گزینه های پیش روی ترامپ بعد از خداحافظی با کاخ سفید

به گزارش 10 از 10، یک روزنامه فرانسوی در تحلیلی از این که زندگی دونالد ترامپ پس از کاخ سفید چگونه می تواند باشد، چند سناریوی مختلف را در این باره مطرح نمود.

گزینه های پیش روی ترامپ بعد از خداحافظی با کاخ سفید

روزنامه ون مینوت روز دوشنبه نوشت: پذیرش شکست، راه اندازی کانال تلویزیونی شخصی، مورد پیگرد قانونی قرار دریافت از سوی دستگاه قضایی آمریکا به جهت تخلفات اقتصادیاتی، بازگشت دوباره به انتخابات پس از چهار سال و سفر و یا مهاجرت به همراه همسرش ملانیا از جمله سناریوهای پیش رو ترامپ بعد از ترک کاخ سفید است.

حتی اگر همچنان به نتیجه انتخابات اعتراض داشته باشد، دونالد ترامپ باید برای ترک کاخ سفید تصمیم بگیرد. چه سناریوهایی برای او احتمال دارد؟

شکست؛ سناریویی است که دونالد ترامپ تا روز شنبه احتمال آن را نمی داد. او که با پیروزی جو بایدن از دوره دوم حضور در کاخ سفید محروم شد ، از این به بعد باید یک مساله پر از اشکال را آنالیز کند. زندگی او پس از کاخ سفید در بیستم ژانویه 2021 شبیه چه خواهد شد؟ اگر او به طور مرتب زندگی پیش از سیاست خود را یادآوری کند که من چنین زندگی باشکوهی داشتم کمتر درباره زندگی پس از آن وراجی می نماید.

اشتیاق مورد مطالبه او به گلف می تواند او را ناچار کند تا با سخت کوشی فراوان خود به چمن ها مکرر سربزند. در هنگامی که شبکه های تلویزیونی آمریکا شکست او را در روز شنبه اعلام کردند ترامپ در باشگاه گلف استرلینگ خود در ویرجینیا که از واشنگتن چندان دور نیست، حضور داشت. با توجه به چهار سال گذشته تصور تنها یک سناریو سخت به نظر می رسد: عقب نشینی مخفیانه و بی نام و نشان.

ون مینوت به احتمال راه اندازی کانال خصوصی تلویزیونی توسط ترامپ اشاره می نماید و می نویسد: ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید در موارد مختلف تاسف خود را از شرایط فاکس نیوز بیان نموده است. 2021 می تواند فرصتی برای شروع باشد(اما سرمایه گذاری اولیه می تواند گران تمام گردد)، یا به وسیله کانال های دوست موجود مانند One America News و تلویزیون NewsMax .

ون مینوت همچنین می نویسد: پس از ترک کاخ سفید افق حقوقی دونالد ترامپ می تواند تا حدود بسیاری تاریک باشد. او در نیویورک با دو پرونده روبرو است که می تواند منجر به پیگرد قانونی گردد. اولی که جنایی بود و از سوی سیروس ونس دادستان منهتن شروع شده که اقدام های احتاقتصادی در خصوص کلاهبرداری اقتصادیاتی و بیمه ای و دستکاری در امور اقتصادی را مورد هدف قرار می دهد.

پرونده دوم هم که مدنی است و توسط لتیتیا جیمز دادستان نیویورک شروع شده، می کوشد که تعیین کند که آیا سازمان او در خصوص میزان دارایی های خود برای دریافت وام و مزیت های اقتصادیاتی دروغ گفته است. دیگر موارد دادرسی می تواند پس از خروج او از خیابان 1600 پنسیلوانیا مجددا نمایان گردد.

ون مینوت همچنین این سناریو را احتمال داده که ترامپ پس از چهار سال دوباره به انتخابات برگردد و می نویسد؟ او بر خلاف سه سلف خود باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون نتوانست دوره دوم ریاست جمهوری را از آن خود کند. در انتخابات پیشین با رکورد مشارکت 70 میلیون (در مقابل 74 میلیون جو بایدن انتخابات 2020) رای به دست آورد. بنابراین می تواند نسبت به این که در کانون مناظره ها باقی بماند وسوسه گردد.

به لحاظ تئوریک چیزی نمی تواند مانع از این گردد که چهار سال دیگر شانس خود را امتحان کند. یکی از روسای ستاد انتخاباتی سابق ترامپ به نام میک مولوانی که هم اینک نماینده ویژه آمریکا در ایرلند شاقتصادی است روز پنجشنبه صراحتا این ایده را مطرح نمود و گفت: به وضوح این انتظار می رود که رئیس جمهوری وارد سیاست گردد و به گمانم یکی از کسانی باشد که احتمالا در سال 2024 نامزد خواهد شد.

ون مینوت از سفر جاده ای همراه با ملانیا یا مهاجرت هم به عنوان دیگر گزینه برای سناریوی احتاقتصادی زندگی ترامپ پس از خروج از کاخ سفید نام می برد و می نویسد: او در ماه ژوئن در کاخ سفید با لحنی طتزگونه از احتمال سفر جاده ای با همسرش ملانیا ترامپ نام برد و گفت: شاید من با بانوی اول به نیویورک بروم. فکر می کنم یک خودروی مسافرتی می خرم و با بانوی اول سفر می کنم.

این روزنامه فرانسوی در عین حال نوشت: یک گزینه افراطی تر می ماند. ترامپ در تحقیری که گمان می کرد شکست در برابر جو خواب آلود است گفت من احساس خوبی نخواهم داشت. شاید مجبور به ترک کشور شوم

جو بایدن 77 ساله با کسب 290 رای الکترال در برابر تنها 214 رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1421

به "گزینه های پیش روی ترامپ بعد از خداحافظی با کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه های پیش روی ترامپ بعد از خداحافظی با کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید