گزارش 254 مرگ جدید ناشی از ویروس کورونا در یک روز، شرایط جنگی در شهر شیان چین، برکناری مقامات محلی حزب کمونیست

به گزارش 10 از 10، شمار موارد مرگ ها و عفونت های جدید ناشی از ویروس کورونا در چین پس از تغییر معیارهای تشخیصی عفونت ویروسی به شدت افزایش یافته است.

گزارش 254 مرگ جدید ناشی از ویروس کورونا در یک روز، شرایط جنگی در شهر شیان چین، برکناری مقامات محلی حزب کمونیست

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش 10 از 10 به نقل از گاردین ارقام منتشر شده در صبح پنجشنبه 24 بهمن نشان داد، 254 مورد مرگ جدید و بیش از 15000 مورد عفونت جدید را در استان هوبئی، کانون شیوع این ویروس مرگبار را نشان می دهد- یعنی افزایشی 30 درصدی فقط در یک روز.

در حالیکه داده ها از سایر سایر استان ها هنوز دارد گردآوری می گردد، شمار مرگ های ناشی از ویروس کورونا در سرزمین اصلی چین اکنون به 1380 مورد و شمار موارد عفونت به حدود 60000 مورد رسیده است.

مقامات در شهر شیان در مرکز استان هوبئی اقدامات زمان جنگ را به اجرا در آوردند که بر اساس آن فقط افرادی که به طور فعال در مبارزه به ویروس دخالت دارند، حق خروج از خانه هایشان را دارند. از روز پنجشنبه همه ساختمان ها مهروموم خواهد شد. مناطق مسکونی نیز مهروموم می شوند و تحت نظارت 24 ساعته قرار می گیرند. ماموران امنیت ملی این اقدامات را اعمال می نمایند.

دولت محلی در بیانیه ای خاطرنشان کرد: ساکنان بدون تایید قبلی حق خروج از خانه ها یا مجتمع های مسکونی شان را ندارند. و افرادی که این قوانین زیر پا بگذارند بدون استثنا بازداشت خواهند شد.

پزشکان در بیمارستان موقت هوشنشان در شهر ووهان مرکز استان هوبئی یک بیمار مشکوک به عفونت با ویروس کورونا را سی تی اسکن می نمایند

  • تغییر معیارهای تشخیصی

کمیسیون بهداشتی استان هوبئی روز پنجشنبه خاطرنشان کرد که افرادی را که بیماری شان با سی تی اسکن تایید شده را هم جز افراد مبتلا به عفونت ویروس کورونا به شمار می آورد. قبلا فقط افرادی که با کیت تست تشخیصی عفونت ویروسی شان تایید شده بود، جزو بیماران به حساب می آیند، اما چین دچار کمبود این تست های تشخیصی است.

به نظر می رسد این تغییر در معیارهای تشخیصی برای فرونشاندن شکایات درباره در دسترس بودن کیت آزمایش و درمان برای ساکنان و همچنین سوالات درباره احتمال گزارش کمتر از حد واقعی موارد عفونت بوسیله مقامات محلی است.

کمبود کیت های تشخیصی به معنای آن است که بسیاری از ساکنان بیمار نمی توانند درخواست درمان نمایند، چرا که پذیرش بیمارستانی وابسته نتیجه مثبت تست تشخیصی است. کارکنان پزشکی از مقامات درخواست نموده بودند معیارهای تشخیص ویروس گسترده تر گردد تا بتوانند شمار بیشتری از افراد را درمان نمایند. برخی از آنها هم قابل اطمینان بودن تست های تشخیصی را مورد سوال قرار داده اند.

کارشناسان می گویند گرچه این تغییر معیارها از دیدگاه شفافیت پزشکی خوب است، اما سوالات بیشتری را به دنبال می آورد، از جمله اینکه میزان واقعی عفونت در ابتدای ماه ژانویه زمان آغاز شیوع بیماری چقدر بوده است؟ آیا استان ها و شهرهای دیگر نیز در شمار موارد عفونت تجدیدنظر خواهند کرد؟ به این ترتیب بسیاری از مردم در چین دلیلی دیگری پیدا می نمایدنکه به آنچه دولت چین می گوید، اعتماد ننمایند.

جیانگ چائولینگ، رهبر حزب کمونیست در استان هوبئی چین که در این عکس مربوط به 2 فوریه در هنگام ساخت بیمارستان موقت 1000 تختخوابی شهر ووهان دیده می گردد، از مقامش برکنار شد

  • اخراج رهبران محلی حزب کمونیست

پیامدهای سیاسی شیوع ویروس کورونا روز پنجشنبه ادامه یافت و چندین مقام ارشد اخراج شدند. جیانگ چائولیانگ، رئیس حزب کمونیست ایالت هوبئی از کار برکنار شد و یینگ یانگ،معاون رئیس حزب و شهردار شانگهای جای او را گرفت. ما گوکیانگ، رئیس حزب کمونیست ووهان نیز برکنار شد و رئیس حزب در شهر شان دونگ مقام او را به عهده گرفت. ژانگ شیائومینگ رئیس امور هنگ کنگ و ماکائو در چین نیز روز پنجشنبه از مقامش برکنار شد.

تحلیل گران می گویند این اقدامات باید بوسیله پولیت بورو، کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، گرفته شده بود و اقدامی مستقیم از جانب شی جین پینگ رئیس جمهور چین و رهبر حزب کمونیست است. یینگ یانگ که اکنون رئیس حزب کمونیست استان هوبئی- کانون شیوع بیماری- شده است، از مقامات حزب کمونیست در ژجیانگ بود که شی، رئیس جمهور فعلی، دبیر حزب کمونیست آن بود. یانگ که دست پروده شی شمرده می گردد، همچنین در کارزار ضد فسادی که ابتکار عمل شی بوده است، شرکت داشت.

دو مقام ارشد دیگر استان هوبئی هم در اوائل هفته برکنار شدند: ژانگ جین، رئیس کمیسیون بهداشتی هوبئی در حزب کمونیست و لیو یینگزی، مدیر این کمیسیون. این دو مقام محلی نیز با یک مقام کشوری، وانگ هشنگ، معاون رئیس کمیسیون ملی بهداشت چین جایگزین شدند.

  • مشکل شفافیت

با اینکه مقامات چین روزانه ارقام جدید میزان تلفات و عفونت ها را اعلام می نمایند، هنوز سوالاتی درباره شفافیت این داده های منتشر شده باقی می ماند. مقامت همه داده های جمعیت شناختی را درباره افرادی که مرده اند، منتشر ننموده اند و به این علت کارشناسان در تجزیه وتحلیل اینکه چه گروه های از افراد به ویروس کوونا حساس ترند دچار مشکل هستند.

ویکتور اسمیت، متخصص سیاست چین در دانشکده سیاست و راهبرد جهانی در دانشگاه کالیفرنیا در سن دیه گو می گوید تغییر ناگهانی در روش شناسی برای تشخیص موارد بیماری نگران نماینده است.

اسمیت گفت: تغییر در ارقام در امروز ثابت می نماید که مقامات چینی در تمام این مدت دو مجموعه اعداد درباره موارد ثابت شده عفونت داشته اند. اگر این طور نبود دولت نمی توانست این همه مورد جدید را فقط در یک روز به آمار قبلی بیفزاید.

او اضافه نمود: جنبه بسیار نگران نماینده ارقام جدید در امروز این است که اکثریت عمده موارد اضافه شده جدید فقط مربوط به شهر ووهان است، سوالی که مطرح می گردد این است که آیا سایر بخش های استان هوبئی هم شیوه گزارش دهی شان را روزآمد نموده اند یا نه.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 773

به "گزارش 254 مرگ جدید ناشی از ویروس کورونا در یک روز، شرایط جنگی در شهر شیان چین، برکناری مقامات محلی حزب کمونیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش 254 مرگ جدید ناشی از ویروس کورونا در یک روز، شرایط جنگی در شهر شیان چین، برکناری مقامات محلی حزب کمونیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید