کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا صلاحیت ویلیام برنز برای ریاست سیا را تائید کرد

به گزارش 10 از 10، رئیس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا گفت، این کمیته با یک رای قاطع و یکصدا از ویلیام برنز، کاندیدای پیشنهادی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای ریاست آژانس اطلاعات مرکزی این کشور (سیا) حمایت کرد.

کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا صلاحیت ویلیام برنز برای ریاست سیا را تائید کرد

به نقل از خبرگزاری رویترز، مارک وارنر، سناتور دموکرات و رئیس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا در بیانیه ای گفت: این رای اکثریت دوحزبی در حمایت از ویلیام برنز، دیپلمات حرفه ای آمریکایی گواهی تائید صلاحیت بی چون و چرا این کاندیداتور برای تصدی ریاست سازمان سیا، تجربه دیرینه اش در موضوعات مربوط به امنیت ملی و تعهد قابل ستایشش به خدمات عمومی است.

وارنر اضافه کرد: امیدوارم کل سنا بدون هیچ گونه تعلل غیرضروری صلاحیت ویلیام برنز را تائید کند.

برنز، سفیر سابق آمریکا در روسیه و معاون وزیر امور خارجه سابق این کشور ماه گذشته در جلسه تائید صلاحیتش گفته بود، رقابت با چین و مقابله با رهبری خصمانه و تهاجمی اش را به عنوان یکی از موضوعات کلیدی در امنیت ملی آمریکا می داند.

وی تاکید نموده بود که اگر رئیس یکی از کالج ها یا دانشگاه های آمریکا بود حتما بسته شدن موسسات کنفوسیوس چین را که مسئول اصلی توسعه و ترویج زبان چینی در دنیا هستند و بسیاری از اعضای کنگره آمریکا آنها را ابزار پروپاگاندا می بینند، پیشنهاد می داد.

مارکو روبیو، سناتور جمهوری خواه ارشد این کمیته در بیانیه ای گفت: من پس از ملاقات با ویلیام برنز باور کردم که او ماهیت تهدید چین و دیگر تهدیداتی که کشورمان با آن روبرو است را درک می نماید.

برنز در جلسه تائید صلاحیتش همچنین گفته بود که دیگر تهدیدات مداوم آشنا شامل تهدیدات به وجود آمده از سوی روسیه، کره شمالی و ایران است. وی همچنین به تغییر آب و هوا، موضوعات مربوط به بهداشت دنیای و تهدیدات سایبری به عنوان خطرات جدی اشاره نموده بود.

انتظار می رود برنز و دیگر روسای اطلاعاتی در بین موضوعات مربوط به روسیه ابتدا به تحقیقاتی درباره حملات هکری اخیر به شبکه های داده های دولتی آمریکا رسیدگی نمایند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1690

به "کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا صلاحیت ویلیام برنز برای ریاست سیا را تائید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا صلاحیت ویلیام برنز برای ریاست سیا را تائید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید