گواهینامه های رانندگی توسط دولت منطقه ای یا استانی صادر می گردد، نه دولت مرکزی، و شما باید قوانین مخصوص به منطقه ای که در آن زندگی می کنید را آنالیز کنید. معمولا ابتدا رانندگی با گواهینامه مربوط به کشور مادریتان ممکن است، همچنین در این مورد شما احتیاج به یک اجازه نامه رانندگی بین المللی (IDP) دارید. جدول زمانی حمل و نقل عمومی نه تنها برای مهاجران، بلکه حتی برای مردم ساکن در آن منطقه نیز می تواند چالش بر انگیز باشد. خبر خوب این است که در بیشتر شهرهای بزرگ شرکت های حمل و نقل معمولا اطلاعات را به صورت چند زبانه در جداول زمانی و خدمات مربوطه ارائه می دهند. این یک آغاز خوب است.

تفاوت های فرهنگی

این مسأله لزوما برای مهاجران در صدر موارد موجود قرار نمی گیرد. بلکه طبیعتا مواردی همچون مسکن، شغل، رفت و آمد و خدمات از اولویت برخوردارند. در هر حال بسیاری از مهاجران عنوان نموده اند که در بدو ورود تفاوت های فرهنگی تأثیر بزرگی بر جای می گذارند. این مقوله شامل مسائل اجتماعی تا مسائل مهم تری از جمله رفتار ها در قبال موارد مربوط به جنسیت، تنوع مذهبی، اخلاق و مسائل جنسی است که در کشور جدیدتان ممکن است بسیار متفاوت باشند.

این مسأله ممکن است مسائلی را هم برای مهاجران و هم مردمی که با آنان در ارتباط هستند بوجود بیاورد. این امر ممکن است حتی به تنهایی مهاجران منجر شده و مسائل منفی روانی بوجود آورد. این مسأله بسیار مهم است که بپذیریم ارزش ها متفاوت هستند و این امر چیزی نیست که شما بتوانید آن را کنترل کنید. پذیرفتن تفاوت های ارزشی به این معنا نیست که آنان را جزئی از اعتقادات خودتان قلمداد کنید، بلکه شما باید با آنان آشنا شده و در قبال دیگران آنان را پذیرا باشید.

دردسرهای مربوط به بچه ها

والدین با به همراه آوردن بچه ها خود به کشور جدیدشان با دو مسأله عمده روبرو می شوند. بچه ها به سرعت به وسیله مدرسه با فرهنگ جدیدشان خو می گیرند و ممکن است برای والدین خودشان خارجی به نظر برسند. اولا به یاد داشته باشید این مهم نیست که از کجا آمده باشید، نوجوانان همواره با خانواده غریبه هستند. دوما بسیار مهم است که بتوانید تعادلی میان آموختن احترام به فرهنگ و استانداردهای خود به فرزندتان و و درگیری های مخصوص خودش ایجاد کنید.

بیشترا یکی از دلایل مهاجرت فراهم کردن زندگی بهتر برای فرزندان تان است و برای رسیدن به این منظور شما باید درگیری های شخصی آن ها را تا حدی درک کنید. مسأله دومی که اغلب والدین با آن درگیر هستند، به دلیل مسائل زبانی، مدارس و یاری به فرزندان در تکالیف شان است که دوباره مدارس، خدمات اجتماعی و گروه های اجتماعی می توانند یاری مؤثری در این راستا باشند.

پیش داوری و نژادپرستی

این یکی از جنبه های ناراحت نماینده در امر مهاجرت در سرتاسر جهان است. گرچه با قوانین پیشرو و تنوع فزاینده اجتماعی کانادا تقریباً این مورد رفع شده است. خدمات حمایت، از جمله خدمات اجتماعی، گروه های اجتماعی و خصوصی تر به همراه نیروهای پلیس امروزه که تنوع نژادی بالا و قوانین ضد نژادپرستانه شدیدی دارند، همه و همه به کسانی که با مسأله نژادپرستی درگیر هستند، یاری می نمایند. در کانادا گروه های محلی و ملی وجود دارند که با مقوله نژادپرستی در جنگ هستند و همچنین منشور حقوق و آزادی کانادایی نیز تمایزگذاری بر اساس قومیت را غیرقانونی می شمارد.

تنهایی

از دست دادن حمایت دوستان، خانواده و حلقه های اجتماعی بزرگ تر عامل تأثیرگذاری برای بیشتر مهاجران است. افرادی که از جوامعی که در آنان ساختارهای حمایتی سنتی در جامعه قوی بوده اند به کشورهای غربی که در آن عمدتاً فردگرایی بر مسأله خانواده غلبه می نماید می آیند، احساس گم شدگی، غریبگی و عدم پذیرش می نمایند. در حقیقت در کانادا جمعیت های متنوعی از همه لحاظ وجود دارند و در شهر های بزرگ اجتماعاتی از کشورهای مختلف یافت می شوند. این گروه های اجتماعی که راهنما و حامی کسانی هستند که زندگی خود را در یک محیط خیلی متفاوت آغاز می نمایند، کانادا را به مکانی ایده آل بدل می سازد.

آب و هوا

آخرین، اما نه کم اهمیت ترین مورد. این امر یکی دیگر از موضوعاتی است که مردم هنگام مهاجرت با آن روبرو می شوند. اقلیم کانادا در ذهن بسیاری از مردم با هوای سرد و برف گره خورده، اما این یک سوء برداشت است. کانادا کشوری است پهناور که بخش بزرگی از قاره را پوشانده و اقلیم آن نیز همانند مردمش بسیار متنوع است. بسته به جایی که برای زندگی انتخاب می کنید، از چمن زارهای خشک تا آب وهوای قطبی در شمالی ترین نقاط، این کشور بالاترین دما را در تابستان با 35 درجه سانتی گراد و تا -25 درجه در زمستان تجربه می نماید.

پرجمعیت ترین نقاط، مناطق جنوبی کانادا در کنار مرز آمریکا هستند که مخصوصا در مناطق ساحلی آب و هوای معتدلی دارند. در غرب، استان بریتیش کلمبیا دما و آب و هوایی همانند بریتانیا و اروپای غربی دارد. برای بیشتر مهاجران، هر کجا که ساکن شوند، تطبیق با آب و هوا یک امر لازم است و کانادا هم گزینه های فراوانی در این زمینه ارائه می دهد.

منبع: کجارو / immigroup.com
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 889

به "10 مشکل عمده ای که مهاجران کانادا با آن روبه رو می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مشکل عمده ای که مهاجران کانادا با آن روبه رو می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید