کمبود دارو و کیت تشخیص کرونا در سیستان و بلوچستان

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: سیستان و بلوچستان در زمینه دارو و کیت های تشخیص کرونا کمبود دارد که از همین جا از دوستانمان در سراسر کشور درخواست می کنیم ارسال کیت تشخیص کرونا را به این استان در اولویت قرار دهند.

کمبود دارو و کیت تشخیص کرونا در سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرنگاران قوسیان 17تیرماه در نشست تحویل کمک های بشر محبت آمیز هلال احمر به سیستان و بلوچستان اظهارکرد: در هفته های اخیر این استان درگیر شیوع جدیدی از بیماری کووید 19 است که از اسفندماه سال قبل احساس خطر در کشور به واسطه ارتباطی که با پاکستان و هند داشتیم از این منطقه وجود داشت.

وی با اشاره به اینکه در موضوع قرنطینه جمعیت هلال احمر و دانشگاه های علوم پزشکی سیستان و بلوچستان در مرزها اقدامات مثبتی را انجام دادند اضافه کرد: از خیریه های متعددی که دست به دست هم دادند تشکر می کنیم و اکنون شاهد هستیم دومین محموله کمک های آنان به استان وارد شده و انشاءالله این فرایند ادامه خواهد داشت و تمامی این امکانات که از طریق خیران آورده شده در میان مردم شهرهای مختلف منطقه توزیع خواهد شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر اعلام نمود: در این محموله های فرستاده شده از سوی خیران حدود یک میلیون و 200 هزار ماسک، کپسول های اکسیژن 50 کیلویی، 40 کیلویی و 10 کیلویی به این صورت که 326 کپسول 40 کیلویی، 100 کپسول 50کیلویی و 77 کپسول اکسیژن 10 کیلویی بوده و ظرفیت افزایش تا 3000 عدد کپسول را هم دارد.

وی با اشاره به اینکه وظایف جمعیت هلال احمر هماهنگی در میان کشور و دعوت از خیران و انتقال کمک های آنان است اضافه کرد: مردم فهیم و با فرهنگ سیستان و بلوچستان باید کمک کنند از این مرحله کرونا هم عبور کنیم و از این جهت لازم است که از همه خیران تشکر کنم که با تمام توان وارد گود شدند.

قوسیان شرح داد: پروژه دوم که هلال احمر اجرا کرده پروژه نصب آب هست که در سفر تیرماه شروع شده و سیستان و بلوچستان یکی از مقاصد ما بوده که ما هشت شهر را انتخاب کردیم و 16 استان معین این هشت شهر شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1853

به "کمبود دارو و کیت تشخیص کرونا در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود دارو و کیت تشخیص کرونا در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید